Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom? Hozzátáplálás 6...

Jól csinálom? Hozzátáplálás 6 hós babánál, többi lent.

Figyelt kérdés

6 hós lesz a babám, de 1 hónappal előbb született.

Már hozzátáplálok, a cél az lenne, hogy ki tudjam váltani majd az étkezéseket és csak a reggeli-esti szopi maradjon őszre.

Így néz ki most:

Reggel-anyatej

Tízórai-gyümölcs v. zöldség (üveges v. én készítem)

Ebéd-húsos üveges kaja+anyatej

Uzsi-gyümölcs (üveges v. én készítem)

Vacsi-anyatej+tápszer ha kell


Nagyjából így étkezik a babám. Van hogy evés után megszoptatom még, de lassan el kéne hagyni, hogy ne legyen neki rossz ősszel a hirtelen változás.

Érdemes a tejpépet kipróbálni?

Most egy kicsit megállt a súlya, most 7 kg-nál tart.



2013. jún. 24. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én babám 6.5 hónapos és 5 hónapos kora körül kezdtem hozzátáplálni, mert én is ki akartam váltani étkezést. Az én kisfiam nagy szopis (volt) és mégse vette észre, hogy kihagytam a szopit. Tízórai után próbáld meg, hogy nem szoptatod. Adj neki természetesen vizet szomjoltásra. Meglátod utána mikor lesz éhes. Az én kisfiam kibírja a következő etetésig. szerintem jól csinálod egyébként.
2013. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!

csak az elején elég káoszos volt hogy mikor kell gyümölcs, zöldség, kell-e tejpép..?

2013. jún. 24. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Na igen, en se tudtam sok mindent. Tejpep sztem sose kell, azt olvastam ez csak egy ujdonsag marketing fogas. Tele van cukorral. Amit en hasznalok az rizspep vagy buzadara pep (dmben kaphato) nincs benne semmi csak dara vagy rizs (semmi cukor vagy egyeb). Azt is csak azert adom, mert allitolag kaloria es jobban lakik tole. Esetleg probald meg, gyumolcshoz lehet adni, forro vizzel bekeverni.
2013. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zsófianyu ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, nálunk is így van, de én még husit nem adok, majd 7 hósan kezdem. Uzsira pedig gabonapépet vagy tejpépet kap (gyerekorvos javaslatára, hátha nem ébred éjjel már enni, de ez nem jött be). A tejpép amit adok rizsből van, a gabonapép pedig rizs+szentjánoskenyérfamag őrlemény. Mindkettőben van cukor, de nem "mérgezési" mennyiség és a kisfiam szereti. Az "édes" pép bevezetése után sem okozott gondot neki pl. a krumpli, azt is szereti.
2013. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Zsófianyu:

ez véletlenül nem a Sinlac? :)

azt próbáltam, olyan kukoricás íze van, a babám egy db-ig ette, de mással keverve nem nagyon ment.

ezért gondoltam a tejpépre, de az meg felfújja a babát állítólag. így csak estére szokták, hogy aludjon.

2013. jún. 26. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!