Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én fiam van lemaradva vagy...

Az én fiam van lemaradva vagy ennyi a "csodababa"?

Figyelt kérdés

8hónapos tudatosan nem mond semmit.

Gagyorászik: tetetetee,bebebeee,gágágáá,heeheee


Ennyi amit "mond"

De itt olvasom hogy 9hónaposan már tudatosan mondja sok baba hogy lampa,apa,mama,baba,nem. stb...

Ezek most vagy igazak vagy nem..


Ne tapsol,nem süt pogácsát,nem int pápát-

Talán le lenne maradva???

Mozgásfejlődése teljesen rendben van ül,mászik,áll, legújabb hogy legugol majd feláll ezt egymâs után többször


Átlag babák hány hósan kezdenek el szavakat mondani? Táncizni,tapsolni pápát inteni?



2013. jún. 27. 12:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hós, és semmit nem mond csak gagyarászik. Vau vau, Baba ezt mondja, meg gege, tete, gágá. Nem aggódom, lehet csak másfél évesen mond szavakat. 8-9 hósról még nem hallottam, hogy bármit is mondana, és itt sem olvastam ilyet. Pápázni olyan 9 hós körül kezdett és tapsolni 10 hósan kb. 13 hósan indult el, de 7,5 hósan már mászott és tolta a széket "járva". Nem tartom csodagyereknek, de okos, értelmes baba nagyon. A doktornő most is megkérdezte, hogy mit beszél. Mondtam, hogy mit...:)
2013. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
az én lányom 10 hósan már mondott szavakat, és bilibe kakilt (nem volt hajlandó pelusba, mindig jelzett, a brüm-brüm volt a kaijel). de nem kúszott, mászott, és 1,5 évesen indult el..... :)))) méghogy összefügg a mozgás a beszéddel....az én gyerekemet meg állandóan tornáztatni kellett, mert azt mondták, nem fog tudni beszélni, meg írni, meg mozogni....most meg be nem áll a szája, és egyfolytában fut :)
2013. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne igaz? Az igaz, amit Te írtál, nem? Vannak ilyenek is, olyanok is. Nyilván szívesebben írja le az olyan anya a tapasztalatait, aki "dicsekedhet" a gyerek produkciójával, még ha nem is tudatosan teszi.

Nagyon széles a skála a normális fejlődésen belül, nincs lemaradva a tiéd, és a többi se csoda gyerek.

A lányom mindent nagyon korán csinált, beszélt, ment. A fiam később. De nem estem emiatt kétségbe, és nem is irigykedtem, csodálkoztam más gyerekeire.

Nincs ilyen, hogy "átlag babák", minden gyerek más, más a fejlődési üteme. Ez mindig így volt.

Szóval, nyugodj meg, teljesen rendben van az a gyerek!:)

2013. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nincs lemaradva! Egyik gyerek sem egyforma! Van aki hamarabb tanul meg dolgokat és kész! Ezen nem kell kiakadni!

Kislányom 9 hónaposan mondta: mama,baba,pápá!

Most 15 hónapos és egy csomó mindent mond már, és azt is érti,hogy én mit mondok neki,hogy mit csináljon!

Egyik baba sem egyforma!

2013. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Én is tettem fel nemrég egy hasonló kérdést. Akkor sokan egyből nekem estek, hogy felhúzom ezen a témán magamat, meg hogy azon izgulok, hogy az én gyerekem még nem beszél. Egyáltalán nem izgultam és irigykedtem, csak furcsáltam, hogy milyen sok baba "beszél" már akár 8 hónaposan. De volt anyuka aki leírta hogy az ő babája már 1 hónaposan mondta hogy aja, 2 hónapos korától megmondta ha bekakilt, 3 hónaposan közölte hogy aja enni. :D

Nahát ezek a túlzások szerintem....

