Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok! Ezt hogy...

Tanácstalan vagyok! Ezt hogy lehet megoldani? Ló vs. Baba probléma!

Figyelt kérdés

Az előző kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


A lényeg: a feleségemmel a babánk már majdnem két hónapos.A feleségemnek van egy lova, aki az ő tulajdona, ő is lovagolta be. Amióta megszületett a kislány, többet lovagol a lovon, mint valaha. Nincs messze tőlünk, kijár hozzá majdnem naponta és úgy érzem, hogy elhanyagolja a babánkat.Már ahogy hazajött a kórházból, másnap lóra is ült (kiment a lóhoz, versenyeket nyert lovas, dehát...). Vágtázik, ugrat. Pocakkal is lovagolt, rendesen terepen, kint vágtában, ami néhány lovastársánál is kiütötte a biztosítékot, de igazán nem tudnak mit vele kezdeni. Mint ahogy én se.


Mi csináljak vele, most őszintén? Szakemberről hallani sem akar, a vitáink szinte rendszeresek e miatt, mert szerinte ő eleget törődik a kislányunkkal. Amúgy szeretem Őt és féltem, ezért szeretném megoldani a problémát.


Sajnos a feleségem rendkívül makacs, a legkisebb megemlítésemet is támadásnak veszi és kijelenti, hogy nem fogja eladni a lovat, amiben élete munkája van...



2013. jún. 27. 14:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%
Én is lovas vagyok. Saját lovam nincs, de megértem a feleségedet. Gondolj bele abba, hogy a baba előtt akkor ment és oda ahová akart, dolgozott, társasága volt, versenyzett. Amióta megvan a baba, gondolom ez jelentősen lecsökkent. A ló ami összeköti a régi életével. Ez nem azt jelenti, hogy az új nem jó. Sok hasonszőrű barátnőm van a lovak kapcsán, egyik sem tud elszakadni a lótól. Ezt azok nem értik meg, akiknek nincsen. Szerintem kompromisszummal többet érsz el, mint tiltással. Miért baj, ha napi 2-3 órát a lóval van? Vannak nők (ahogy én is) akiknek kell az effajta kikapcsolódás ahhoz, hogy a megváltozott életüket elfogadják, hosszabb ideig tart kicsit, mint másoknál, de ettől nem vagyunk rosszabb anyák. Kell egy kapocs, hogy helyt tudjunk állni ebben az új helyzetben, ha tiltod, elveszítheted. Próbáljatok közös programokat szervezni hétvégén a lovardában, ahol lovagol: sétálj addig a kislányotokkal. Semmi baja nem lesz, az én fiamat 3 hónaposan a szarvasmarha telep mellett tologatta a férjem, amíg én a telepen, a volt munkahelyemen sétáltam. A terhesség 2. felében való lovaglással én sem értek egyet, szerencsére nem történt baj. Az én sztorim: lovat voltam próbálni, meg is vettük volna, mert nem akart összejönni a baba. 4 nap múlva a szállítás előtt 4 nappal pozitívat teszteltem. Lehet szidni, de életem álma vált volna valóra az álom lovat találtam meg. És bizony gondolkodtam, hogy miért pont most és sok minden megfordult a fejemben. A ló maradt a helyén és azóta van egy 1 éves kisfiam. Beszéljétek meg, nem rossz anya ettől, hidd el. Ha eltiltod, sárkány lesz.
2013. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

"Gondolj bele abba, hogy a baba előtt akkor ment és oda ahová akart, dolgozott, társasága volt,"


A gyerek előtt én is azt csináltam amit akartam, sőt szerintem a legtöbb anya esetében ez így van, mégis a legtöbben képesek vagyunk tisztességesen ellátni az újszülött babánkat és lemondani a korábban kedvelt dolgainkról. Szerinted hány anya teheti azt meg, hogy ilyen pici baba mellett naponta 2-3 órára elmegy szórakozni? Hát nem sokan. Aki erre nem képes ne vállaljon gyereket.

