Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen a babája?

Másnak is ilyen a babája?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos kisfiam jó kedélyű imádni való baba. Már forog minden irányba és próbálkozik az előre haladással is de még csak körbe forog a drágám. Amit nem látok ismerőseim babájánál, hogy egész napos figyelmet igényel amikor ébren van ( nap közben keveset alszik ) és egy percre sincs nyugton. Ha más nem de a kezén vagy a lábán az ujjai biztos járnak egyfolytában. Másnak is ilyen kis örökmozgó a babája? Illetve akinek ilyen volt kisebbnek annak nem lett hiperaktív nagyobbnak?
2013. jún. 25. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyen volt, és a lassan 7 hónapos öccse is dettó ugyan az.Ez teljesen normális!

A lányom 2,5 éves.Le nem ülne 1 percre sem.Mindig dolga van.A szája be sem áll, és jó kis akaratos.Attól mert sokat mozog attól még nem lesz egyetlen gyerek sem hiperaktív...főleg nem egy 5 hónapos!

Tedd le játszószőnyegre, vagy csak simán egy vastagabb plédre, szórd körbe játékokkal, és hagyd hogy felfedezze a kis világát.Lehet lesznek sírások,de ez ezzel jár.Az én fiam (és régen a lányom is) jelenleg oda van a labdákért, az üres műanyag flakonért, meg csak simán a papírért, de ha azt akarja szegénytől el kell vennem mert különben megeszi.. :-D

Lányommal nehezebb dolgom volt, mert ugye csak én voltam neki, így nem tudtam vele lenni 0-24 órában, mert háztartást is kell vezetni.Most a fiamat csak berakom a szobába a lányomhoz, és tök jól elszórakoztatják egymást.Szinte csak etetnem kell, meg persze vigasztalni amikor koppan..mert mozgásfejlődik, és vannak borulások.. :-)

2013. jún. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
fiam is ilyen! 6 hónaposan mászott, 7 hónaposan felült, 9 hónaposan állt és végül 11 hónaposan elindult. azóta le sem lehet lőni. egy párszor felrepedt a szája, volt szép lila folt a fején, a térdeit leveri állandóan én csak akkor tudok házimunkát végezni ha alszik. Figyelni kell rá egész nap, mert fe3lmászik a sarok kanapéra és körbe sétálgat rajta, mindig mindent bekap, mindent pakol a nappali állandóan tele van a konyhai cuccokkal mert kirámolja a polcot speiz ajtót már ki tudja nyitni. a wc ajtót zárni kell mert folyamatosan a wc papír a wcben landolt. Kicsit fel kell venni vele a ritmust, kb két kávé és sikerül is. Mellé még itt a 4 éves lányom is. ne aggódj nem hiperaktív, inkább örülj neki hogy ilyen. lányom nem volt ilyen és sajnáltam mert sokat lehet nevetni a kicsinek a komiszságain. nem lesz semmi baj vele.
2013. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Igazából nem zavar, hogy ilyen csak kíváncsi voltam, hogy később mennyire lesz időm mellette. Akármilyen lenne akkor is imádnám mert úgy szeretem ahogy van:-) További szép napot mindenkinek
2013. jún. 26. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!