Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy többgyerekes anyukák!...

2 vagy többgyerekes anyukák! Miben változott az életetek a második gyerek születése után?

Figyelt kérdés
Dupla annyi időt és türelmet igényel a két gyerek, dupla annyi "probléma"? Miben változott az életetek?
2009. okt. 12. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szex olyan,mint a fehér holló.Imádjuk a 4 évest,és a 3 hónapost.Két gyerek sokkal több,mint egy,mégis így teljes az életünk.Akinek ez nem fárasztó,az hazudik!A pici a mamát igényli,a nagy apa társaságát...Szóval néha rendesen kettéoszlik a család.Este míg szoptatok,apáék a másik szobából átintegetnek,mert ő reszortja lett a mese.Aztán vége is a napnak,talán később könnyebb lesz.Egyébként ezt én is meg akartam kérdezni.
2009. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt én is meg akartam kérdezni. Annál is inkább mert a másfél éves kislányom az apjával nem akar aludni menni. Nekem kell vele lenni este, mesét olvasni, lefektetni. Nem tudom, hogy fogom magam kettéosztani.

Szex már most is alig van, na, ez nem lesz újdonság.

2009. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 2. válaszolónak: Mikorra várod a kicsit?

Az én lányom 9 hónapos, én 4 hónapos terhes vagyok!

2009. okt. 12. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én egy hónap múlva szülök, a "nagyfiam" 21 hónapos. mi nem panaszkodunk, eddig volt szex, és a kissrác elég apás, a háztartásban van segítség, és amióta veszélyeztetett terhes lettem a gyerekre is vigyáznak párszor egy héten. de még ebben a szerencsés helyzetben sem hiszem, hogy sétagalopp lesz az egész...
2009. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy igazi nagy fiam van,7 éves már.Most ment iskolába.2,5 hónapja született meg a kislányunk így elég nehéz koncentrálni mind a kettőre.A fiam megszokta a teljes figyelmet,hogy csak az "övé vagyok".Nem vettem rajta észre hogy féltékeny lenne de mégsem egyszerű mindkettővel ugyan annyit foglalkozni és még akkor ott a férjem is.

Nehezebb az élet de "jó" időbeosztással és dupla energiával sikerül.Legalább is nálunk.

2009. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Most várom a negyedik babámat, a nagyok 7 és fél és 3 és fél évesek, a kicsi most lesz 1 éves. Az első baba érkezése igazi sokk volt és teljesen felborította az életünk. De ez természetes is. A második baba érkezése nem okozott olyan drasztikus változást, de nagy kihívás volt, hogy hogyan szervezzem az életünket. Tulajdonképpen egész jól ment, jobban, mint vártam. Sok dolog ami miatt előre aggódtam nem volt gond. Például a kicsi nem ébresztette a nagyobbat az éjszakai sírásával és tudott várni kicsit, amíg a babával foglalkoztam. Igaz Ő akkor már 4 éves volt. Könnyen ment az oviba indulás is reggel, de a betegségek idején elég nehéz volt. Viszont volt már rutinom és magabiztosabb voltam, így összességében jobban ment minden. Kicsit többet mostam, de semmiről nem kellet lemondanunk, amit előtte csináltunk és lényegében ugyanúgy éltünk tovább. A harmadik baba érkezésétől is féltem, nem igazán volt előttem példa, hogy ezt is meg lehet csinálni és nem tudtam, nem lesz-e ez túl sok. Hihetetlen, de olyan simán ment minden, hogy még most sem hiszem el. Nagyon jó természetű baba és tényleg ritkán sír vagy nyűgös. Az életünk most azért változott meg, mert lakásból kertesházba költöztünk. Ez nagyon megkönnyítette a dolgomat, nem kell mindent bepakolni és hatalmas pakkal útrkelni, ha egy kis friss levegőt akarunk szívni. Én sem érzem bezárva magam, mert bármikor kimehetek pár percre, akarok.
2009. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 16 hós, és félidős vagyok a másodikkal. Mi is sokat félünk apával attól, hogy hogy fogjuk megosztani a szeretetünket, figyelmünket a két baba között, hisz lányom sem lesz még nagy, mikor jön a kicsi..

Férjem és bátyja között pont 2 év van, anyósom azt mondta könnyű volt,a kicsit csak beillesztette a nagy rendjébe és minden úgyanúgy ment tovább...

Na ezt hallani jó, de a gyakorlat más lesz, hisz eleve 1 éves korig a kicsit többször alszik, mint a nagy. Meg lányom napjában 2X fél órát aludt ujszülöttként is, ha a kicsi is ilyen lesz, meg fogok zakkanni... nem tudom akkor mit fogo csinlni, hogy fogok házimunkázni, főzni...

Apa hajnalban megy, késő este jön, ez később sem lesz jobb...

Szex az már rég heti 1-re, néha csak 2 heti 1-re csökkent, apának nincs már energiája rá , annyira fáradt, és valahogy én is megszoktam, hogy ez van... (sajna) De ezek az együttlétek igazán tartalmasak és eget rengetőek:))

Én amúgy azzal bítatom magam, hogy millióan már előttem végigcsináták, nekem is menni fog!:-)

2009. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tapasztalatokat. Szerencsére az én "nagylányom", még ő is csak 9 hónapos nagyon jó gyerek. Ha szerencsém lesz, ilyen lesz a kistesó is, de azért én nem erre készülök, így csak pozitív élményeim lehetnek. Mindenesetre unatkozni azt nem fogunk!

Szívesen várom a bőséges beszámolókat is...

2009. okt. 16. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!