Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babának aki most kezdett...

8 hós babának aki most kezdett mászni, hogy lehet megtanítani, hogy mit nem szabad?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább most az a feladat, hogy Te tedd biztonságossá a lakást, az Ő számára.

Mindent pakolj el ami bajt okozhat, a konnektorokat dugaszold be, vagy legalább ragaszd le(én ezt tettem annak idején, mert sehol nem kaptam vakdugót). a sarkokra tegyél sarokvédőt. Aztán pedig másszon amerre jól esik. :)

2013. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ilyen picinél még inkább az arrébb rakom megoldás lehetséges.Ha valami olyat támad meg amit nem szabad (pl konnektor) akkor egyszerűen csak elrakod onnan, és persze mellékesen közlöd hogy nem szabad.Az már más kérdés, hogy mindig a tiltott dolgok a legjobbak számukra, de ez jó pár hónapig kellő szórakozást nyújt a babának és a mamának is! :-) Minden más amit lehet azt feljebb, vagy el kell pakolni valahová. /baba biztosra kell csinálni mindent/
2013. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 9 hós és nagy szeret pakolni.Nálunk nincs ledugózva a konnektor és nem pakolok el.(tojások kisedényben a földön).Vannak olyan dolgok, mint pl. a tojás, meglátja és már a szemével ki is pakolta az összeset, szóval simán mondom neki, hogy nem szabad mikor már közelít feléjük és 4-5 alkalom után már el is fordul más irányba és közben nem-nemre forgatja a fejét.Most a konyhaszekrényt fedezi fel,oda fogok zárat tenni, de egyébként nem pakolok el, neki is kell feladat.A mi időnkben sem volt( legalább is nálunk nem)ennyi biztonsági dolog, estünk kelünk és megtanultuk a tárgyakat, környezetet.Nem lehet mindentől megóvni, s korlátozni.(pedagógus házaspár)
2013. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nagyon, bocsi.
2013. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen én sem arra gondoltam, hogy mindent el kell pakolni, aztán a gyerek mehet a csupasz lakásban, feladat nélkül. Csak azokat a dolgokat kell elpakolni, amik konkrét veszélyt jelentenek. Mert a baj bizony egy pillanat alatt megvan. Nem tojásokra gondoltam, azok után max takarítani kell.

A konyhaszekrényből a fiam vígan pakolhatott pl, mert én az alsó szekrényekben a nagy edényeket, műanyagokat tartom. Amikor már ülni is tudott, még fakanalat, habverőt is kapott, csörgött, zörgött, dobolt velük. :)

2013. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja! Első voltam!
2013. jún. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!