Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek melyik nevek voltak...

Nektek melyik nevek voltak esélyesek, mikor babátokat vártátok? Melyikek tetszettek? Volt, ami csak az egyikőtöknek tetszett?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak az volt esélyes, ami lett is, én nem engedtem volna belőle, de szerencsére a páromnak is tetszett..:-)


Édesapám halála után fél évvel megismerkedtem a jelenlegi párommal, rá 3 hónapra teherbe is estem. Úgy hozta a sors, hogy a párommal ugyanaz a vezetéknevünk, ezért úgy döntöttünk apukám nevét kapja (Peti), ami illik is rá nagyon, kis rosszcsont, mára már 1 éves.:) Nem bántam meg azóta sem, így picit apukám is itt van..:-) <3


Lánynévnél lettek volna problémák, mert nekem Adriána tetszik, páromnak meg nem. Neki a Petra tetszik. De az már van a családban, így azt én kilőném, akkor is ha csak távolabbi rokon.

Következő babával, ha kisfiú lesz, én Rolandot vagy Adriánt szeretnék, de nem tetszik a páromnak egyik sem.

Benett is tetszik, de arra meg azt mondta, hogy az egy vágógép neve ott ahol dolgozik..:D

Ő nem mondott még konkrét neveket, amiket véleményezhettem volna..:)

2013. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

23 nevet írtam fel a páromnak egy papírra, amik nekem tetszettek, mert nem tetszett neki semmi, amit javasoltam. Kértem, üljön le, és addig húzgálja ki a nem tetszőket, amíg 5-re nem csökken. Aztán azokból három már volt a tágabb családban, kettőből meg közösen választottunk.



( Vagyis végül is én választottam, mert a nekem tetszőkből került ki a végleges név, apa csak azt hiszi, hogy milyen ügyesen választott nevet :-) )

2013. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem sok név tetszett minkettőnknek. Nem írtunk külön listát, azokat írtuk fel, amit mindketten elfogadhatónak tartottunk, lett kb. 5-6 db lányból és fiúból is. Majd ezeket szűkítettük le 1-1-re :) Elég gyorsan, néhány nap alatt megcsináltuk. Mondogattuk npközben, melyik áll természetesebben a szánkra :) és megszületett az eredmény. Voltak nevek, amik nekem tetszettek, de a páromnak nem (pl. Barnabás), és volt ami fordítva volt így (pl. Kristóf - ami szerintem amúgy szép név, csak nagyon nehezen kimondható a vezetéknevünkkel együtt, ezért leszavaztam :)).
2013. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pár név volt csak ami tetszett mindkettőnknek és több olyan volt, ami csak egyikünknek tetszett. Ő Szabinát szeretett volna én Dalmát, ő Katalint én Noémit, Jázmint... aztán kiderült, hogy fiunk lesz...a Botond, Boldizsár, Bendegúz nevektől rázta a férjemet a hideg, ahogy a Doriántól is. Mátét még fogantatás előtt annyiszor elmondtuk, hogy elcsépelt lett, aztán valahogy megtaláltuk a nevet... közös döntés volt, Dominik lett.
2013. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két kisfiam van, és érdekes, fiú nevekből rögtön tudtuk, hogy mit akarunk, nem volt más esélyes név. Lánynál bajban lettünk volna, nehezen találtunk olyan neveket, amik mindkettőnknek tetszettek, és valahogy nem éreztem őket "igazinak".

Fiaim: Marci és Bence (nem is gondolkodtunk tovább)

Lánynevekből ezek jöttek szóba: Orsi, Maja, Csenge, Lili. Nekem a Kati nagyon tetszik, de a férjemnek nem.

2013. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiú neveken nem gondolkodtunk nagyon.Párom Tamást akart,én nem.De kiderült,hogy lány lesz.Lilien lett,de volt még szó Aida-ról is.Párom Lili-t akart,nem akartam azt.Nekem a Henrietta tetszett még,neki a Henriett,így ezt is elvetettük.Lili tetszett mindkettőnknek,de mondtam Lilien legyen,mert a Lili becenév,a Liliána meg nem tetszik.Ha lenne lányunk még,Lia lenne.
2013. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Esélyes fiú nevek voltak: Milán,Márk,végül eldöntöttük,hogy Áron lesz,amit kereken a 40.héten elvetettünk és így lett Ádám :-) nem bánom,nagyon illik rá a neve,lehet becézni.

Esélyes lánynevek voltak: Emília,Alíz,aztán később,amikor már kiderült,hogy fiú, nagy egyetértésben mondtuk,hogy lánynak Eszter lett volna :D így a következő,ha lány,akkor Eszti lesz :)

2013. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!