Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve. Az én tündéri 15 hónapos babám egyik napról a másikra megbolondult és mindenért órákig hisztizik, hangosan üvölt és toporzékol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha megtiltok neki valamit, rögtön neki kezd az üvöltésnek.Nagyon kellemetlen, mert eddig semmi gond nem volt vele, most meg már 48 órája ilyen.Nem köti le semmi, csak a rosszalkodás.Segítseket, kérlek.Várom a tanácsokat.
2009. okt. 12. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Türelem, szeretet, és halk beszéd. Csak ezek hatnak. Hagyd egy darabig hisztizni és ha megunta szépen halkan magyarázd el neki, hogy ezt most nem lehet de később majd lesz ez vagy az amit szeret, hogyha jól viselkedik. Nekem 18 hónapos a lányom és ez kezd beválni. Mostmár lehet vele alkut kötni, hogy Ő mit szeretne és én mit szeretnék. Próbáld olyan dolgokkal elfoglalni amit szeret, de szabad is csinálnia és éles határ legyen a nem szabad és az ügyes vagy között. Bármit amit jól csinál dícsérd meg, sokkal többször mint ahányszor le kell szidnod. Remélem segítettem.
2009. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel a problémával küzdök... ugyanekkora a babám.

Én próbálkozom egyenlőre: van, hogy elterelem a figyelmét valamivel, pl. a mesekönyveket imádja, és azt nézegetjük együtt, gyakoroljuk a szavakat.

Olyan is van, amikor hagyom hisztizni, és csak annyit mondok neki, hogy nem szabad így viselkedni, és ott hagyom.

Én azt gondolom, próbálgatja a határokat, meddig mehet el, működik-e a hiszti (megengedek neki mindent, ha hisztizik), kíváncsi a reakciómra.

Az előző válasz nagyon jó!

2009. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!