Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposom csak cicin alszik...

8 hónaposom csak cicin alszik el, éjjel is ébred minimum kétszer, ez tényleg nagy baj?

Figyelt kérdés

Ma azt mondta egy gyerek orvos, hogy ez így nem normális és nem jó, mert nem evésre használja a cicit, hanem alváshoz...stb. Meg hogy megszokja, hogy lébredjen enni.

Sajnos van amikor éjjel hatszor is felkel, hogy cicizzen.

Másnak is volt ilyen? Egyszer leszokik róla?



2013. jún. 29. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Azt neked kell eldönteni, hogy SZERINED baj-e.


Ha erre szoktatod, akkor akár 2-4 évesen is te leszel a nyugtatócumi, ami sem neked, sem a gyereknek nem egészséges sem testileg, sem lelkileg.


VAGY éjjelre/alváshoz veszel neki cumit, és a melledet csak szoptatáskor használja. Éjjel te is tudsz aludni, a gyerek is, nem mégy tönkre az állandó készenléttöl, és nem leszel állandóan olyan nyúzott, mint egy felmosórongy.

2013. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
A gyerekorvosodnak vajmi kevés tudása van a szoptatásról.....nem csak evésre van kitalálva. Hívj fel egy szopis tanácsadót és vele beszéld meg a kérdéseidet. Jól csinálod, ne aggódj, 11 hónaposom ugyanilyen.
2013. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem teljesen normális. Ha neked nincs terhedre, akkor semmi gond vele. Az enyém 20 hónapos, és ő is pont így van, engem nem zavar. Ha fog, majd elválasztom. Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy a legjobbnak érzi.

Fogzásnál nekem rengetegszer ébredt éjjel, már "csak" kb. 3-szor.

2013. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

nekem is mondta az, amúgy nagyon szoptatáspárti orvosunk(az elején kb. 1hétig könyörögtem neki,h írjon tápszert vésztartaléknak) 1 évesen,h ideje lenne leszoktatni a szopiról,bólogattam,magamban meg "felháborodtam"..Aztán nem szoktattam le,mert engem nem zavart...Ő is úgy aludt el,ő is többször felkelt éjjel...aztán úgy másfél éves lehetett,mikor megbeszéltük,h fogmosás után nincs szopi...egy-két nyűgösebb esténk volt,de mesével,összebújással túl lettünk rajta...Most 2éves és már éjjel sem kel fel...szépen kitolódott nála,és elhagyta az éjszakákat is...

Ezt szerintem neked kell eldönteni,h nyűgnek érzed-e vagy sem..

2013. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
igaza van az orvosnak.a cicit pedig csak evésre kellene használnia,a nyugtatásra ott a cumi.Ha neked az így jó,hogy nem pihened ki magad,és cuminak használja a melled,akkor az a te dolgod,de szerintem sem normális,hogy egy 8 hónapos egyáltalán fel kel az éjszaka.Soha nem fogja megtanulni hogyan aludjon vissza cici nélkül,a melledet csak nyugtatónak használja.Egyszer biztosan leszokik majd róla,ha leszoktatod...a 6 évesen,akkor akkor.(lásd Bálint Antónia brrrrrr)A gyereknevelést nem 1 évesen kell elkezdened,hanem a születéskor.Akármilyen furcsán hangzik is,ez van.Vagy tedd azt amit azok tanácsolnak,akik azt írják hogy szoptasd állandóan,és ne panaszkodj,ha még 3 éves korában is bohóckodtok éjszaka 6-szor.
2013. jún. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

"Normálisság" szempontjából a cumi ugyanolyan "rossz" mint a cici, semmivel sem jobb, max. anyucinak kényelmesebb.

Mennyivel jobb, ha 5-6 éves koráig cumizik? Brrrrrr!

Egyébként sok gyerek leszokik a ciciről magától is. Ha meg nem, szoptasson mindenki belátása szerint addig, amíg neki sem megterhelő, ne azért válassza el, mert az a nagyokosok szerint nem normális.

2013. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk mindkettővel ez volt 8 hónapos korában, mégis le tudtam őket 1 évesen szoktatni. A 8 hónaposok nagyon nagy hányada alszik el cicin, és ébred éjjel szopizni, mégis elenyésző azoknak a száma, akik ezt a szokást 2-4 éves korukig is megtartják. És egy ennyi időst cumira szoktatni is nehéz (ha ugyan nem lehetetlen), ráadásul felesleges is.

Előbb-utóbb minden bizonnyal le fog róla szokni magától is, ha pedig nem bírod, szoktasd le te, de azt el ne hidd, hogy örökre úgy marad, ahogyan 8 hónapos korában megszokta. Ez oltári nagy hülyeség.

2013. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Az enyém 7 hónapos, tápszeres, és ugyanúgy felébred éjszaka enni 1-2-szer.

Ha téged nem zavar, akkor szerintem ebben a kérdésben ne foglalkozz azzal, hogy mit mond az orvos. Mondjuk ha 6-szor felkel, az tényleg sok.

2013. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
Ezt Te érzed, hogy jó-e a babádnak. Én biztos nem csinálnám. Nyugodtan le lehet pontozni. Mellesleg néha azért nem ártana az orvosra is hallgatni.
2013. jún. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Én csak arra írtam, hogy nem kell az orvosra hallgatni, hogy ekkora gyereknek át kellene aludni az éjszakát. Ha 6-szor ébred, akkor nyilván nem azért cicizik mert éhes, de ha éhes akkor meg kell etetni. Ez 1-2 alkalom, a többi komfortszopi, azt meg a kérdező tudja, hogy le akarja-e szoktatni róla. Nyilván észszerű lenne, szóval ebben igaza van az orvosnak.:)
2013. jún. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!