Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hogy telik egy napotok...

Nektek hogy telik egy napotok a babával? Altatás, etetés, pelenkacserén kívűl. Mi csináltok, amikor ébren van? Mit játszatok vele, illetve hogyan oldjátok meg a saját teendőiteket?

Figyelt kérdés
Nekem egy 2 hónapos kisfiam van(9 hetes),és teljesen egyedül vagyok vele egész nap. Férjem reggeltől estig dolgozik,nekem a babán kívűl nincs kihez szólnom. Külföldön élünk,itt nem ismerek senkit. Őszig kell ezt kibírnom,mit tehetnék,hogy ne bolonduljak bele a helyzetbe,ne legyenek olyan monotonok a napok?

#baba #2 hónapos #rutin #játék a babával #baba fejlesztése
2013. jún. 30. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére azért nem ilyen rossz a helyzet, mint nálad, de azért átérzem abszolút. Nekem 13 hetes a babám. Napközben vagyok egyedül vele, de Én úgy igyekszem átvészelni ezt a monotonitást, hogy neten beszélgetek a barátaimmal, valamint ha napközben alszik a baba, akkor megnézek egy filmet például.

Jobb ötletem sajnos nincs, de kitartást kívánok neked őszig. :)

2013. jún. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Interneten, telefonon keresztül tudod fenntartani a kapcsolataidat! Napközben menjetek el sétálni, te is kiszellőzteted a fejed és még lehet egy kis beszélgetésbe is belekeveredhet a pénztárossal, vagy csak az utcán egy másik babás szülővel.

Teljesen átérzem, szerintem ez a legnehezebb része a dolognak! Ha tudtok, tartsatok hosszúhétvégét néha a pároddal, meg a babával! Kicsit mozduljatok ki közösen! Amíg dolgoztam, mindig kihasználtam pihire a hétvégéket. Mióta egész nap, 24 órába itthon vagyok a gyerekkel, minden hétvégére szervezek több dolgot is! Akár a nagybevásárlás hármasban is már kimozdulás, hiszen más helyszín és nem kettesbe vagy csak a babával!

Ahogy nagyobb lesz, egyre jobban lehet mellette megcsinálni pár dolgot, házimunkát - szép fokozatosan. 2 hónaposan még szinte csak kézbe volt és sírt a hasfájása miatt fél napot, másik felébe meg kibukta a kis tejet, mait bele tudtam táplálni. Ma 9 hónapos már, míg fent van, megcsinálom a konyhai teendőket, míg ül az etetőszékében, felsepregetek vele, berakjuk a mosást, kiválogatjuk a ruhákat, teregetünk, készítem a kajáját, rendet rakunk, stb. Amíg meg alszik (még mindig nem túl kiszámíthatóak az alvásai), az idő alatt pihenek kicsit én is: netezek, újságolok, vagy ledőlök én is -éjszaka függvénye, mennyire vagyok fáradt :)

2013. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást,tényleg nagyon jól esik! Hétvégékről sajnos szó sem lehet,mert heti 1 szabadnapja van szegénynek,de pl. már 2 hete egyáltalán nem is kapott. :-( Tudtok egyfolytában beszélni a kicsihez,játszani vele,amikor sokat van ébren? Pl.nem merem a tv-t sem bekapcsolni olyankor,mert nehogy káros legyen neki,ugyanis szívesen bámulja a képernyőt.
2013. jún. 30. 15:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell folyton "szórakoztatni", mikor fent van. Ha el van magában, azt is kell hagyni, maga fedezi fel a körülötte lévő világot! Csak az enyém a hasfájása miatt csak a fájdalmat látta a világból jó darabig :( Szóval nyugodtan hagyd a gondolataival, és akár egy kicsit a tv-vel is. Nyugodtan mehet pl délután neked pár izgi műsor a tv-ben, nem kell mindig csendben csak a gyerekre koncentrálni! Néha belepisltant, aztán elmélkedik tovább a gondolatain, meg a látottakon :) Én pl napközben is benyomom a rádiót, meg az ebéd után pl mindig hallgatunk gyerek dalokat, alap kis dalocskákat, stb. Ez már régóta megtartott szokásunk :)

Nyugi, engedj a gyeplőn magaddal szemben, és próbáld élvezni a gyerekkel töltött időt, nem kell mindig aggódni és fürkészni, hogy most mi kellene neki!

9 hónapos anyukája voltam

2013. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon,majd megpróbálok lazítani kicsit! Jót tenne a lelkemnek,meg az idegeimnek is az biztos. :-)
2013. jún. 30. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!