Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozott valakinél a Lenor...

Okozott valakinél a Lenor öblítő ill. a Dreft sensitív mosószer allergiát? Gyanakszom h nem bírja a babám. Létezhet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 10:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nekem ekcémás lett babaként a bőröm tőle 20 éve...a lányomnál de már magunknak is mosódióval mosok és ecetes vízzel öblítek.Fele annyiba sem kerül,olcsóbb mindennel együtt véve(mosások száma stb) és az egészségünk nem ér meg egy dreft-et vagy egy hül.ye öblítőt:))


Amíg lehet cserélj,de ha nem akarsz legalább az öblítőt cseréld ki ecetes vízre kérlek.Mellesleg a mosópor is allergizál,ha kihagyjátok csak mégrosszabb,lehet nem láttok semmit a babán,mert nem annyira érzékeny a bőre de attól még létező dolog

2009. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Már 2 napja mosódióval mosok,és nem használok öblítőt.

De mintha keményebbek lennének a ruhák.

Mit csináljak?

Az ecettől kicsit idegenkedek.

2009. okt. 16. 20:29
 13/24 anonim ***** válasza:
nekem is ekcémás a kislányom,kb 3hónapos volt mikor kijött nála. A bőrgyógyász azt ajánlja,hogy ölítőzzek,de az ő ruháit öblítsem ki mégegyszer tiszta vizzel. (tehát maradnak a gépben és mennek "még egy kört")
2009. okt. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Lányom születére óta Dreftet használok.

3 hónapos korában jött ki kb. neki is az ekcéma, azóta ecetes vízzel öblítek én is, semmi szaga, Dreft maradt.

Nálunk nem a mosószerek okozták az ekcémát, de amúgy hasonló tünetekkel kezdődött, mint ahogy írod.

Mennyi idős a kicsi?

2009. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

3hónapos és nagyon csúnya piros az arca.

Milyen krémet kaptatok rá?

2009. okt. 17. 10:02
 16/24 anonim ***** válasza:

A dreft sensitive nekünk jó volt, a lenrot sosem használtam, én inkább arra gyanakodnék.

Olyat még nem halltotam, akinek a dreftel gondja lett volna....

2009. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ne kenegesd otthon, inkább vidd el egy jó gyerek-bőrgyógyászhoz! Mi 10 éve szenvedünk atópiás dermatitisszel :(
2009. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

8.48-as vagyok.

Sajnos szteroidosat, de muszáj volt kenni vele, mert nagyon csúnya volt, meg hidratálni kell a bőrét.

Ez tavaly október-novemberben volt, mi sajnos azóta is kinlódunk vele, pedig minden krémet kipróbáltunk, több dokinál is voltunk.

Én is azt mondom, minél hamarabb doki a jövő héten,nehogy ótvar legyen belőle, nálunk már majdnem az lett az egyik foltból, pedig hamar mentünk dokihoz. Bocs, nem ijesztgetni akarlak, de tényleg lássa doki.

2009. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy itt kapásból négyünk babájánál 3 hónaposan kezdődött a dolog.
2009. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

22:56os vagyok.

Bőrgyógyász által felírt fürdetőnk,testápolónk van. Plussz egy szteroidos krém a nagyon piros,gyulladt foltocskákra :(

Szerintem se kisérletezz otthon,inkább minél előbb vidd bőrgyógyászhoz. Mielőtt súlyosabbra fordulna a dolog.

Addig viszont csak a hagyományos,háziorvos által felírt gyógyszertári fürdetővel fürdesd.

jobbulást!

2009. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!