Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Jennifer nevet, hogy lehetne...

A Jennifer nevet, hogy lehetne nem Dzs-vel anyakönyvezetni? Ez a név marad, ebben biztosak vagyunk, egy elhunyt amerikai ismerősünk emlékére is ezt szeretnénk adni, de nem Dzs-vel.

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 20:08
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Pl: hogy jól érezhesse magát az USA ban ha ki küldöm oda tanulni...

Nem értem mas szülőnek hogy tetszett egy Bendegúz, egy Csenge, Egy Domonkos. Szerintem ezek ronda nevek!!

Nem vagyunk egyformák...

2013. jún. 22. 08:29
 22/51 A kérdező kommentje:
Es a lehetőségeink sem egy formák...
2013. jún. 22. 08:31
 23/51 A kérdező kommentje:
Egyforma. Meg mielőtt...
2013. jún. 22. 08:32
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a részét teljesen megértem hogy kegyeletből vagy kedves barát alapján adnának/adnak egy nevet. Mert valóban így van hogy ha az embernek érzelmi jelentőséggel bír egy név akkor számára nem lesz lényeges hogy itthon a cigók adják e (egyébként nekem se tetszik és az ismerőseim között évek során legalább 4 Dzsenifer volt de egyik sem cigány szóval ez se feltétlen igaz).

Vagy hogy mondjuk nem szokványos név, vagy ezer éves. Barátnőm kisfia Ernő az apukája után pedig lássuk be az Ernő nevet nincs kismama aki adná a gyermekének így első gondolatra:)

De a másik oldal hogy azért mást sem szabad megbántani "mélymagyarozással" mert másnak meg az tetszik. Egyébként nem hinném, hogy ha külföldi jövőt és külföldi boldogulást szánunk a gyerekeinknek akkor bármiben is akadályozná őket ha Borókának hívják. Nem hinném, hogy külföldön azért fog jobban boldogulni mert a neve olyan gyakori mint itthon a Bence Máté vagy Hanna. Külföldön is simán megszokják ha Boróka (max az r et furán ejtik ) vagy egyéb más (Bendegúz se olyan extra lehet Ben pl.:))

Még vmi eszembe jutott az anyakönyvezés témakörről, hogy lehet hogy az irataiban Dzs-vel lenne/van de attl függetlenül írhatjátok mindenhol J vel. Nekem az ismerősöknél is így volt, egyik se írta Dzs vel annak dacára hogy így volt az anyakönyvben.

2013. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
24 es vagyok Ernő nem a kisfiú apukája hanem barátnőm apukája VOLT aki neki nagyon fontos.
2013. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nagyon kedves vagy.

Én szeretném ha a hivatalos anyakönyvi verzió is J-s lenne, úgyhogy más irányba gondolkodok ez ügyben.

Számomra tényleg érdekes konkrétan a Bendegúzt szépnek látni, mert én gyűlölöm ezt a nevet. Én semmi férfiasat, fiúsat, bájosat, nem érzek benne, de biztos tévedek.

Engem sem bánt meg senki azzal, hogy a Jenny cigó név mert én egy másik arcot, másik embert társítok hozzá...

Valószínűleg azért mert többet éltem külföldön mint Mo-n.

2013. jún. 22. 09:05
 27/51 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom Rostás Jenifer ..... hát tudod akkor inkább legyen Csenge vagy Boróka ...
2013. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
70%

amugy meg nem hinném, hogy egy gyerek kárára kéne igy emlékezni az elhunyt ámerikai ismerősödre. Mondjuk pl.ültethetsz az emlékére egy fát...PL.

A gyerekedet (kölyködet) majd pont fogja érdekelni az elhunyt ismerős. (Mondjuk nem értem miért szólok bele, csak annyira feltudnak húzni ezek a nevek, amikor magyar vezetéknévvel van kombinálva, ahogy az egyik válaszoló is irta, pl Rostás Jennifer )

2013. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

En sem értem hogy miért szólsz bele, ha felhuz simán elhuzol innen, az a megoldás!!!

De mivel nem en tettem fel sokadszorra a Dzsenifer/ Jennifer anyakonyvezese kérdést, elég népszerű név...

Csenge es Boróka nevetségesek szerintem!!!

Egy gyereknek sok mindenből lesz kara, de egy divatos, nemzetközi névből nem hiszem, es lesznek érzései, érzelmei ahogy minden normális emberének...

En a saját " kérdésemnel" írtam le hogy vannak taszító nevek, nem megyek oda a Bendeguzokat éltetik köze odaokadni!!!!

2013. jún. 22. 14:25
 30/51 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de sem az izraelita, sem az orosz, sem a régi magyar nevek nem tetszenek. Kiss Boróka, ..man Ráchel Sára, Nagy Barna- ez még kínos is..- Jobbágyi Juliska nevű apróságokkal talákoztam mostanában.
2013. jún. 22. 14:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!