Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek már mászik, jön- megy...

Akiknek már mászik, jön- megy babája? Mennyit foglalkoztok vele aktívan? Szóval miket tudtok játszani?

Figyelt kérdés
Lányom 10 hónapos és egész nap jön- megy a butorok mellet mászik mindenfelé. Játékait nem használja a lakásban talalható dolgokat vizsgálja. Én egész nap mellette vagyok de csinálom a dolgom,netezek,tv- zek. Oda fekszem mellé de arébb megy. Szóval egyedül elvan. Ez ilyen időszak?
2013. máj. 23. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha hagyod - most fedezi fel a lakást, a benne lévö tárgyakat, ha "foglalkoztatnád", akkor csak gátolnád a fejlödését.


Az, hogy ott vagy a helyiségben, biztonságot ad neki, meg közben megtanulja egyedül is elfoglalni magát. Ha hiányzik neki a közleséged, akkor majd odamegy hozzád.

2013. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves lesz 2 hét múlva, ha ébren van le sem lehet állítani, jön-megy, pakol, dobál, kergeti a kutyát stb. Én is csinálom mellette a dolgomat, ha unatkozni kezd úgyis jelzi. Ilyenkor leülök mellé, labdázunk, oda-vissza mászik rajtam, csiklandozom, szóval elvagyunk. Én mindig azt az elvet vallottam, hogy hagyni kell a gyereket hogy elfoglalja magát, hiszen abból tanul és nem mindenáron szórakoztatni.
2013. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen :) Nálunk is ez a helyzet.Ott vagyok vele,de csinálom a dolgom közben azért beszélek neki sokt,hogy mit talált,mivel játszik....És ha jön,mert már igényelne akkor csakis az övé vagyok!
2013. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fiam nem sokat van el egyedül. Ki nem állhatja pl ha netezek, idejön és visítva tépi a hajamat. Mondjuk kicsi a lakás, nem sok felfedeznivaló van benne mert a bútor is kevés. Nem tévéztem tavaly nyár óta :) A konyhában el tudná tölteni az időt a szekrény kipakolásával, de ott sok törékeny cucc van, nem tudom máshová pakolni, mindenütt eléri. Kergetőzünk, ő menekül a falba kapaszkodva, most gyakorolja hogy lép párat önállóan én pedig elkapom. Rajzolunk, gitározunk (profin penget :) ), labdázunk, tapsolunk.
2013. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen időszak, de azért vedd ölbe, lovagoltasd, mondjatok mondókákat, énekelj neki, nézegessetek könyvet. A mászkálás, vizsgálódás, felfedezés, nagyon jó, de ha mondod közben neki, hogy mi micsoda, mire való, stb, az még jobb.
2013. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónapos a fiam és még csak kúszik. Van mikor ő fedez fel mindent. A játékai a földön vannak , a csörgői egy dobozba az alsó polcon amit már nagyon tud, így gondol egyet ,kihúzza és játszik valamelyikkel. Sokat beszélek hozzá,ahova megyek jön utánam. Az ágyon szoktam hempergetni és a tükörbe is sokat nézegetjük magunkat. Ami most nagyon nagy móka,hogy egyik helyiségből átszaladok a másikba (44nm-es kis lakás) elbújok az ajtó mögött és mikor jön mondom ,hogy kukucs. Mikor már odaért hozzám akkor átfutok egy másik ajtó mögé és onnan szólok ki neki. Nem lát de hallja merre vagyok (meg már tudja ) és jön utánam. Mikor megtalál röhög :) Ezt játszunk naponta többször. Meg hátamra fekszem a lábamat felemelem behajlítva őt ráteszek és felüléseket csinálok. (mikor felemelem a felső testem a lábam kinyújtom) Nagyon élvezi :)
2013. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!