Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem megterhelő 2 éves gyerek...

Nem megterhelő 2 éves gyerek mellé kistestvért vállalni?

Figyelt kérdés
Tudom, bután hangzik a kérdés, mert nyilván ütközik nehézségekbe az ember. Kérdésem leginkább arra irányul, hogy pl 8-9 hónapos terhesen hogyan tudom megemelni a kisfiamat? Most 1 éves, 11 kg, nem is tudom, mennyi lesz 2 éves korában...Hogy zajlik ilyenkor a pelenkázás, mikor esetleg kapálózik, nem rúg bele a hasamba? Hogyan szaladok utána nagy hassal? Megosztanátok velem ehhez kapcsolódó tapasztalatokat?
2011. aug. 14. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 éves,én 29hetes terhes vagyok,már most jó nagy a pocakom! Már kezd szobatiszta lenni,így nem mindig kell pelenka,de ha pelenkázom,akkor sem kapálózik,rugdalózik! 13kiló,de ugyanúgy emelgetem így is! Rohanni nem kell utána,mert az udvaron szaladgálhat,ha az utcára megyünk akkor meg fogom a kezét!
2011. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ez attól függ mennyire vagy leleményes, és mekkora a türelmed. azt is vedd figyelembe, hogy nincs két egyforma testvér.

én is két év korkülönbséget akartam, de rájöttem, hogy nem bírnám. inkább legyen 5 év közöttük, mint 2 és mellé egy idegbeteg anya...

2011. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem júniusban voltak 2 évesek az ikreim, most járok a 37. hét végén. Simán bírom a terhességet, a gyerkőcök és a teljesn háztartás ellátását (nincs is igazán segítségem a férjemen kívül).

Ha pelenkázni kell, azt lehet a kanapén is, oda meg egy 2 éves simán felmászik. Játszni ülve is lehet, futkosni nem kell utánuk, szóval minden megy, mint a karikacsapás. :)

Ne félj a kis korkülönbségtől, biztosan feltalálod magad! ;)

2011. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

14 hós volt, mikor terhes lettem. Nem nagyon emelgettem már onnantól. Megtanítottam, hogy egyedül másszon fel az ágyra, egyedül másszon be a babakocsiba, asztallá-székké szétszedhető etetőszékünk volt, abba is be tudott mászni, én nem használtam pelenkázót, hanem a földön pelenkáztam, és nem, nem rúgott hasba. Az utcán is megtanítottam, hogy gyalogolhat, de én nem cipelem, ha fáradt, akkor irány be a babakocsiba. Persze néha felvettem, de inkább csak tartottam az ölemben, nem sétáltam vele. Aztán amikor már futni kellett utána nagy hassal, az simán ment, mert megszoktam :)

Nekem nem volt megterhelő a terhesség. Amikor aludt, akkor én is aludtam vele napközben. A játszótéren ültem a homokozó szélén v a padon és pihentem, amíg ő játszott. Amikor nagyon fájt a csípőm hetekig, néha nem tudtunk lemenni, akkor otthon játszottunk a földön, én feküdtem, ő meg körberakott engem építőkockákkal, sokat gyurmáztunk.

Szóval nem volt semmi gáz.

2011. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Csak te ismered magad, hogy mennyire vagy a mai kényes hisztérika nő? Vagy erős vagy mint anyáink akinek még rongy pelenka volt és nem volt ennyire automatizált az életük sem. Szóval nézz magadba és tudni fogod.

És azt is vedd számba, hogy van-e valami kicsi segítséged és, egyáltalán igényled-e, hogy anyós vagy anyukád néha vigyázzon-e a nagyobbra.

2011. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

(fili)

Hát az előttem szóló anyukák előtt le a kalappal.DDD

Örülök, hogy még vannak ilyenek. Gratulálok és Jó egészséget nektek is és nekik is a babáitokkal.

Ja és még annyit, hogy a másodikkal való több mozgás jobban megnyitja a medence csontozatát és könnyebben szülsz.

2011. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Kisfiam 2 éves múlt, én meg 37 hetes múltam a kistesóval.

Még nem szobatiszta, pelenkázom, lehet vigyázni, h ne rúgjon hasba. Jobban oda kell figyelni, de engem még egyszer sem rúgott hasba, pedig örökké kalimpál. Hogyan rohanok utána? Hát nehezen, de rohanok, ha kell. Márpedig gyakran kell, ha csak nem a férjem viszi ki. Emelgetni óvatosan, de muszáj (etetőszék, kiságy). A férjem 3 műszakos, amikor nincs itthon este, akkor a nagyágy mellett egy kicsi felfújhatós medencébe fürdetem, így nem kell fürdőkádból ki-be emelgetni. Mi még babakocsizunk, autónk sincs, tömegközlekedünk. Az embereket nem hatja meg a kisgyerek, plusz én, mint pocakos anyuka. Ja, és 4. emeleten lakunk, nincs lift sem, így a cipelését nem kockáztatom, mert magam is alig bírom felvonszolni, ő meg csak az elsőig tud még egyedül jönni.

Szerintem másokhoz képest elég xar helyzetben vagyunk, de próbálok arra gondolni, hogy ennél már csak jobb lehet, ha legalább a körülményeinken tudunk változtatni.

Szóval lehet bírni. Egyelőre :)

2011. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

ÉN NEM VÁLLALLTAM amikor 2 volt a fiam, és most se vállalnék, pedig a kicsi már 2,5.

Te tudod a határaidat és ismertem magamat és nagyon jó, hogy így döntöttem.

Amiket itt olvasokaz oldalon a kis korkülönbségről, csak megerősítenek ebben.

2011. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

20.52-es

nem tartom magam kényes hisztérikának mert nem bírnék két gyerekkel. ez csak józan gondolkodás, mint mikor latolgatod, hogy meg tudsz e mindent adni ennyi gyereknek ennyi fizetésből. én meg azt latolgattam, tudok e teljes odafigyelést, higgadtságot, és jókedvet adni két kisgyereknek kis korkülönbséggel. ha a régi időkbe lett volna más választás, lehet anyáink se úgy csinálták volna, ahogy.

2011. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

(fili)

Mint látható itt és olvasható vannak még régivágású erős anyák manapság is. Éppen nekik gratuláltam.

Ki ilyen ki olyan mindekinek a saját dolga.

De nem tudom nálad hol függ össze a fizetés és az odafigyelés. De ez tapasztalható a mai fiatal nők nagy százalékánál. Összevásárolni mindent az egyke gyereknek és villogni a többiek előtt. Ja a mindent megadás az az anyagiakban merül ki? Itt most a kérdező egyébként gondolom én a fizikai erőnlétre kérdezett.

Akinek nem inge az ne vegye magára, amit írok.

2011. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!