Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposnak mit lehet adni...

9 hónaposnak mit lehet adni reggelire? Milyen kenyeret ehet?

Figyelt kérdés
Eddig csak vajas kenyeret adtam neki, még mivel adhatom neki a kenyeret? Vagy milyen reggelit adhatok neki még hogy változatos legyen? Még nincs foga, de ügyesen rágcsál az ínyével :)
2013. júl. 8. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Az enyémek ebben a korban már mindent kaptak, amit mi ettünk, Reggelire általában tejet vagy kakaót kenyérrel, vagy kiflivel.
2013. júl. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Lekváros kenyér

Parizer, virsli,májkrém, medve sajtos kenyér

2013. júl. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Sima fehér, vagy barna kenyér, vajjal, vajkrémmel, vajjal lekvárral, májkrém, sonka.

Fonott kalács, kakaós kalács, muffin, bukta, pogácsa, túrós táska

Kenyér krémtúróba mártogatva

2013. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyszerű válszték :)
2013. júl. 8. 09:02
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Hát... én ezek nagy részét biztosan nem adnám.

Lekvárt a cukor miatt, felvágottat a magas só- és adaléktartalom miatt, virslit azért, mert nem vagyok biztos benne, hogy fog nékül meg tudja rágni emészthetőre. Tejet és kakaót pláne, tejet egyáltalán nem adnék 1 éves kor alatt.

Muffin, bukta, pogácsa - egy halom felelsleges, értéktelen dolog, tiszta cukor és szénhidrát, semmi vitamin.


Most alapozzuk meg a táplálkozási szokásokat. Így lehet elhízott gyekereket nevelni. Mert most lehet, hogy lemozogja, de 6 évesen az iskolapadban nem fogja, és ha megszokja ezt az egészségtelen reggelit, már rá nem vesszük őket, hogy színhús sonkát és paradicsomot reggelizzenek.

Persze mindenki maga dönti el...

2013. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor szerinted mit lehetne neki adni?
2013. júl. 8. 10:38
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Natúr joghurt gyümölccsel, zabpehellyel. Ezt lehet változatossá tenni, sokféle idénygyümölcs van már, minden nap másféle. Zabpehely helyett tehetsz bele pl kölesgolyót is, a Lidl-ben olcsó.

Adhatsz kiflit, kenyérdarabokat sajttal vagy túrókrémmel.

A túrókrémet is gyümölccsel készítem, natúran nem eszi annyira. Sajt is sokféle van, ezzel is lehet változatosabbá tenni a reggelit.

2013. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az utolsóval.Én ilyenkor vezettem be a tejtermékeket és reggelire,joghurtot,sajtot,vajat,gyümölcsöt kekszel,sonkát kapott.Tudom nem olyan változatos,de még mindig jobb mint ha teletömném minden tartósitószeres,cukros szarral.

Süthetsz neki saját kezűleg péksütit és tehetsz bele sok dolgot,májat,sonkát,csirkemellét,sajtot és minden olyat dolgot amit egy 9hónaposnak lehet enni.

2013. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 8. 11:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Krémtúrót is csinálhatsz házilag.Veszel gyümölcsöt meg túrót és kész is:D

Utolsó voltam:)

2013. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!