Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Jennifer nevet, hogy lehetne...

A Jennifer nevet, hogy lehetne nem Dzs-vel anyakönyvezetni? Ez a név marad, ebben biztosak vagyunk, egy elhunyt amerikai ismerősünk emlékére is ezt szeretnénk adni, de nem Dzs-vel.

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 20:08
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam nevet is rogton magyarra akartak forditani,pedig a ferjem nem magyar,es a fiam is itt kulfoldon szuletett.(Nicholas,a nagypapa utan)Engem mondjuk ennyire nem erdekelt a dolog,hogy jobban utananezzek, igy nem is anyakonyveztettem,igazabol nem volt ra szukseg,mert nem tervezzuk a koltozest.

Szoval ha kulfoldon szulsz,meg akkor is megvan ra az esely,hogy Dzsennifer lesz a Jenniferbol ha nagyon ragaszkodnak a forditashoz.

2013. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Akkor az ottani törvény van életben, a Dzsenifer az ki van zárva! Ha leírják én széttépem a papírt!

Ez egy nagyon rossz törvény, kár volt meghozni, és nem mindenki mélymagyar, hogy Csenge, meg Boróka legyen a kölyke...:((

2013. jún. 21. 22:37
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Itthon anyakönyvezhető neveket meg tudod nézni a neten ( [link] ), amúgy Jennifert nem, de Jenni-t lehet adni. Vagy írsz kérvényt az anyakönyvi hivatalnak, hátha engedélyezik.


És ne haragudj, de az utolsó (12.) kommented elég bántóra sikeredett. Nem azok tehetnek róla, hogy Dzs-vel lehet csak anyakönyvezni a gyereket, akik olyan elvetemültek, hogy Magyarországon magyar nevet adnak a "kölyküknek".

Ennyi erővel téged is piszkálhatnának, hogy cigány nevet adsz a lányodnak, mert itthon bizony elég sok kisebbségi viseli.

2013. jún. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
Màr a csàszàros kommentedet se èrtettem, az utolsò kommented az elèg bunkò. Azèrt remèlem sikerül elèrned a cèlod.Ja ès gratulàlok a kölyködhöz...
2013. jún. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
En kulfoldon szultem, megkertuk a magyar allampolgarsagot a gyermeknek - mindketten magyar allampolgarok vagyunk egyenlore. A gyermek neve Frederick, igy anyakonyveztek Mo-n is. Nem csinaltak belole Frigyest...
2013. jún. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
Akár J-vel, akár DZS-vel, de a kölyköd biztosan marha boldog lesz ezzel a randa névvel. Pláne ha felnő.
2013. jún. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy neked kölyköd lesz, de a legtöbbünknek itt gyermeke van.
2013. jún. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Jennifer nem ronda név, csak legfeljebb idegen Mo-n!

Ebadta 'kölyke" kifejezést meg senki nem hallotta..? Mely magyar...

Nem ettől lesz valaki rossz szülő.

2013. jún. 22. 08:10
 19/51 A kérdező kommentje:

Visszásságok vannak az anyakönyvvezető nevek listáján:

- Jemima... Ezt az égvilágon sehol n ejtik így ez Dzsemima..

-Cinthia th-val... Színtia es nem Cintia,

- ezért egy ennyire gyakori es külföldön népszerű név írásának joga felháborít .

2013. jún. 22. 08:13
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy máshol szép név, de Magyarországon soha nem lesz az, márpedig itt éltek, nem?? Akkor is a "kisebbség" vezette be ezeket a "szép" neveket azt valljuk be...kezdődött az Esmeralda-val, Hose Armando-val, aztán jött a Dzsenifer, Tiffani és társai...

Nem értem miért kell olyan nevekhez ragaszkodni, ami a szülőnek a mániája, azon meg el sem gondolkodik, hogy a gyerekének (kölykének)milyen lesz majd vele együtt élni...

2013. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!