2013. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Lányom 6hósan tapsolt,7hós korától tudja brümmögtetni a száját kezeivel,8hótol integet.8,5hótól ha mondom neki tánci ,akkor ülve rázza a két kezét és pattog a fenekén.De mindezeket mi mutattuk neki,nem magától csinálja.Lányom pl nemrég állt csak fel,de nem teszi sürün,inkább feltérdel és nézelődik.9hós lesz jövőhéten.Kisebbként teljesen olyan volt,mintha anyát meg apát mondana,de az esély erre kb 0%.Nekem mindig mondta aja jejebe.Ez ugy hangzik,mintha kiabálna anya gyere be.De hát nyilván nem.Apjának meg mondta mindig ágá ágá.Nagyobb lett,és már másokat mond.Mondja baba,mama,papa ,de nincs egy darab babája sem,soha nem mondtuk neki baba,mégis mondja.Papa,mama több hónapja nem volt itt,mert messze laknak,nem látja skype-on sem és sehol öket.Pl mondja azt is vábu vábru vábru,meg kántál is igy ájá já já jááá.MEg dep,epepep,báb áb,büe stb.
2013. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kislányom 14 hónapos. Papa, baba, mama, ennyi a tudomány. A minap a barátnőmre bíztam 10 percre, és amikor visszajöttem, a barátnőm újságolta, hogy képzeljem, a kislányom mondja, hogy "cica". Kicsit furcsállottam, hogy én még nem hallottam, de persze örültem. Pár nap múlva újra együtt voltunk, a kislányom valami olyan hangot adott ki magából, hogy "sssszzzz", erre a barátnőm tök komolyan mondta, hogy na ugye, megint azt mondja, hogy "cica". Előtte is sejtettem, hogy az 1 évesen "beszélő" babák mondandójába valószínűleg a szülők képzeének bele mindenfélét, de most már teljesen biztos vagyok benne.

Nincs lemaradva a babád, nyugi. :)

2013. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%

Az én fiam 9 hónapos és mond néhány szót. Nem értem miért kell hazugsággal vádolni semmi érdekem nem lenne benne, ez egy olyan oldal ahol nem ismerek senkit vagyis nem áll érdekembe hazudni.

Gáz hogy amiért a te babád nem csinálja már rögtön hazugozod az embereket... Egy dolgot kellene megérteni, minden gyerek más ütemben fejlődik!

2013. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
27%
Én tettem fel a kérdést,amiből merítetted a hülyeséget. Ne haragudj,de hol olvastál olyat,hogy mondja,hogy anya,apa,lámpa,mama? Én azt írtam,hogy TUDJA,hol a lámpa,ablak,apa,anya,azaz ha kérdezzük,akkor ránéz a tárgyra,vagy ujjal mutat felé. Én sem értem,hogy miért kell egyből ezen felháborodni és egyből hazugnak kiáltani ki az illetőt. Ez van,nem értem,névtelenül minek is hazudozna bárki!? Van,aki 4 hónaposan felül,nekem is furcsa,mert az enyém 3 hónappal később produkálta ugyanezt. Ezért még nem fogok kétkedni,mert ilyen is van,egyáltalán nem csoda! Olvasok egy blogot,az 5 hetes gyerek átfordult már többször. Ő is hazudik? Mindenki hazudik? Persze,messziről jött ember... De mi oka lenne rá bárkinek? És miért van az,hogy egy ilyen kérdés után egyből jön az "én gyerekem lenne lemaradva?" c.dolog?
2013. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az én lányom tényleg mondott 9 hónaposan 3 szót tudatosan (vorág, lámpa, cica) 6 hósan tapsolt, 7 hósan integetett. Tudott mászni, felülni, felállni. A kisebbik lányom most 9 hónapos mozgásban tudja ugyanezeket, de mégis ügyesebben mozog valahogy, DE tapsol de nem akkor mikor kérem, integetni nem akar, szavak mondásának még csak a jelét sem vélem felfedezni. Szóval ha valaki ezt írja nem biztos higy hazudik, de minden baba egyforma. A msáik dolog, hogy ilyen idős korban egyik napról a másikra csinálnak dolgokat.
2013. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!