Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok rá a...

Hogyan szoktattátok rá a babáitokat hogy ne cumisüvegből hanem pohárból igyon?

Figyelt kérdés

8hónapos a fiam,de lassan szeretném âtszoktatni a pohárra..

Milyen poharat vegyek amiből könnyebben inna?


Tápszeres mar csak esténként kap lefekvés előtt,azt persze cumisüvegből kapná még


Már 3 hónapja ilyenből iszik.

[link]



2013. jún. 30. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
dehát még csak 8 hónapos!! miért nem jó még az amit belinkeltél??
2013. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem még bőven ráér! 1 éves kor körül (egy picivel utána is ráérsz) térjetek át a csőrös pohárra. Ha tetszik neki, megpróbálhatod levenni a tetejét. Nekem szerencsém volt, kisfiam követelte a poharat! :)
2013. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ne szoktasd át. nem véletlen ajánlják a szopit is egy éves korig. a cumisüvegek közül is az a jó, amiből nehezen jön, így edzi a száj és az állkapocs izmait. a pohár nem neki való, mert még a beszédfejlődést is késlelteti.

egy fogorvos anyuka

2013. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én elég türelmetlen vagyok ilyen téren, utálom, hogy próbálkozunk, de a fele a nyakában landol. Én nem csinálhatom meg helyette jól, ha nem jön rá a technikára.

A fiam 1 évesen még cumisüvegből itta a vizet, utána kezdtük a csőrös üvegeket. Majd szerintem nyáron kezdtem azt, hogy minden fürdésnél vittem neki vizet pohárba, és ott aztán folyhatott a víz. Mígnem egy napon rájött, hogy hogy kell inni pohárból, és utána már könnyen ment és gyorsan.

Most a lányomat sem erőltetem. Majd rájön ő is, ráér még.

Rájöttem, hogy annyi mindent akkor tudnak a gyerkőcök csinálni, amikor megérnek rá, és rájönnek, ők maguk, hogy hogyan kell. Pl. én fejre is állhattam volna, akkor sem tanulta meg lökni magát a hintán, mígnem 3 éves elmúlt, mikor egyik nap már nem kellett lökni hirtelen ő is tudta... rájött.

2013. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!