Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerek legalább 15-25...

Egy gyerek legalább 15-25 millió. Csak szerintem túloz ez a cikk?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 30. 17:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a cikkben rengeteg hülyeség van, de maga a végösszeg könnyen kijöhet ilyesmire. Tegyük fel, ha 20 év alatt elmentek csak 10 alkalommal egy hosszú hétvégére a családdal. Szállás, kaja, utazás? És bizony annak is mondjuk az egyharmada (egy egy gyerekkel rendelkező családnál) a gyerekre megy el. Számoljunk egy hosszú hétvégét 60 000 Ft-ra (nem, messze nem ennyi, több). Akkor a gyerekre jut 20 000 Ft. Akkor ez tíz alkalommal 200 000. Ezek pedig csak egy nyáron tegyük fel 3-4 nap. Nyaranta pedig 3-4 nap "nyaralás" nem a luxusréteg kiváltsága, ezt azért be lehet látni.


Rezsi? Több, ha gyerek van. Kaja? Több, ha gyerek van. Ruházat? Több, ha gyerek van. Tankönyv, bérlet, egy kis zsebpénz, számítógép, "jó, most engedjük el szórakozni", stb. És akkor még nem beszéltünk arról, ami csecsemőkorban van, hogy mennyibe kerül először az orvos, a babaholmik, később a pelenka, tápszer. Beteg a gyerek? Oké, akkor gyógyszert veszünk. Sír a chipsért? Jó, az olcsóval számolva darabonként 200 Ft, és így tovább.


Szerintem (ha csak a végösszeget nézzük) abszolút reális ez az összeg.

2013. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%
Ja, és kérdező: A 10-es hozzászólásodban te 5 millió 520 000 Ft-ot írtál, nem 55 milliót...
2013. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

A mai világot ne hasonlítsuk össze azzal, amikor mi voltunk gyerekek. Az kb. 25 éve volt. Nem kellett bölcsit fizetni, az óvodába sem kellett gyümölcsöt hordani, évi 1 tisztasági csomag. A tankönyvek sem voltak ilyen horribilis összegek, a tanárok sem kértek meghatározott márkát egy adott dologból. Ingyen voltak szakkörök, sportkörök, most már mindegyikért fizetni kell.

A gyerekruhákkal sem voltak ennyire elszállva. Teljesen természetes volt, hogy a szülők a piacon vásároltak ruhát, cipőt, nem volt ekkora üzletág kiépítve a csecsemőkre, gyerekekre.

A gyógyszerárak is elröpültek, egy-egy betegség alaphangon 5000 Ft.

Ezeket a számokat minden család máshogy kalkulálja, mert pl. akinek van kertje és tud termelni, olcsóbb a zöldség, gyümölcs, esetleg akad háztáji. Viszont messze laknak a sulitól, kocsival kell vinni a gyereket, vagy bérletet venni. Más család panelban lakik, viszont szemben az iskolával.

2013. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

hűűű


ez max az első gyereknél igaz (de én nem érzem azt h pl az esküvőt nekem kelljen fizetnem pláne nem az egyetemet ....)

és sorolhatnám mi az ami sokkal kevesebb mint amit írnak

ha már több gyerek van akkor annak a költségei sokkal kevesebbek lesznek

mert h nem kell neki egy csomo mindent megvenni mert már van

3 gyereknél pl ingyenes a tankönyv ebéd 50% olcsóbb

spec nekünk havi 8000-9000.-között van az ebéd a suliban

és 7000-8000.- az oviban

osztálypénz nincs csop pénz havi 300.-

valaki írta h a gyereknek a net -- gondolom nem lesz neki külön előfizetése hanem a családit netet használja :-)


11 éves a legnagyobb gyerek akkor legyen az eddigi kiadások


gyerekvállalásra összesen 70 000.- volt ebben volt kiságy + komód, alap dolgok, szoba kifestése babakocsi + hordózó

szülése nem adtam semmit sem sztk-ba jártam és ügyeleten szültem

de ezeket a többi gyerekre nem kellet megvennem mondjuk a festés az mindegyiknek járt :-)

havi szinten kb 100-120db pelus ment el mai áron 5000-8000.-

mindegyik gyerekem 2 éves korára szobatiszta volt és az utcsó időben nem kellet annyi pelus sem szal : az a két évre bőven számolva : 140 000.-

gyógyszer éve szinten : 10000.-/év mostanság / 3gyerek

ruha : nagyon sokat kaptam és a nagyrészt még a 3ik gyerek is hordta éves szinten kb 40 000.- megy el most a 3 gyerekre (csizma ruha kabát fehérnemű) mikor csak 1 volt akkor persze kevesebb

rezsire : most a 3 gyerek kb a rezsi fele (de ez azért macerás mert nehéz lebontani a gyerekekre) számolok most kb 5000.-/hó/gyerek

kaja: havi szintem most költök ételre: 70-75 000.- szal a 3 gyerekre kb a fele megy el iskola időben kicsit kevesebb régebben max 25 000.- mikor csak ketten voltunk

tisztálkodó/tisztító szerek : havi 3000.- kb

iskola/ovi: ebéd : eddig nem kellet fizetnem a rendszeres miatt és asszem még jó ideig nem kell :-)

tankönyv ingyenes, a többi megvolt tavaly kb 25 000.- csak mert a fiam elsős lett

osztálypénz nincsen

havi 2000.- a zsebpénz / gyerek

táborok egyebek az iskolába: évi 8000.-

a nagyobbnak a teló havi 200.- :-) még nem telefonálásra használja igazán

extra kiadások : két nagy ágy a gyerekeknek : 40 000.-

a többit kaptuk : asztal szekrények székek

egyéb dolgok: 5000.-/hó a 3 gyereknek


de ha valamit kihagytam szóljatok :-)


eddig 1 gyerekre költség ,

legnagyobbé 11 éves :kb 2milla

középsőé 8 éves :kb 1,1milla

legkisebbé 2 éves : 0,5 milla

2013. jún. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az összeg nagyon nagy túlzás.

Főleg, ha valaki, mint pl. mi, csak turkálóban vesz ruhát, nem vesz márkás holmikat.

Egy esküvő se kerül milliókba, a miénk pl. 300ezerből kijött 30 főre, azt is mi fizettük, nem a szüleink.

A gyerekholmikat is használtan vettük, tökéletesek.

A cikk erősen túloz.

2013. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Most mi a fenének kellett lepontozni???? Most pontozzak én is le mindenkit!!! Oké!!!!!Legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlzás.Nem mindenki megy magánorvoshoz és fogadja meg a szülésre,meg fogad szülésznőt,akkor ez az összeg már jelentősen csökken is.Esküvőbe sem minden szülő száll be,és lakást sem vesz mindenki a gyerekének,és külföldi tanulást is csak a felsőbb rétegek engedhetik meg maguknak.Én így gondolom.
2013. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!