Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a párja...

Van itt olyan, akinek a párja sokat dolgozik vagy külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés

Hogy bírjátok? Mekkora a gyerkőc? Őt megviseli?

Meséljetek!


2013. júl. 2. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem én mondhatom hogy sokat dolgozik a párom.

Reggel 7körül megy el és 7-8körül szokott hazaérni nagy ritka ha 6fele ér haza.

Ezért elég sokat megyek a fiammal baratnőzni,le a jatszóra, sétálni babás ismerősökkel.

Hogy télen mi lesz velünk egész nap "egyedül" azt nemtudm.

Tuti begolyózok!

8hónapos a fiam egy hónapja mászik már mindenhol fel áll szóval nagyon kell figyelnem rá.

Nem mondom hogy könnyű mert nem az!

Magamra szinte semmi időm nincs.

2x alszik egy nap 20percet es ebéd után 1 vagy jobbik esetben 2órat akkor szoktam takarítani és a dolgomat elvégezni.

Jó lenne néha magammal is foglalkozni, elmenni egyedül valamerre de ez egyenlőre kizárt.

Kedves kérdező,a kérdésed szerint gondolom a te párod is sokat dolgozik.

Te hogy bírod?

2013. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia. Kisfiam 4,5 éves, lányom 2,5 éves.

Férjem 7 napot van vidéken, majd 7 nap itthon, amiből 5 napot maszekol 7-17 óráig.

Mivel nem dolgozok (keresek munkát) most itthon vannak a gyerekek. Amíg volt ovi, meg a kicsinek tavasz óta bölcsi, addig nen volt vészes. Amíg oda voltak vásároltam, főztem, takarítottam... 3-tól csak velük foglalkoztam. Hosszú távon az a nehéz, hogy minden szituban nekem kell döntést hozni, nevelni, ellátni őket, betegen is. Múlt héten egyedül voltam velük, benyaltam valamit, magas láz, hányás-hasmenés. Na az úgy húzós volt.

Most hogy nyári szünet van az a nehezebb, hogy gyalog kell bevásárolni menni két gyerekkel (amúgy biciklivel szoktam), ami lasabb és vagy az idegeimre hat rosszul vagy a pénztárcámra :-)

Pihenni, kikapcsolódni az ebéd utáni alvásnál szoktam, ez kb másfél óra.

Ma epiláltam délelőtt az udvaron, addig ők leterítwtt pokrócon kirakóztak. Most el voltak, de van mikor vedzekednek, szenvednek, hintáztatni kell őket...stb olyankor nem tudok mellettük ilyeneket csinálni.

2013. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Igen, sokat dolgozik. Ráadásul mezőgazdaságban, így reggel 6-7-től este 8-9-10-ig... Így hát nem könnyű.

