Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok joghurtot/sajto...

Mikortól adtok joghurtot/sajtot/májat? A salátát és paradicsomot hogyan csináltátok meg főzeléknek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én joghurtot 8-9 hónapos korától adtam a babámnak.Főzelékeket dúsítottam vele, vagy csak egyszerűen gyümölcsöt kevertem bele.A túróval egy időben vezettem be egyébként.

A májat igazából eszembe se jutott egy ideig adni..mi nem esszük.Mikor neki csináltam, ő se ette, így a mai napig kimarad az étlapról.Nem tudom ez hány hónaposan történt ne haragudj!

A paradicsomot, pedig mindig krumplival kevertem.

Jamie Oliver-től lestem el egy borzasztóan egyszerű, és praktikus paradicsomhámozási praktikát.Éles késsel csinálsz egy nagyon vékony keresztbevágást a paradicsomon, forralsz vizet, amikor bugyog, akkor a paradicsomba villát szúrsz, és bele teszed a paradicsomot a vízbe.Mikor már látszik, hogy jön le a héja, akkor kiveszed.Én ezek után hideg víz alá teszem, és már lehet is hámozni.Ezek után én kettévágtam,a magokat kikapartam, és felkockázva bele raktam egy kis lábosba, addig forraltam még szét nem főtt, és után a megfőtt krumplival összeturmixoltam.Ha teszel bele fűszert, akkor teszel...ha nem akkor nem.Ezt döntsd el te.

2013. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy 10 hós kortól adjak paradicsomot, joghurtot, túrót , sajtot a kisfiamnak. Most 8 hónapos.

Igaz babajoghurtot már adok neki,mert nekem egyáltalán nem eszi a tápszert,és valahogy muszáj ilyesmi jellegű kaját is beleadagolnom, de ez más tészta...

Salátát és megfonnyasztom pici olajon, kis vízzel felöntöm. Krumplival összefőzöm, és leturmixolom, utána pici tápszer megy még bele. Eddig így csináltam, de már normális rántást fogok készíteni, és ennyi lesz.

Májat most 8 hós korától kéne adnom. Hétvégén tervezek csirkemáj pörköltet készíteni krumplival. A kisfiam abból fog kapni. Csak simán májat krumplival. Hát remélem ízleni fog neki. Ha nem akkor próbálom másképp adagolni neki. Azt 1 héten csak 1szer lehet, amúgyis.

2013. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!