Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet megtanítani a...

Hogy lehet megtanítani a babának, hogy "nem szabad"?

Figyelt kérdés

8 hónapos a babám, feláll, és mindenre felkapaszkodik.

De vannak olyan tárgyak, amik nem arra vannak kitalálva, hogy egy baba felhúzódzkodjon (szoptatós szék, szárító állvány, tv-szekérny, aminek kiáll a fogantyúja).

Amennyire tudom, bababiztossá teszem a nappalit, de vannak dolgok, amikre egyszerűen nem szabad felkapaszkodnia.


De nem ért sem a szóból, sem a borulásaiból, és koppanásaiból.

Mit csináljak? Hogy álljak neki?


Nem akarom mindentől óvni, hogy legyen tapasztalata, de nem szeretném, ha odacsípné a kezét a hintaszék, vagy betörné a fejét a radiátor bordáiban...

Ezeket meg szeretném tanítani, hogy NEM alkalmasak a felállásra...


Egyelőre süket fülekre találok... :-(


2009. okt. 20. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg sokkal kevesebbet mondani neki hogy nem szabad, mert egy idő után egyáltalán nem fog rá hallgatni.

Amikor veszélyes dologba kapaszkodik , vagy olyanhoz nyúl amit nem szabad, vidd el onnan és kezdjetek el mással foglalkozni. Ha ritkábban mondod hogy nem szabad akkor megérti. Nálunk a konnektorra rámutat és mondja:nem nem nem:)

2009. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen,sokat kell mondani,és hangsúlyosan,nyomatékkal.nekem eddig szót fogadott most is van,hogy otthagyja amit nem szabad,de amit a fejébe vesz attól nem tágít,ha elviszem onnan akkor oda mászik,próbálkozik,ez már dac,mert tudom,hogy érti miről beszélek,így én már időnként rácsapok a kezére.9 hós,picit sír,de nem csinálja tovább.muszáj,mert az életébe is kerülhet ha nem érti hogy nem szabad.
2009. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:-)


Hajaj!

Két egymásnak ellentmondó válasz.


Most akkor mondjam, vagy ne mondjam?

Egyébként olyan sokat még biztos nem mondtam, hogy ne figyeljen, mert kb. egy hete kezdtük (két hete állt fel először).

Azóta már tudja, hogy ő fel tud állni, és mindenen azt gyakorolja.

Előtte nagyon instabil volt még saját maga számára is.

Sajnos most már bízik az erejében, és a nem létező egyensúlyérzékében... :-(

2009. okt. 20. 12:49
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok.abba igaza van az elsőnek,hogy ha állandóan ezt halja,nem fogja érdekelni,szelektálni kell a lakásba,és ami nem szabad azt nem szabad.babám megtanulta,tehát működik,anyukám viszont folyamatosan rá szól persze csak mert védi,félti őt,de rá nem hallgat.
2009. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én próbáltam szavakkal is kifejezni,érzékeltetni a kisfiammal a különböző veszélyes tárgyakat,helyzeteket...nálunk van a "jujujj",van "nono",""nem szabad" és van a "tilos".A két utóbbit ritkán,tényleg csak a nagyon veszélyes dolgokra mondjuk,így ő is megtanulta,hogy van,amikor óvatosnak kell lennie,de olyan is van,amit semmikor,semmilyen körülmények között nem engedek neki.Most 15 hónapos.
2009. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!