Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csatos hordozó használható...

Csatos hordozó használható újszülött kortól vagy sem?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon azt olvasom, hogy 3.5 kg-os súlytól (születési súlytól, tehát újszülött kortól?) használható, más fórumokon meg azt olvasom, hogy nem javasolt újszülötteknél a csatos hordozó, csak a kendő. [link]


Érdekelne, hogy újszülött kortól használhatjuk-e? Megnéztem egy csomó kendő kötéssel foglalkozó oldalt, videót, stb., de nekem nem szimpatikus eszköz a kendő, de szeretném hordozni a babám. Valami "fixebbet" szeretnék, amit elég becsatolni, mint ezt is. A kengurukról lépten-nyomon rosszakat olvasok, arról letettem. Ez megoldásnak tűnt.


A kérdésem tehát az lenne, hogy használható ez a kezdetektől, vagy sem?



2013. júl. 6. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Újszülötteknél valóban a legjobb a kendő, de elvileg sok ssc-nél létezik "újszülött szűkítő", aminél helyes terpesz érhető el újszülött babáknál is, de a merevebb hát valóban nem a legjobb... Esetleg karikás kendő vagy mei-tai (ez kevésbé merev, mint a csatos, és csak 4 szárat kell "kötözgetni")?
2013. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Ne utáld a kendőt! :)

Én Nanduban hordoztam hosszú ideig és nagyon stabil volt, valamint egyszerű.

2013. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban, sok-sok oldal átolvasása után belátom, hogy a babámnak a kendő lesz a legjobb a kezdetektől, megpróbálok megbarátkozni vele. Köszönöm a segítséget! :)
2013. júl. 7. 00:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először én is ódzkodtam a kendőtől. Vettem meitait, kengurut szűkítővel.. Aztán végül kendőztem egész télen hónapokig, úgy megszerettem. Sokkal jobban tartja a babát, mint bármi más. A kenguru (lilliputi) is jó volt, amíg picike volt, mert beletudott béka ülésben "ülni", de később már nem. Most 7 hónapos és még mindig nem nőtt bele rendesen. A meitai se jó kiskorban, nem tud annyira terpeszteni. Mire abba belenőtt volna már megszerettem a kendőt.
2013. júl. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Csatos hordozót 3 hónapos kortól ajánlják inkább. A liliputi rugalmas kendő viszont nagyon jó, mi 7 hónapos koráig azt használtuk, könnyű megkötni és finom puha anyaga van.
2013. júl. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is megpróbáltam megbarátkozni a kendővel, van is, de utáljuk mindketten. Úgyhogy vettem egy hibrid hordozót, amibe hipp-hopp bele tudom tenni.

Előtte voltam tanácsadáson is, szóval megpróbáltam, de tényleg. Végül arra jutottam, hogy nem teljesen hülyék a csatos hordozó készítők, amikor ráírják hogy használható pici babáknál is.

Őszintén, kendőkötés közben néhányszor majdnem balesetet szenvedtünk. A karikás kendő is katasztrófa, sose az a szál húzódott, amelyiknek kellett volna, úgyhogy én ezt feladtam. Egy ideig kézben hordoztam, és most hogy 1,5 hónapos nagyon vígan elvan a mei-tai-ban, igaz nagy baba.

Na most aki a nap 24 órájában hordoz, az lehet más tészta, én csak akkor hordozom, ha megyünk valahova, illetve amíg elaltatom.


Viszont az őrületbe kergetett pár ember akik kendőmániásak. Jó, lehet, hogy az a legjobb, de az is lehet hogy pont nem, csak páran bonyolítani akarják az életüket. Vagy másokét jó pénzért. Akkor inkább beruháztam egy egyszerűen használható eszközbe.

2013. szept. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!