Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hónapos, csak úgy...

Kislányom 8 hónapos, csak úgy alszik el, ha lefogom. Másnak is ilyen a babája? Ez normális? Nem hiperaktív?

Figyelt kérdés

Mióta megszületett probléma az alvás, mert nehezen alszik el es keveset is alszik. Rájöttem hogy ha le fogom a kezet akkor el tud aludni, különben nem, mert kalimpal, mindent fogdos, a fejet kaparja...stb...


Aggódom hogy hiperaktív.

Egész nap egy percre sem áll meg. Aztán elfárad de nem alszik el, csak ha lefogom. Keveset is alszik éjjel is es nappal is.

A mozgás fejlődése is gyors. 8 honapos és mar kapaszkodva lepeget. Mászik, stabilan ül. 7 hosan felállt.


Van akinek nagyobb hiperaktív gyereke van es ő is ilyen volt csescemonek?


2013. jún. 24. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

SZerintem nem hiperaktív, csak baba :) ismerkedik a világgal. Próbáld ki ezt :) és akkor nem kell lefogni:

http://www.youtube.com/watch?v=9J_2exbK8Zo

2013. jún. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8 hónaposnál már nem működik ez a technika ami a videón van, olvass utána ha nekem nem hiszed.


Amúgy az én lányom keze-lába is kalimpál szinte állandóan.

Sokszor én is lefogom, ilyenkor hamarabb elalszik, mintha hagynám kalimpálni.

2013. jún. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az en kisfiam is ilyen volt sokaig (allandoan kalimpalt) de kinotte olyan 3-4 honapos korara.Legalabbis azota semmi gond az altatassal.Mondjuk o tapos es a vacsi utan cumibol issza a tejcit aztan befordul es mar alszik is, ezt csinalja mar vagy 2 honapja.Persze hozzataeszem hogy csak akkor alszik el igy ha faradt,almos. Sokszor van ugy hogy beteszem a kisagyba es meg nem all,kalimpal gagyoraszik.Akkor inkabb kiveszem es jatszunk meg egy kicsit amig ki nem farad, utana mar megy siman az alvas.Zenet probaltad? nekem az is nagyon bevalik ha nyugos pl ,akkor lenyugszik es el is alszik. Youtubeon beirod hogy lullaby, en a telomon szoktam elinditani es kb 10 perc utan mar ki is kapcsolom mert elalszik.
2013. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a lábát fogom le a 10 hónaposomnak,mert ő meg állandóan mászna :-)

Hason alszik.

Más ötletem nincs, nem engedem,hogy négykézlábra álljon, és elalszik.

Úgyhogy nem vagy egyedül :-)

2013. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én adok a kezébe valamit, amit gyűrögethet, amivel játszik az ujjacskáival, stb. Még félálomba is játszik a takaró csücskével és alszik tovább. Nálunk ez bevált. Lefogni nem lehet, én hagyom had álljon fel, ha fáradt sirdogál-jelzi, hogy tegyem le megint, megkapja a takaró csücskét és végül elalszik azt morzsolva.

9 hónapos baba anyukája

2013. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam dettó ilyen,a mozgásfejlődése is gyors.9,5hónaposan már önállóan járt.Nálunk elég hosszú a lenyugtatási folyamat lefekvés előtt.Nem szabad hagynom fürdés és lefekvés előtt felpörögni,mert akkor 1,5órát is altathatom.Eddig semmi más nem vált be.Most 13 hónapos.
2013. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!