Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok meddig tartott ez az...

Nálatok meddig tartott ez az időszak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 19 hónapos. Most jött elő nála a szeparációs szorongás. Eddig minden gond nélkül elaludt egyedül a kiságyba, de két hete csak úgy alszik el ha lefekszem a kiságy mellé. Ezzel nem is lenne gond, de éjjel is többször kel, és egyre rosszabb. Tegnap éjjel pl 2 órán keresztül altattam vissza, mert mikor ki akartam jönni a szobából mindig megébredt. Magunk közé nem akarom venni, illetve nem is tudom, mert egyszerűen soha nem aludt el kettőnk között. Mit csináljak, hogy könnyebb legyen neki is és nekem is. Nálatok meddig tartott ez az időszak?
2013. júl. 5. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Élénkül a fantáziájuk, most már intenzíven álmodnak stb.

Nálunk is az jött be, hogy abban a pár hétben tovább voltam vele este, illetve hagytunk egy kis derengő fényt (sólámpa), mert a fiam pl. rendszeresen azt mondta, hogy fél az ágyában lévő kakasoktól. A plüssállatait is távolabb kellett raknom, hogy ne lásson rájuk az ágyából.

Normális, életkori sajátosság.

2013. júl. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ne feküdj mellé, és ne is vedd ki az ágyából. Nem rád van szüksége, hanem álmodik és azért ébred. Legfeljebb inni adj neki, ha felébred, és halkan próbáld megnyugtatni. Nem baj, ha sír, néhány nap után nem fog felkelni.

Ha mellé fekszel, akkor mindig ezt akarja majd.

2013. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem baj, ha sír"

De, baj.

Egyedül hagyni egy alig 2 évest a félelmeivel egy sötét szobában - ez barbárság, és jelentősen rontja a kettőnk között lévő bizalmi viszonyt. Én soha nem tenném.

2013. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sírni nem fogom hagyni, mert a múltkor is annyira félt és ordított, hogy mire bementem addigra felmászott a kiságy szélére és majdnem kieset a kiságyból, na ez nem hiányzik, úgyhogy inkább bemegyek hozzá.
2013. júl. 5. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, érdemes egyébként már kivenni két lécet (ha olyan a rácsos ágy), hogy szabadon járkálhasson.

Kb. 1 hét után elmúlik az újdonság varázsa, és meglesz az a tudata, hogy ha akarNA, kijöhetNe.

2013. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!