A kislányunk 6 hetes múlt, tehát van baj :D

2013. júl. 2. 16:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Na az èn fèrjem 2 hetente jó ha egy egèsz hètvègèt itthon van de álltalában kevesebbet! Lányunk 14 hónapos ès mind a hárman nehezen bírjuk!
2013. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én párom havonta egyszer tud csak hazajárni! Anyukámék sokat segítenek! Viszont babás ismerősünk nincs, alig járunk el itthonról. Kicsit nehéz, de elvagyunk, de tudom, hogy sajnos más választásunk egyelőre nincs, vagyis muszáj messze és sokat dolgoznia a páromnak. Kislányunk 11 hónapos
2013. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! A párom sokat is dolgozik (napi 12 órát), külföldön is dolgozik, csak hétvégente jár haza. Borzalmas így, a fiúnk 9 hónapos és nagyon apás! Kezelhetetlen, rosszkedvű, ettől én is teljesen lestrapált leszek. Remélem hamarosan talál közelebb is munkát, vagyis tudják küldeni máshova. Kertes házban lakunk, nem nagyon járok el itthonról, egyedül a fiammal sétálni sincs kedvem, persze azért viszem 1 órácskára, de inkább a kertben vagyunk. Este a legrosszabb, hogy nincs kihez odabújnom, nincs kivel beszélgetnem... Most is a sírás kerülget. Anyukám már nincs köztünk, édesapámmal a kapcsolatom semleges. Teljesen magányosnak érzem magam és szörnyen el vagyok keseredve. Sajnos nem tudom csak a pozitív oldalát nézni a dolgoknak, mert az ugye csak a pénz. Nagyon jól keres, de ez az ára... A fiam most kezdi elengedni a bútorokat, egyedül álldogál, jön az 5.foga, tud már integetni, tapsolni és ezekről apa mind lemarad.
2013. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem március óta külföldön dolgozik, azóta május végén volt itthon 1 hetet és majd augusztus végén jön egy hétre, a kisfiam 8 hónapos......iszonyú nehéz. Kialakult a napi rutin, barátok, ismerősök család nagyon ritkán jönnek, hét napból hetet szinte kettesben vagyunk a gyerekkel. Ha jó az idő sétálunk napi 2szer, alszom amikor alszik, játszunk, amikor ébren van. Időnként azt érzem, megőrülök! 2szer volt beteg a kicsikém, rettenetesen nehéz volt....amikor rossz idő van, akkor is nagyon nehéz...állandó készenlét, állandó feügyelet. Még egy fodrász is olyan luxus, amit nem engedhetek meg, mert senkivel nem marad a kicsi, bár nem is nagyom volna kire hagyni. De nem panaszkodok, mert a férjemnek százszor nehezebb, csak neten látja, nem érzi az illatát, nem ölelheti át......nagyon szomorú, hogy a megélhetésért erre kényszerültünk, pedig nincs devizahitelünk, mindketten dolgoztunk, és felelősséggel vállaltuk a babát. A férjemnek viszont megszűnt a munkahelye és mivel mást nem talált így kell élnünk. Köszönjük Fidesz...Köszönjük Orbán Amint lehetőségünk adódik elhagyjuk az országot mi is!
2013. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én férjem is reggel 7-re jár este 7-8 fele jön haza, van hogy vasárnap is. 10 hónapos a fiam, örökmozgó tipikus többemberes baba. Segítségem nincs, nagyon nehéz. Sajnos kisgyerekes barátnőim nincsennek. Jó időben sokat sétálgatunk, csavargunk, de persze egy idő után ezt is meg lehet unni. A fiam nagyon szereti az apját, és apa is imádja, de tudjuk hogy muszály állandóan dolgoznia, kell a pénz... Jó lenne ha valaki segítene néha-néha de kezdem megszokni hogy ilyen sose lesz. A férjem mindíg azt mondja mi csak egymásra számíthatunk, ez sajna így van.
2013. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én párom is külföldön dolgozik sajnos, de egyenlőre muszáj, nincs más választás. Segítségem = 0.

Fiunk 11 hónapos, nehezen viseljük, elég sokszor kiborultam, kevés türelmem volt, de nemrég rájöttem, többet kell pihennem, így amikor a picim alszik nappal, akkor én is. Háztartás meg megvár...

2 hetente van itthon 4 napot, szerintem őt még jobban megviseli a fia hiánya, mint a fiunkat az apja hiánya. Kisfiunk 'ebbe született bele', így ő ehhez szokott hozzá. Reméljük idővel jobb lesz, és talál itthon is rendes és jól fizető munkát!

2013. júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Párom havi 3-4 napot van itthon. Egyedül vagyok 3 gyerekkel (7 éves, 3 éves és 6 hónaposak). Sokat járunk el itthonról, sokat csavargunk, sétálunk vagy csak kint vagyunk ilyenkor az udvaron. Nekem a nap reggel 6-kor indul. A fiúk szerencsére reggel 8-ig alszanak, addig takarítok csendben, előkészítem az ebédet, esetleg epilálok. Ha felébredtek akkor tv bekapcsolás a nagyoknak, amíg a kicsit tisztába teszem. Ha a reggeli rutinnal csúszok valami miatt, akkor káosz az egész napom. Viszonylagosan tartva az időbeosztást, egész jól boldogulunk. Akkor nehezebb kicsit, ha a párom itthon van, mert akkor ugye ő vele is foglalkozom...Nem könnyű egyedül, sőt elég leleményesnek kell lenni, de pl. a mosogatógép nagy áldás az életemben, mert ennyi gyerekre reggeltől estig mosogathatnék. A gyerekek ebbe születtek, nekik természetes, hogy keveset látják az apjukat.
2013. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!