Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tesztek ha már nagyon...

Ti mit tesztek ha már nagyon kiborít a baba az állandó nyávogással?

Figyelt kérdés
Lányom fél évesen elkezdte az állandó nyávogását.Ahogy fél éves lett,rájött ez.Előtte nem.És 5hósan jött foga már,tehát nem az a gond.Kézben nem jó neki csak ha állok.Ülök vele,nyávog.Leteszem nyávog.Etetem,nyávog.Egyszerűen katasztrófa.Játszószékbe eszik,mert abban mindig csak akkor volt.Előre döl,les lefele,piszkálja a rezgés gombot.Megfordul benne és feltérdel,állandóan a tv-t lesi.Ha kikapcsolom,akkor a fekete képernyőt lesi.De ha a tv felé forditva etetem,akkor tuti másfele fordul megint.Pár kanál után rájön a hiszti,akkor köpköd meg feszíti ki magát a székből.Sokszor rákiabáltam már meg durvább is voltam vele,de ezt tudom hogy nem szabadna,ezért ha kezdi a cirkuszt,inkább be is teszem az ágyába lehiggadni.(Nem vertem meg soha,mielőtt valaki ilyenre gondolna...)
2013. júl. 3. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%
Talán azért "nyávog"állandóan,mert érzi rajtad hogy ideges vagy.Először magadat kell lenyugtatni aztán majd megnyugszik ő is.
2013. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

A nagy fiam 11hónaposan kezdte. Első baba volt, sok idő, sok türelem. Aztán rákezdett a földhöz vágom magam produkcióhoz. Egyszerűen leöntöttem egy pohár vízzel. Ezt 3x játszottuk el , és soha többet nem csinálta.

A kisfiam most 9 hónapos. Még nincs kifejezetten hisztije, de mint afféle férfi ha nem jó a közérzete akkor nyafog, bújik. Namost, van h elfogy a türelmem. 2 gyerek, főzés, mosás, háztartás- senkinek sem ismeretlen.


Én egész egyszerűen kibírom amig a férjem hazajön, majd ha "csak" annyi időre is amig elmegyek bevásárolni, de lepasszolom. Ennyi idő elég nekem ,hogy helyre billenjek :) Kikapcsolok, zenét hallgatok a kocsiban, csak egyedül vagyok és ennyi elég.


Sok,sok türelem. Sajnos Ő még csak így tudja magát kifejezni :)

2013. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Nálunk is volt ilyen, én próbáltam a figyelmét elterelni. Nem könnyű, de idővel elmúlik. Gorombáskodni nem szabad, csak határozottan azt mondani: Nem szabad!

Babakocsiban is nyugtalankodik?

2013. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idot vagytok kinn? A fogacskak nem csak akkor kinozzak amikor "latod" hogy dudorodik es feszul. Azok olyan szemet mod tudnak jonni gyerekeknel, hogy nem is latod csak azt, hogy a kicsid mar megint csak "nyavog". A kiabalassal semmit sem ersz el max annyit, hogy leadod a faradt gozt....o meg kicsi! Most mit irjak? Vidd ki, faradjon el! Pancsoljatok, enekelj neki stb. Tudom, hogy nem konnyu! Biztos egyedul is vagy. Probald meg ne szemelyes ellenkezesnek venni amit csinal. Kapcsold ki a tv-t es vidd ki a gyereket!
2013. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

mennyi idős most?

Nekem nagyon kicsinek tűnik a "nyávogáshoz"...Valamit akar...felfedezni a világot,menni...a rákiabálás és tsai tuti nem vezet sehová..Tényleg te próbálj megnyugodni,és figyelni mit szeretne...és tegyétek azt,ha menni akar,megnézni valamit,akkor vidd,ha a kezébe akar fogni valamit add oda neki..Magyarázz,h mi micsoda,mire való...Ha nem akar többet enni,ne tömd,adj neki akkor,mikor ő kéri...

Nekem két éves múlt a lányom,na ő már tud nyávogni,hisztizni..Amikor nagyon kiborít én veszek egy nagy levegőt,és átgondolom,h baromira csak ront a helyzeten,ha rákiabálok vagy valami..Így le szoktam guggolni hozzá ilyenkor és a legnyugodtabb hangomon megkérem,h mondja el mi baja...NAgyon sokat kellett gyakorolnom,de mára már "profi"vagyok benne és nagyon ritkán hoz ki a sodromból..

