Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok! Ezt hogy...

Tanácstalan vagyok! Ezt hogy lehet megoldani? Ló vs. Baba probléma!

Figyelt kérdés

Az előző kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


A lényeg: a feleségemmel a babánk már majdnem két hónapos.A feleségemnek van egy lova, aki az ő tulajdona, ő is lovagolta be. Amióta megszületett a kislány, többet lovagol a lovon, mint valaha. Nincs messze tőlünk, kijár hozzá majdnem naponta és úgy érzem, hogy elhanyagolja a babánkat.Már ahogy hazajött a kórházból, másnap lóra is ült (kiment a lóhoz, versenyeket nyert lovas, dehát...). Vágtázik, ugrat. Pocakkal is lovagolt, rendesen terepen, kint vágtában, ami néhány lovastársánál is kiütötte a biztosítékot, de igazán nem tudnak mit vele kezdeni. Mint ahogy én se.


Mi csináljak vele, most őszintén? Szakemberről hallani sem akar, a vitáink szinte rendszeresek e miatt, mert szerinte ő eleget törődik a kislányunkkal. Amúgy szeretem Őt és féltem, ezért szeretném megoldani a problémát.


Sajnos a feleségem rendkívül makacs, a legkisebb megemlítésemet is támadásnak veszi és kijelenti, hogy nem fogja eladni a lovat, amiben élete munkája van...



2013. jún. 27. 14:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az előző kérdés kiírása óta sajnos nem változott semmi!
2013. jún. 27. 14:08
 2/18 Kerria ***** válasza:

Ami így elsőre eszembe jutott, de bocsáss meg ha tévedek, hogy így vezeti le a benne felgyűlt idegességet, szorongást...


Gondolom nem hagyja egyedül ott a babát? Vagy igen? A másik kérdésedet még nem olvastam el, mert ez jutott rögtön az eszembe.

2013. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És lovastársai is elég sokat láttak már, de erre eléggé elállt a szavuk, pedig jóban van velük.
2013. jún. 27. 14:12
 4/18 A kérdező kommentje:
Anyósom vigyáz rá, meg egyszer bébiszitter (előző kérdésben írtam), de ez azóta nem fordult elő, mert megígérte.
2013. jún. 27. 14:12
 5/18 Kerria ***** válasza:

Igen-igen, most olvastam... Továbbra is az az érzésem, hogy "nincs benne rendben, hogy anya lett", feszélyezi, idegesíti, akár tudatosan, akár tudatlanul... emiatt én menekülésnek is érzem ezt a dolgot.


A lóval nyilván erős, nagyon erős a köteléke, ezt csak olyanok érthetik meg akiknek van saját állatuk, idomított, akivel szimbiózisban élnek. Szerintem ne is akard elszakítani a lótól. Valahogy össze kéne hozni Anyát, lányát, a lovat és Téged... hogy így együtt lehessetek egy család.


Más ötletem sajnos nincs... mindenképp beszélni kéne róla, már csak azért is, mert téged zavar. Márcsak azért is, mert Anyaként vannak kötelezettségek is, és annak a kis léleknek szüksége van az Anyukájára.

2013. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Beszélj anyósoddal, hogy ne tegye ezt lehetővé. Ne vállalja el, hogy napi rendszerességgel vigyáz a babára, amíg a feleséged szórakozik. Te vagy az apja, állj a sarkadra, mert te is beleszólhatsz abba, hogy ki vigyáz a gyereketekre. Vagy mondd meg neki, hogy te maradsz otthon a babával, ő meg menjen vissza dolgozni, ha már úgysem akar a babával törődni. Nincs esetleg szülés utáni depressziója? Mert akkor orvoshoz kell fordulni.
2013. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
Én is arra gondoltam amire a 6-os válaszoló! Ne vigyázzon mama a babára, így nem fog tudni menni csak hetente mondjuk 1x, és ha többen van a babával jobban tudatosulhat benne hogy már nem úgy megy az élet mint a pici előtt.
2013. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak a probléma nem ilyen egyszerű.


Anyósom nem ért el nála semmit, én nem tudok gyesre jönni, mivel én keresek többet és kirúgna a főnököm (szülésre sem engedett be, szabadságra max. csak égető esetben merek eljönni, sokat vagyok külföldön, sokszor azt sem tudom, mit csinál, mármint a feleségem).


Mivel én is lovagoltam, kb. tudom mit jelent az (nem olyan szinten mint ő). Az a ló sem egyszerű eset: nem lehet bevágni a menhelyre mint egy kutyát vagy csak úgy eladni. A feleségem "nevelte fel", hozzá ragaszkodik, meg hát fajtáját tekintve sem egyszerű eset (Akhal-Teke, bár ez nem hiszem, hogy mond valamit, de akárki nem bír el egy ilyen lóval, csak a gazdája). Tehát nem úgy működik ez se, hogy egyszer mindennap kijárok hozzá, egyszerre meg csak megszűnök létezni.


Szerintem szakember kellene ide, mert ehhez neki kéne változni, de erőszakkal oda sem lehet elvinni!


Próbálok rá hatni, közeledni felé-beszélgetni vele, de akárhányszor előkerül a lovas téma, hát ugrik, mint nyúl. Pedig amúgy nagyon jól elvagyunk, félek, nehogy a házasságunkat is megölje ez.

2013. jún. 27. 15:04
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Azt én megértem, hogy neked nem lenne egyszerű GYES-re menni, de mi az, hogy anyósod nem ért el nála semmit? Megmondja, hogy nem vigyáz a gyerekre és kész. Ennyire egyszerű.
2013. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Akarta a feleséged a babát? Mert úgy tűnik nem. Meg kell vele értetned valahogy, hogy ez előbb-utóbb a kicsi rovására fog menni. Egy 2 hónapos babának az anyja közelségére lenne szüksége. Nem fog neki tetszeni, ha majd nem őt fogja anyának hívni, hanem a nagymamáját :-(
2013. jún. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!