Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől homoríthat a baba?

Mitől homoríthat a baba?

Figyelt kérdés

16 hetes a kislányom és kb. két hete elkezdte ezt a mozdulatot. Először a kis kádjából tolta ki magát, vagyis mintha hídba akarna emelkedni fürdés közben. Arra tippeltünk, hogy kényelmetlen neki. Később abbahagyta. Aztán a bölcsőjében kezdett háton fekve így ficeregni, amíg le nem csúszott az aljáig (meg van döntve neki, mert refluxos). Ma már ott tartunk, hogy szinte mindenhol homorít, kinyomja a pociját a pelenkázón, babakocsiban (pedig elvileg nagyon szeret sétálni). A reflux miatt eddig nem csináta, elvileg nem nagyfokú. És amiatt inkább csak a fejecskéjét emelné fel. A hátizma nem feszes, legalábbis a háziorvos tegnap nézte meg. Ő nem mondott semmit, de engem nagyon aggaszt, mert félek, nem fáj-e valamije.

Nektek is csinált ilyet a babátok? Milyen okok lehetnek a háttérben?



2013. jún. 28. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ki kellene próbálni, hogy ha a fejét hátrahajlítod akkor nem-e reflex szerűen csinálja ezt? Fejét hátra döntöd erre ő teljesen hátra feszíti magát, vállai kezei és esetleg még lába is teljesen hátra feszülnek. Ha ezt ilyen reflex szerűen csinálja akkor neurológiára erősen ajánlott lenne elmenni, ha Budapestiek vagyok, akkor a Margit kórház fejlődés neurológiai osztályára, ha vidékiek akkor a helyi neurológiára. Ha koraszülött is volt, vagy kis súllyal született, vagy elhúzódó szülés volt vagy bármi egyéb probléma volt a szülés esetleg terhesség során még inkább ajánlott egy neurológiai vizsgálat.
2013. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Kipróbáltuk, nem feszít reflexszerűen. Miért, az mit jelentene? Egyébként fogzik valószínűleg, elég nyűgös is, de gondolom a fogzásnak nincsen ilyen tünete. :) Még hasfájásra is gondoltam, pedig az már elmúlt a 11. héten.

Csak első baba és még tudatlan vagyok, minden újnak keresem az okát.

2013. jún. 28. 19:07
 3/16 anonim ***** válasza:
opisthotonus: esetén szokták ezt csinálni a babák, ez esetben neurológiára kell menni. Azért ha nem hagyja ezt abba, vagy nem jöttök rá az okára érdemes lenne a gyerek orvoson kívül is kikérni más szakember véleményét, én elsősorban még mindig a neurológiát ajánlom, de ortopédia is jó lehet.
2013. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ezt az én kislányom is csinálta, viszont nem ennyiszer mint nálatok. De abbahagyta. A háziorvos véleményére ez esetben nem feltétlen hagyatkoznék. Szerintem kérdezz meg egy Dévény tornászt, mert akár, kötött izomzatra is utalhat. Lehet hülyeséget beszélek, de egy kérdést megér....
2013. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]

f%C3%BCzet---online-verzi%C3%B3.html#/4/


Én is inkább egy dévényest kérdeznék, biztosan segítenek.

2013. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
alul van egy kis tájékoztató füzet, azt meg tudod nyitni. Abban összefoglalták, hogy milyen jelekre érdemes figyelni.
2013. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a Dévény helyett a Katona módszert mondanám, ő inkább az agyi mozgató rendszerekre helyezi a hangsúlyt. Tehát az agyban jól legyenek kiadva a parancsok az izmoknak. A Dévény módszer inkább a helyi mozgásra helyezi a hangsúlyt. Tehát, hogy az izmok jól működjenek.
2013. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A Dévény lényege,hogy stimulálással küld az izomzat parancsot az agynak, tehát nem az izmokat mozgatja, az agyat stimulálja!

De egyébként sem szabad semmilyen módszerben, otthoni tornázásba belekezdeni addig, amíg doki nem mondja.

2013. jún. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is homorított, kiderült,hogy hypotón. Még a mai napig megmarad ez a testtartása,pedig már 10 hónapos, igaz,már csak enyhén. Ő úgy is közlekedett,hogy dobálta magát háton hátrafelé, azaz akkor is homorított. Dévény tornára járok vele, mikor először mentünk azt mondta a dévényes,hogy a homorítás tipikus hypotón tünet, mert nem negyon képesek mást csinálni,nekik ez a könnyű. Szerintem érdemes lenne megmutatanod egy gyógytornásznak vagy Dévény tornásznak. Persze ez még nem jelenti azt,hogy a tied is hypotón. Az én kisfiam is kb. 4 hónaposan kezdte a homorítást.
2013. jún. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként miket csinál már a babád? Forog vagy ilyesmi? Utolsó voltam.
2013. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!