Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba és az állandó...

25. hetes kismami kérdése:

5 hónapos baba és az állandó sírás?!

Figyelt kérdés

5 hónapos lányommal eddig is voltak gondok, nagyon kevés az alvásigénye, képes 10 órát is fent lenni alvás nélkül, refluxos és nagyon sírós baba.


Nem fogadja el a püréket, babaüdcsiket, és fordulni sem akar. Ezek még úgy gondolom, hogy elfogadható dolgok, hiszen anya vagyok. Sőt, a kis ínyét is kenem géllel, ha esetleg jönne a foga. DE! Teljesen úgy gondolom, hogy valamit rosszul csinálok, mert a gyerekem (nem hasfájós) minden nap belekezd egy 3-4 óra hosszás hisztibe, de úgy, hogy ha felveszem, stb, nem nyugszik meg, sőt, fújni kell az arcába, hogy vegyen levegőt is. A séta sem segít, és az sem, ha beteszem a kocsiba és megyünk. Eszik rendesen, méretei is teljesen oké, csak egyszerűen nem tudom, mi a hiszti tárgya. Nem kapkodtuk fel, bár tény, apja nem érti meg, hogy ne rúgja fel az egyébként is nehezen beállított napi rendemet, mert velem tol ki, vagy ilyesmi. Kilátástalannak látom a dolgot és rossz anyának tartom magam, mert nem tudok segíteni a babámon. Ha elmegyek kiszellőztetni a fejem, a férjem állandóan hív, nem találja fel magát, vagy alapból siettet, hogy hol vagyok már, kicsi nyugtom sincs. Nem az alvás hiánnyal van gondom, hanem azzal, hogy nem tudom kezelni a helyzetet. Imádom, a lányom a mindenem, de egyszerűen úgy érzem, hogy elég. Nem bírom tovább! MIT TEGYEK? Kérlek titeket, csak olyan válaszokat írjatok, amik nem sértőek, és segítő, építő jellegűek. Köszönöm.


2012. febr. 28. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az nem normális, hogy 10 órát fenn van egyhuzamban, az nagyon durva, ilyenkor biztos azért sír mert nem tud elaludni. Én fiam se nagy alvó, de 5 hónaposan még 2-2,5 óránként aludt 30 percet. Néha ő is ordított a fáradságtól, mert valami zavarta az elalvását (foga legfőképp, betegség)


Szerintem itt a reflux vagy a fogzás lehet a ludas. A reflux, ha sav is jön vissza, nemcsak tej, akkor az marhatja a nyelőcsövét és fáj.


Amior az én fiam (3-tól 5 hós koráig sokszor volt ilyen) belekezdett egy vigasztalhtatlan ordításba, akkor mindig bekapcsoltam Vivalditól a telet, akkor mindig elhallgatot, megnyugodott és el tudtam altatni. Neki nincs kedvenc zenéje? Próbálj ki többféle műfajt is.


MIndenesetre tuti hogy valamije fáj, rá kellene jönni, hogy mi az

2012. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez a bajom nekem is, hogy tudom, valami nincs rendben. Az orvos szerint jön a foga, és hisztis. (köszi)


Nutritonnal sűrítek, de még így is bukik, és így, hogy nem fogad el semmi mást, esélyem sincs arra, hogy túl jussunk ezen a dolgon. Már próbáltam, tv, rádió, klasszikusoktól kezdve mindent, és semmi változás.