2013. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
9hónapos.Alapból nem vagyok ideges,ha elkezdi a nyávogást fél pillanat alatt fel tud bosszantani.Nem tudom lepasszolni senkinek egy bolt erejéig sem,mert egyetlen rokon van a közelben,de a város másik felén és idősebb is már.Aztán mivel a kicsi máshol nem alszik (barátoknál is van baba és babaágy ) igy mire átsétálok vele oda,legalább 1óra,mig vissza az még egy.Megpróbálok vele akkor elmenni ide-oda,csak a babakocsit se tűri.Menni nem tud még,kézben vinni nehéz lenne,mivel kb 9,5kg és még a kocsit is tolni...Ha nem éhes,nem tömöm.Nyitja a száját mindig és eszik,de pár kanál és kiabál,mert menne tovább a dolgára.
2013. júl. 3. 13:16
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként jön foga most,csak azért írtam,hogy az első 4-el se volt gondja,mert sose sirt fel álmában sem,nem volt étvágytalan se.Most jön felül még kettő neki,de ő olyan dolgoknál kezdi el a nyávogást,ami pl nem sikerül neki,vagy ha koppan a feje.Vagy ha porszívózok,ordit és szalad utánam.Mindenhová mászik.Hálisten jó alvó,jó evő,nem lehet panaszom rá,csak kissé nehezen tűröm a nyávogását.
2013. júl. 3. 13:18
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkit idegesít a gyereke néha és a beszélni még nem tudó babák sokszor kötnek ki valami ismétlődő hangnál a mutogatás mellé (az enyém pl. mindenre azt mondta: "eeeeeee" napjában ezerszer, de örülj neki, hogy nem sikít, olyat is hallottam már).

A fogaik nem egyforma fájdalommal is jöhetnek, általában a szemfogak és a rágófogak vagy ha egyszerre több is jön, jobban megkínozzák őket és ez akár 3 éves korig is eltarthat szakaszokban.

A tévéhez még mindenképp kicsi és magaddal is kiszúrsz, ha evés közben rászokik a szórakoztatásra. Pár nap és nem fogja keresni benne a képeket, ha kikapcsolva marad.

Ez egy ilyen korszak, mindent magyarázni kell, állandóan haptákban állni, persze hogy fárasztó. Néha próbáld meg kívülről látni magatokat és nyugodt, okos felnőtt maradni... - kitartás.

2013. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is 9 hónapos és most pár napja kezdett "nyávogni",eléggé idegesítő,de próbálok higgadt maradni. Igazából nem is nyávog,hanem üvölt,ha el merek menni a közeléből,legyen az az 1 méterre fekvő mosogató,vagy a fürdő. Elég hisztis is lett,ordít,mert nem engedem,hogy megrágja a kábeleket és hogy püfölje a számítógépet. Csapkod,ki akarja kaparni a szemem,az összes anyajegyem potenciális célpont,le akarja szedni az összeset. Ráadásul segítségem nulla,az apja 300 km-re dolgozik,hétvégente jár haza és érdekes,hogy olyankor nem ennyire kezelhetetlen,sőt,olyankor egy áldott jó gyerek. Extra nehéz,de hát ez van,mit tudunk csinálni? Várjuk,hogy teljen az idő.
2013. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Aha! Ha 9 hónapos, akkor szeparációs szorongása van. Olvass utána, rengeteg írás van fönt a neten, röviden csak annyit, hogy most függetlenedik igazán, de azt hiszi még, hogy te is ő vagy és ha elmész, nem érti a dolgot és kétségbeesik. Ebben a korban még azt hiszik, hogy egyek az anyukájukkal.

Sovány vigasz, de soha senki nem fog úgy szeretni, mint ahogyan ő szeret téged. Egyszerűen te vagy a mindene, lelkileg és fizikailag is. Ha kamaszodik, majd visszasírod ezt az állapotot.

Egyébként általában 1 hónap alatt elmúlik, mert ennyi idő alatt kellő számú ismétlődés révén rögzül bennük, hogy anya úgyis visszajön. No meg az is, hogy : Jééé, anya nem én vagyok!

Kitartást, és szeresd nagyon. Baba korodban te is így működtél ám! :) Ne félj, ez teljesen normális viselkedés.

2013. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!