Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a babám...

Hogyan szoktassam le a babám az együtt alvásról?

Figyelt kérdés

5 Hónapos a babám és tudom hogy én rontottam el de császáros sebbel könnyebbnek tűnt így velem alszik és cicin, és szeretném vissza szoktatni a kiságyába, csak nem tudom hogyan tegyem?!

Nagyon cicifüggő egyébként is!

Bevált praktikákat szeretnék kérni és tanácsokat!

Előre is köszönöm!



2013. júl. 3. 23:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nagyon is el tudom képzelni, hogy valaki tapasztalatból válaszol (őőő, miért is ne tudnám, hogy is jön ez ide?). Csakhogy szerintem nem segítság a kérdező anyukának egy olyan válasz, ami az eredeti probléma további bonyolításához vezet. Ti inkább a 'hogyan szoktassuk az ágyunkba a gyereket'-témában vagytok tapasztalatból pengék, én nyilván arra a kérdésre nem fogok válaszolni, mert nem akartam soha ezt megtapasztalni. Így érthető? Hm?
2013. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
De banyek, honnan a rákból tudod, hogy nem fogja tudni kiszoktatni ha sosem próbáltad, nincs tapasztalatod?! Mi alapján nyilatkozol olyanról, amit meg sem akartál tapasztalni?! Ez nem elméleti dolog, ez gyakorlati. Tapasztalat híján nagy bátor- bocs botorság nyilatkozni. De ha az elméletet nézzük is, oldalakat lehetne megtölteni szakirodalommal arról, hogy az emberi utódnak hogyan is segíti elő a későbbi nyugodt alvását ha csecsemőkorában együtt aludhat a szülőjével. MI is együtt aludtunk és a lányom másfél éves kora óta alszik a saját ágyában, ráadásul szoktatás nélkül. Akkor választottunk együtt heverőt neki meg ágyneműt, és lelkesen, önszántából ment/megy a saját kis kuckójába aludni. És alszik a bölcsiben is, a nagyszüleinél is, a dédiknél is. Nem csak velünk. Pedig volt ám károgás nem kicsi, érdekes módom most azok vannak a legjobban meglepődve a rugalmasságán, aki annak idején visítoztak az együttalváson, és a saját gyerekeik 6- 8 éves korukban is átjárkáltak éjszaka "pedig sosem engedtük, hogy velünk aludjon"... Persze, nem mindenkinek való az együttalvás, nincs ezzel baj. De ha az egész család úgy pihen jobban, hogy ott a kicsi, akkor miért nem hagyjuk őket pihenni, miért kell riogatni?! olyannal, aminek nem sok alapja van, főleg nem személyes tapasztalat.
2013. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!