Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mehet bölcsibe a baba (akár...

Mehet bölcsibe a baba (akár csak délelőttre), ha itthon vagyok újszülöttel?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy nem.Meg,munkáltatói kell hozzá.
2009. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha már bölcsis mire megszületik a pici ki kell venni? Vagy ha terhes vagyok be se veszik?
2009. okt. 13. 13:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. Én is be akarom adni jön a tesó, és két éves a gyerek.
2009. okt. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.Én úgy tudom,hogyha terhes vagy és otthon vagy,nem is veszik be.

Bölcsire tudtommal az jogosult,aki nappali tagozaton tanul,dolgozik ill.(de ebben nem vagyok biztos)ha többgyerekes az anyuka és egyedül neveli.

Azért biztos,hogy jönnek még mások,is akik válaszolnak,lehet jobban tudják.

2009. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk mivel nagyon sokan vannak a bölcsibe, csak azokat veszik fel akik visszamennek dolgozni. aki otthon van egy tesóval vagy terhes azokat nem veszik fel, csak ha marad hely.

De be kell menni, és meg kell kérdezni!

2009. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm gyedidő alatt adta be a fiát bölcsibe. 1 éves volt, és 2 évesen ment vissza dolgozni. Meg kell kérdezni a bölcsit, mert van, ahol beveszik a gyeeket, attól függ, mennyien vannak. Meg ugy tudom még, hogy bölcsi egész napos, azaz 3-4-ig van, nem lehet délben elhozni a gyerkőcöt. 6 éve legalábbis nem lehetett.
2009. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bölcsije válogatja.

A legtöbb bölcsiben kevés hely van, csak akkor veszik be a gyereket-ha beveszik-ha te dolgozol és van munkáltatóid.

Pécsen egy ismerősöm babáját nem vették be, mert otthon volt a kicsivel gyeden-pont azért akarta beadni, hogy kicsit könnyebb legyen, de nem vették be, mert ha otthon van, vigyázzon rá ő.

2009. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsitől függ. Nagyvárosokban esélyed sincs, várólista van, és vissza kell menni dolgozni, akkor van csak rá esély. Falun ahol én lakom, és van bölcsi, nem ilyen szigorúek, szerencsére, nem kell munkáltatói, de attól még nem megy egyik napról a másikra, kell várni kicsit. Van beszokatás, eleinte lehet délben is elhozni, de itt nálunk pl 7-17ig van bölcsi. A legegyszerűbb ha bemész, és megkérdezed, milyen feltételei vannak, hogy bevegyék a gyermeked! Sok szerencsét!
2009. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Az önkormányzati bölcsődéknek (nem magánbölcsi) kötelességük bevenni a gyermekedet, természetesen be kell iratkozni, stb. Semmi közük hozzá, hogy dolgozol, vagy nem dolgozol, hogy terhes vagy, vagy sem. Nem kérhetnek munkáltatói igazolást, szimplán nincs hozzá joguk. Ha van a bölcsiben hely, és beiratod a babád, akkor azon kívül, hogy felveszik, más "dolguk nincs". Szomszédom kisfia szeptember elseje óta bölcsis (augusztus végén volt 2 éves), a kistesó kb. egy hét múlva jön. Ő nem dolgozott, mióta az elsővel otthon van, nem is ment vissza, közben terhes lett, és Ő otthon van, a picur pedig bölcsiben. Ja, és nagyvárosról van szó. Gond nélkül be tudta adni. Pedig, uygebár egyértelműen látszott, hogy jön a második. Ennyit erről.
2009. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Mehet. Nincs közük hozzá, hogy dolgozol-e vagy sem, terhes vagy-e vagy sem.

Azért szoktak próbálkozni.

2009. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!