Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már mindig egy merő...

Most már mindig egy merő nyűglődés lesz az életünk?

Figyelt kérdés
10 hónapos babámnak jönnek a fogai 3 hónapja, ez egy. Állandóan nyűgös. Chamomillát kap, az kicsit segít,de csak kicsit. Sose alussza át az éjszakát, csak a cici nyugtatja meg. Nagyon frusztrálja a legkisebb akadály és kellemetlenség is, lásd öltöztetés, orrtörlés ha folyik az orra stb. Azt gondoltam mindig, majd ha forog, majd ha mászik, majd ha felül stb jobb lesz, de nem lett jobb. alig van el magában, állandóan rajtam lógna (próbáltam szoktatni, hogy ellegyen magában, de nem és nem, csk üvöltött). Igyekszem türelmesnek lenni, de nagyon nehéz. Nincs smemi segítségem. Ha valakinke van valami tapasztalata pozitív irányba, akkor légyszi írja meg, mert már nagyon kivagyok. Ebben az időben már sétálni se nagyon tudunk menni. Előfordulhat még, ha majd idősebb lesz, hogy nem fog ennyit nyűglődni? Vagy még csak rosszabb lesz, ha majd jön a dackorszak?
2009. okt. 13. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Úristen!:-) Mintha én írtam volna ezt a kérdést! :-)

Már én sem tudom sokszor hogy mitévő legyek. Férjem este későn ér haza, szülők távol és amúgy is dolgoznak. Irigykedve nézem a házunkban (társasház), hogy milyen sok anyukának jön-megy a nagyi, és segít mindenben. Én valamelyik nap már arra gondoltam, hogy lehet hogy egy pár órára fogadok egy bébiszittert, és addig körmöt lakkozok vagy akármi csak egy picit magammal foglalkozhassak, mert minden percemet leköti. Még nappal sem tud nélkülem aludni. Tudom , hogy valahol én rontottam el, de első gyermekem így nincs még tapasztalatom. Nincs el a kiságyban egy percre sem, szó szerint viszem magammal a wc-re is. De sokszor ott is ordít, ha leteszem.Amíg pár hónapos volt, gyönyörűen eljátszott a játszószőnyegén, de azóta amióta kimászik alóla nagyon - nagyon rengeteg türelem kell egész nap...

2009. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez gyerekenként változó, nincs két egyform aeset. Az én lányom 22 hónapos,sosem aludta át az éjszakát, de persze mások babája az első naptól álaudta és már fél évesen egyedül játszik...stb. Szerintem lénytegtelen, hogy mások babája milyen, mert neked úgyis a tiéddel kell lküzdened az akadályokat. Én hiszek abban, hogy kiskorban a sok ölelés, puszi és törődés nagyon meghatározó és befolyásolj a későbbi jellemet, így én sosem hagytam sírni és ha nem akart egyedül lenni, akkor (ha tehettem) félbehagytam amit éppen csináltam. Ahogy nőni fog a babád, neki is igénye lesz arra, hogy egyedül is eljátszon, de ne siettesd, most rád van szüksége. Ha most nyugodtan élheti a napjait, akkor a jövőben is kiegyensúlyozott baba lesz. Nekem sokat segített, hogy rendszeresen ugyanakkor csinálunk bizonyos dolgokat: vacsi, fürdés, esti játék, lefekvés, de nap közben rugalmasabb vagyok, ha nem pont délben éhes, vagy álmos, akkor nem kell ennie-aludnia. Azt javasolom, hogy ha csak teheted, ülj le mellé, érezze, hogy számíthat rád és nem kell félnie, hoyg a következő perceben mi történik. Legyél kiszámítható neki, de várj azonnal változást. Hetek múlva fogod észrevenni, ha sikerült "megnyugtatnod".
2009. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt mindig a babám,én ismindig vártam,majd ha ez ,mjd ha az,de alapjában véve,még mindig rengeteget kell vele foglalkozni,szó szerint pisilni is együtt megyünk.szerintem majd 2 éves koruk körül már önállóbbak lesznek(remélem)15 hónapos babuci anyukája,és kitartás
2009. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos a babám,de szó szerint amit leírtatok, állandóan ölben, vagy foglalkozni vele. azt hittem később jobb lesz. akkor tévedte? elkeserdtem kicsit
2009. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kitartás Lányok!a mi fiúnk is ilyen volt most 14 hónapos és már tudok mellette reggel zuhanyozni, meg ebédet főzni :)) csak marha sok türelem kell hozzájuk míg kialakul ez:)

Míg kisebb volt (7-8 hónapos)egyfolytában a kezemben akart lenni(enyhén kiakasztó volt) nagyon szeretem de azért egy kicsit zavaró volt, hogy esténként tudtam csak wc-re menni meg ilyenek. Türelmet és még több türelmet kívánok mindenkinek!:))

2009. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13 hónapos kislányom ugyanez, ha valami mást csinálnék ami nem vele kapcsolatos, már üvölt és hisztizik. Ha budira mennék veri az ajtót, torka szakadtából ordít hozzá. És a legjobb az egészben, hogy ha leülök vele játszani nem köti le, mindig elmegy mellőlem. Kiakasztó, néha úgy érzem totál felesleges vagyok :(
2009. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!