2012. febr. 28. 16:08
 3/14 A kérdező kommentje:
Sőt, már az ágyát is különböző helyekre raktuk, hogy esetleg nehogy vízér felett legyen és esetleg amiatt nyugtalanul aludjon..
2012. febr. 28. 16:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Válts orvost. Ez nem hiszti, hanem segítségkérés a kicsitől, hogy valami nincs rendben, fáj valamije, méghozzá nagyon, nem véletlenül van ennyit fenn, és sír ilyen sokat. Ez az ébrenlét nem normális, próbáld berakni kendőbe/kenguruba, és sétálj vele, hagyd aludni, nem fogod elkapatni, nem kell ezért aggódnod, maximum végre kipiheni magát. Segíts neki!
2012. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elmondom neked, hogy ez itt a "legjobb orvos", ennél csak rosszabbak vannak itt.. Férjem se érti meg, hogy gond van vele, szerinte aggódom csak, egyszerűen hisztis mint én, stb-stb! ha belerakom az általad említett kendőbe, az nem gond a kis gerincének? Annyira nem ajánlotta a dokink, hogy csak na... :(
2012. febr. 28. 16:17
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál! :)
2012. febr. 28. 16:18
 7/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én sinlaccal sűrítettem (4 hónapos kortól adható, mert abban rizs is van). Azt nem tudom biztosan mondani, hogy az én fiam is refluxos volt, mert minket nem küldtek gastrora, de sokat bukott, néha álmában kiflibe feszítette magát éjszaka. A lényeg, hogy nekünk sem használt a sűrítés, na jó talán egy kicsit jobb lett. Aztán egycsapásra 6,5 hónapos korban abba maradt az egész. Most 7 hónapos múlt, és még mindig 3szor kap tápszert (simát, nem AR-t, mert az nem jött be). Egyszer kap sinlacot gyümivel, és egyszer főzeléket. De a főzeléket 4 napja eszi csak meg rendesen (de csak 150 ml-t). 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást. Most jött ki az 5. foga. 4 hónaposan bújt ki az első, és így nagyon nehéz volt a hozzátáplálás, volt hogy a kanalat se fogadta el, volt hogy az íze nem tetszett neki, olyan is volt hogy szinte semmit enm evett egész nap, még tápszert sem.


Hidd el jobb lesz majd. De szerintem az a legnagyobb baj most hogy nem alszik rendesen, mert fáj neki valamije. Esetleg kipróbálhatod, hogy adsz neki Nurofent, hogy attól jobb lesz-e, de nagyon fontos, hogy ezt nem adhatod folyamatosan (max nagyon ritkán alkalmanként), arra jó hogy így kiderül, hogy a fájdalom zavarja-e. Próbáld elcsípni az álmoság jeleit, és akkor rötön megpróbálni elaltatni, ha kell cumival, ringatással, síri csönddel, besötétítéssel. Az orvost pedig próbáld megygyőzni, hogy valami nincsen rendben, hátha elküld még néhány vizsgálatra.


Homeopátiás dolgokat is kipróbálhatsz (pl Viburcol kúp). Ja és olyan hogy hisztis, nincs 5 hónapos gyereknl. Ö a sírásával kommunikál, azt mondja, hogy valami nincsen rendben.


Ha az öledben is csak megfeszíti magát, karmolászik, hadonászik a kezével, dühösnek tűnik, akkor már nagyon álmos, csak nem tud elaludni.

2012. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Megint 1-es vagyok. Most olvastam a kendőt, azt mindenképp próbáld ki, csak nekem azért nem jutott eszembe, mert az én fiamnak mei-tai-a van, de utálja.
2012. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja és semmi baja nem lesz a gerincének
2012. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Úh, hát az nehéz ügy akkor (mármint a doki ügy). Nem fog ártani neki, én sem hittem el. Az én lányom 2 hónapos koráig masszívan végigüvöltötte a napot, kb. fél órákat aludt 3 óránként...Aztán a nővérem rámtukmálta a kendőjét, hogy próbáljuk ki, mert az ő fia ugyanez volt, és csak abban nyugodott meg. Na, mondanom sem kell, 4 órát aludt egyhuzamban a kendőben...Figyelj, ha van, akkor egy próbát megér, pont hogy jót tesz neki, elég kőkorszaki lehet a doki (ne haragudj a jelzőért). Én ekkor már ültetve raktam a kendőbe, széles terpeszben. Ráraktam egy takarót, és indult a séta. Kb így néz ki:

[link]

Aztán hazajöttem, kaját csináltam, felmostam, majd könyvet olvastam. Végigaludta. Próbáld meg, ha van otthon kendőd, vagy tudsz kérni valakitől, akkor semmit nem veszíthetsz.

2012. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!