Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Kaptam egy nagy...

Anyukák! Kaptam egy nagy cukkinit. Mit csináljak belőle?

Figyelt kérdés
5és fél hónapos a fiam. Most kezd kóstolni. Le lehet fagyasztani?

2013. jún. 28. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Én megsütném magunknak. A babának állítólag meg kell hámozni, meg ki kell magozni, amit nem értek, mert így kb semmi nem marad a cukkiniből. Lefagyaszthatod, de cukkinit mindig kapni.
2013. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én max. kóstolót adnék a babának, a többit megcsinálnám magunknak. Ha ízlik neki, később veszel másikat. :)


Egyik kedvencem:

[link]

2013. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eheti a babád is fözelékként.
2013. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rántani,lehet rakottnak megcsinálni,tölteni,lehet belőle cukkini krémlevest,és lehet fasírtot is,én azt csináltam valamelyik nap vacsira,isteni. A babával is megkóstoltatnám a krémlevest,mert semmi olyan nincs benne amit nem ehet.De legalább szokná az ízét.
2013. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálom, hogy kevés vízben megfőzöm, persze előbb megpucolom. Magot nem kell kiszedni. Nagyon kevés víz kell alá, aztán összeturmixolom, és tejtároló zacsikba kis adagokat fagyasztok belőle.
2013. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet belőle paradicsomos cukkinifőzeléket is csinálni. Meghámozod,kimagozoda cukkinit, kockára vágod és lesózod. (kb. 1,5 kg cukkuni kell) Míg áll a sóban 4 szem paradicsomot meghámozol, átpaszírozod. 1 fej apróra vágott vöröshagymát kevés olajon megfuttatsz. Bele a cukkini és a paradicsom és takarékon addig főzöd, míg puha nem lesz a tök.(kb fél óra). A végén petrezselymet szórsz rá. Ízlés szerint kicsi cukrot is tehetsz bele.

Ez a baba-barát változat,picit macerás, de megéri, az én lányom imádja ès a felnőtteknek is finom főzelék. Ebből fagyaszthatsz le neki turmixolva. Ha csak magatoknak csinálod, lehet paradicsomlével is, abból 1,5 dl kell bele.

2013. jún. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!