Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hasznos/fontos...

Szerintetek hasznos/fontos lehet hetente, vagy 2hetente, ha a babám (11honapos) a nagyszuleinél lenne, mondjuk egy fél napot?

Figyelt kérdés
A lényeg a rendszersségen lenne és természetesen megbizom bennuk,kulonben szoba se johetne. A férjem szuleirol van szo. Ti mit gondoltok errol,esetleg tapasztalat? Vagy még tul kicsi ehhez??
2013. jún. 22. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

igaz hogy én ehhez nem értek annyira de leírom hogy velem mi volt.

anyukám nem engedte hogy mamám(apukám anyukája)megfogjon mert félt hogy leejt és nem is vigyázhatott rám csak mikor már nagy(úgy 6 éves)lettem de akkor se sokáig.

ennek köszönhetően nagyon sokáig szinte idegennek tekintettem őket és csak úgy 3 éve vagyunk nagyon jóban.

pedig egyébként lejártunk hozzájuk anyukámékkal de szerintem az mégis más mintha egyedül velük lettem volna

szóval szerintem fontos hogy velük is sok időt töltsön mert befolyásolni fogja a későbbi viszonyukat.

16/l

2013. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ahogy te érzed. Ha később szeretnéd néha rájuk bízni, akkor célszerű, ha "összemelegednek", meg amúgy is jó, ha jó kapcsolatot ápoltok, de mondjuk ahhoz (a jó kapcsolathoz) nem muszáj ott hagyni, ha látják rendszeresen az unokát, attól még te is ott lehetsz.

Szerintem kicsinek nem túl kicsi, ha megbízol bennük, és te is szeretnéd, akkor legyen ott.

Szerintem annyiból praktikus, hogy akkor remélhetőleg jól fogják magukat érzeni, ha esetleg menned kell valahova és rájuk szeretnéd hagyni.

Meg a nagyszülőknek is jól esik, ha látják, hogy szívesen van velük, és te is nyugodt szívvel otthagyod nekik.

2013. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem miért lenne fontos. Persze ha dolgod van, szívesen otthagyod, jól elvan velük akkor jó ha elvállalják. Azt nem gondolom, hogy túl kicsi ehhez, csak nem tartom fontosnak.
2013. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem túl kicsi szerintem, hogy egy fél napot a mamáéknál legyen, de miért kell pont 2hetente? Suli, vagy miért a rendszeresség? Ha amúgy jól meg van velük, akkor nem lesz probléma. Bár szerintem először ti is legyetek ott és ha megvan a bizalom a babánál a nagyszülők felé, akkor lehet egyedül hagyni egy pár órát, aztán többet, ahogy ő reagál.
2013. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Sokkal jobb a gyereknek, ha nem csak a szüleihez kötődik. Akár egész napra vagy éjszakára is rájuk bízhatod nem csak két hetente, hanem sűrűbben is. Könnyebben megszokik majd a bölcsiben-oviban, ha megszokja, hogy nem mindig az ayuval kell neki lenni.
2013. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem értem? Miért ne lehetne? A nagyszülők is biztos nagyon örülnének és a gyerek is. Hiszen jó az ha lehet velük! Ugyan már ha megbízhatóak simán. Nem jó ha teljesen magadhoz láncolod és nem ismeri meg a környezetét!
2013. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló h miért fontos? Mert az unokájuk nem? Egyszer majd mikor a te gyermeked felnő és nem hagyja majd h nálad lehessen az unokád pedig imádod neked h esne? Ugyanolyan fontos szntem ő is egy nagymama életében egy unoka mint a gyermeke. :) Miért kell elzárkózni előle? Ha megbízható mi a probléma? Nem jó ha a gyerek csak az anyját és apját ismeri közelről. És végképp nem kicsi. Az a legjobb ha minél hamarabb hozzászokik a családhoz. Mint az első válaszoló is írta h mi volt. Az sokkal rosszabb! És attól h ott hagyod h együtt lehessen Te végképp nem leszel ettől rossz anya vagy ilyesmi ha ettől félsz. Csak nem értem én sem ezt h 1-2 hetente. Miért kell ennyire betáblázni?
2013. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fontos, hogy kötődés alakuljon ki a nagyszülőkkel. Én kb. másfél hetesen hagytam anyósomnál a kisfiamat (igaz aludt a babakocsiban az árnyékban) egy fél órára, de 3 hónapos korától heti több alakalommal 3-4 órát töltött nála, nélkülem. Már 2x aludt náluk, 1 éves múlt.

Én például a férjem édesanyjára bármikor rábíznám/rábízom a fiam, a sajátomra viszont legfeljebb egy fél órát, mert vele hetente-kéthetente fél órát találkozik csak, így nem nagyon ismeri a szokásait, nem biztos, hogy ellenne vele tovább.

2013. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Túl kicsi?? Jaj ne már Anyukám az 1 hetes fiamra is vigyázott már, 6 hetesen vizsgázni mentem akkor egy teljes napot volt vele,és így tovább,imádja a nagyszüleit,főleg anyukám és apukám,anyukámnál már 2 éjszakát is aludt egymás után,nagyon szereti,2-3 naponta találkoznak,anyósomékkal mondjuk ritkábban,de ő velük is sokat volt már egész kicsiként.Nagyszülők,többi rokon fontos a gyerek életében több dolog miatt is.
2013. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

igen, szerintem ennek kéne természetesnek lennie. anno és is nagyon sok időt töltöttem a nagyszüleimmel, imádtam őket.

mami eredeti szakmája egyébként bölcsődei gyermekgondozó volt, tehát abszolút jó kezekben voltam nála :) na meg anyumat is felnevelte valahogy :)


fontos, h már korán kialakuljon a kötődés, legyenek közös emlékek, amiről később kedélyesen anekdotáztok a családdal.

szerintem én részben ennek köszönhetem, h kb bármilyen típusú emberrel szóba tudok elegyedni, nem félek ha új közösségbe kerülök, feltalálom magam idegen környezetben is.

ha lesz gyerkőcöm, rá fogom bízni a nagyikra, mindhárman jól járunk vele :)

2013. jún. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!