Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől homoríthat a baba?

Mitől homoríthat a baba?

Figyelt kérdés

16 hetes a kislányom és kb. két hete elkezdte ezt a mozdulatot. Először a kis kádjából tolta ki magát, vagyis mintha hídba akarna emelkedni fürdés közben. Arra tippeltünk, hogy kényelmetlen neki. Később abbahagyta. Aztán a bölcsőjében kezdett háton fekve így ficeregni, amíg le nem csúszott az aljáig (meg van döntve neki, mert refluxos). Ma már ott tartunk, hogy szinte mindenhol homorít, kinyomja a pociját a pelenkázón, babakocsiban (pedig elvileg nagyon szeret sétálni). A reflux miatt eddig nem csináta, elvileg nem nagyfokú. És amiatt inkább csak a fejecskéjét emelné fel. A hátizma nem feszes, legalábbis a háziorvos tegnap nézte meg. Ő nem mondott semmit, de engem nagyon aggaszt, mert félek, nem fáj-e valamije.

Nektek is csinált ilyet a babátok? Milyen okok lehetnek a háttérben?



2013. jún. 28. 18:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Koszi szepen a valaszokat es a linket! Nezunk egy neurologust, az a biztos.

Kicsit felreerthetoen irtam, mert az igaz, hogy mindenhol, de nem mindig csinalja, naponta kb. 5-6 -szor. Most neztem videokat a babak atfordulasarol, o olyankor is elkezd homoritani, ha az oldalan fekszik, ugy, hogy majdnem hasra fordul tole. Viszont a tobbi baba a labat huzza fel, ugy fordul at. Na most elkenodtem. Pedig mindenki oda van - orvosok, vedonok - hogy milyen eros, ugyes, fejlett baba.

2013. jún. 29. 13:02
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves 10. valaszolo, hatrol oldara fordul, hajszalon mulik h. hasra is. Kezevel nagyon ugyes, ket kezevel fog, pakol egyikbol a masikba, eltalalja a tenyeremet tudatosan osszecsapjuk, kulcstarton (jatek) a kulcsokat ket kezzel pakolassza, szajaba vesz mindent stb. Tegnap mar a zenelo jatekot is nyomogatta, cumijat ki-be teszi - nehezen, de megy - es az uveget is tartja maganak rovid ideig.

Hason mar kuszo mozdulatot tesz, nagyon picit ugyan, de csinalja, a gyerekorvos is csak nezett.

De mar nem tudom, hogy ez most jo vagy atlagos. :)

2013. jún. 29. 13:22
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja, es orulok, hogy mar nagyban javultatok! Milyen a torna, szerette a pici? Vagy faraszto? Ugy hallottam h kicsit fajdalmas.

Es a Te babad csak homoritva mozgott vagy vegyesen? Hogy jottetek ra? Nekem haziorvos ravagta h a refluxtol van, de eddig nem csinalta, szoval sztem nem.

2013. jún. 29. 13:29
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is sokszor homorított. Mostmár másfél éves és semmi baj nincs a mozgásával, fejlődésével, beszédével. Én akkor fájdalomnak tulajdonítottam, elég hamar elmaradt nála. Kb egy hónapot hidalt. Azért gondolom fájdalomnak, mert időnként nekem is van olyan, hogy egy légbuborék elakad a bélrendszeremben és olyan éles fájdalmat okoz hirtelen, hogy ösztönösen homorítanom kell tőle amég tovább nem megy, nálam így múlik el.
2013. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia

Megkerdezhetem mitől volt és meddig tartott?

Esetleg savas reflux volt?

Köszi

2017. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Lyoni ***** válasza:
Mi az hogy opisthotonus?
2022. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!