2013. jún. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Nekem is 3 hónap kellett mire elkezdtem élvezni az anyaságot. Nekem pokol az a 3 hónap, ha tudtam volna én is menekültem volna, de nem tudtam. Anyukám 2 hétig segített, a 3. hét hétfőjén sírva hívtam, hogy én ezt nem bírom, menjen gyesre én visszamegyek dolgozni. A párommal romokban volt a kapcsolatunk, a fiamnak megadtam mindent, de nagyon nehezen fogadtam el az új helyzetet. Sokáig úgy voltam, hogy 1 éves korában visszamegyek dolgozni. Eltelt 3 hónap, egyre jobb lett minden, összeszoktunk, programjaink vannak: babaúszás, kerekítő. Ha a lovat elhozom akkor, én is kijártam volna hozzá. Ismerem magam, megoldottam volna, ha másképp nem úgy, hogy viszem magammal a gyerkőcöt, hogy tudom a pálya mellett vigyáz rá valaki, akár magammal vitt bébiszitter. Szerintem van egy jó adag depresszió a viselkedésében. Én is mindenkinek neki mentem. Nekem ez az időszak olyan mély nyomott hagyott bennem, hogy én sem szeretnék több babát: sem a kapcsolatunk, sem én nem bírnám ki, nem beszélve a kisfiamról. Neki erre semmi szüksége, így is néha lelkiismeret furdalásom van emiatt, pedig mindent megtettem. Szerintem ő sem erre számított, nem tud megbirkózni az új helyzettel és menekül előle.
2013. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem akkor is az lenne a legjobb megoldás ha életképtelenné tenné valaki azt a lovat, különben a feleség továbbra is azt az állatot fogja gondozni, nem pedig a gyerekét. Rühellem az olyan embereket, akiknek fontosabb egy négylábú mint a saját gyereke. Anyám is ilyen és gyűlölöm, amiért összehasonlítgat a ktyàjával: "ő legalább nem beszél vissza", "ő azt csinálja amit mondok" és hasonlók. Beteg barom!
2013. jún. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
Te nem vagy normális, nem a problémáról kellene beszélni és megoldani? Egy szerencsétlen állatot nyíratnál ki (mintha nem lenne más megoldás), aki semmiről nem tehet......tényleg nehéz gyerekkorod volt, ha ilyen megfordul a fejedben. Az anyukának segítségre van szüksége, ha még nem szültél fogalmad sincs, mi játszódik le ilyenkor egy nőben.
2013. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!


A pszichológus vagyok, aki az előző kérdésednél ajánlotta a szembesítést. Ezt nem sikerült összehozni?

A ló életképtelenné tétele szerintem sem jó ötlet, mert akkor biztosan téged okolna, gyanúsítana, végül pedig teljesen elfordulna a babától.

2013. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Kedves pszichológus!

Köszi, amit tanácsoltál, de sajnos nem lett jobb a helyzet, hiába szembesítettem már minden lehetségessel, a feleségem nem enyhül egyáltalán. Ezért is gondoltam most már ténylegesen egy szakemberre, de oda meg nem hajlandó elmenni, mondván hogy neki semmi baja.


A három órás válaszolónak

Hát amit itt produkáltál aranyom, lehetséges, hogy anyád kutyája tényleg intelligensebb, mint te magad. Meg megnézném, hogy nyírsz ki egy cirka 500 kilós állatkát, ami még ráadásul elég hamis is idegenekkel szemben. Elsőre kirúgná a lelkedet azt hiszem... szóval ennyit az erőfitogtatásodról. Meg megértem, hogy anyád miért tart többre egy kutyát, mint téged... hát ezért.

2013. jún. 28. 21:16
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö!

Szerintem hanyagold a lovas témát, inkább a baba témát kellene erösíteni. :-)

Ezt úgy értem, h próbáld meg elérni, h idövel ugyanolyan magabiztosnak érezze magát a párod a gyermekkel kapcsolatban, mint ahogyan nyilván magabiztos és erös a lóval kapcsolatban illetve lovaglás közben.

Próbáld minél többet dicsérni, tegyél apró észrevételeket, ami nem túl direkt, de megerösíti öt abban, h jól csinálja a babával kapcsolatos teendöket.

Ajánlok egy könyvet: Anne Knecht Boyer - Babamóka

Már ilyen pici babával is lehet játszani, természetesen a korának megfelelöen, ráadásul ezek a játékok jó hatással vannak a baba idegrendszerére és fejlödésére. Játszatok hármasban, minél több pozitív élménye legyen egymással a babának és a mamának. :-) Segítsd öt ebben, de ne mond neki h ezt most azért csináljátok mert... Legyen inkább kellemes idötöltés.

Ha ez nem jön be, akkor az idö fogja megoldani. Szerencsére a kislányok imádják a lovas, pónis dolgokat, plüssöket, kirakót stb. Ezzel is közelebb kerülhetnek egymáshoz. Legyen a ló pozitívum a gyerek életében: mond el a párodnak, milyen jó lesz, ha majd megtanítjátok a picit lovagolni és majd mentek hármasban, milyen jó, h úgy nö fel, h szereti az állatokat, állatok közelében, a ló pedig különösen jó hatással van az emberekre.

Legyen büszke arra, mennyi mindent taníthat meg majd a lovakról a lányának.

Úgy gondolom, ezzel összekapcsolódna a gondolataiban a baba és a ló, és ez mindenképp pozitív lenne.

Ha külföldön jársz, hozz ajándékba a lányodnak lovacska mintás bodyt, rugdalózót v ilyesmit, biztos tetszene a párodnak is!

Végezetül: nekem 4 hónapos a kislányom, elsö baba. Miután megszületett, gyakorlatilag végigbögtem az elsö két hetet, annyira bizonytalannak és elveszettnek éreztem magam ebben az új szituációban. Azóta összekovácsolódtunk, és mindennél jobban szeretem öt! De ha lenne lehetöségem, szívesen eljárnék lovagolni, akár minden nap, hiszen az anyaság 24 órás meló, kell a kikapcsolódás. Általában feltöltödöm egyetlen mosolyától is, de néha jó lenne másfajta feltöltödés is. :-) Régebben lovagoltam, így tudom, milyen jó érzés. :-)

Minden jót nektek!

2013. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!