Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek nem szeretett ababájuk...

Akiknek nem szeretett ababájuk hason lenni! Nektek mikor fordult a babátok hátárol a hasára illetve vissza? Kuszás mászás felállás mikor?

Figyelt kérdés
2013. júl. 9. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Utált hason lenni a fiam az első pár hónapban. 5 hónaposan fordult hasra (innentől szeretett hason lenni), 6 hónaposan vissza, 7 hónaposan kúszott, 9 hónaposan felállt, 9,5 hónaposan mászott. Most 13 hónapos, már egyedül jár.
2013. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4,5-5 hónaposan fordult át, mindkét irányba szinte egyszerre. Kúszás kb. 6 hónapos kortól, most 8 hónapos, néhány napja mászik, de nem szabályszerűen még. Utált hason lenni, doki kiadta feladatnak a "tornáztatást" néhány hónaposan: óránként 5 percre át kellett fordítani
2013. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utált hason lenni, már az eredmény volt, ha nem kezdett azonnal bőgni. Nem tette a kis kezeit a fejéhez, hogy majd később fel tudja majd magát nyomni, csak lógtak le a kezei...mi is megkaptuk feladatnak, hogy minél többet tegyük hasra, annyit értünk el vele, hogy nem bőgött...aztán 4,5 hónaposan hasra fordult, így aztán egyre többet volt ebben a pózben, mivel csak rá egy hónapra 5,5 hónaposan fordult vissza magától. 6,5 hónaposan kezdett kúszni - 7,5 hónaposan mászni és ülni magától. 8 hónaposan húzta fel magát állásba. Most 9 és fél hónapos és profin menetel egy kézzel kapaszkodva akárhova :)

Én azt szűrtem le, hogy a gyerek, ha eléri azt az érettségi szintet úgy is csinálja, amit kell, nem kell ezt erőltetni - persze normál esetben, ha nincs semmi betegség. Az enyém 3 héttel előbb született sürgősségi császárral, 6 hónaposan a babaúszáson mondta az oktató, hogy a kis hátizmai elég kötöttek, ez a császáros babáknál jellemző - addig senki nem mondta ezt nekem (pedig voltunk bőven vizsgálatokon), gondolom ezért is utálta a hason létet.

2013. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én babám is két héttel előbb, császárral született és szintén utált hason lenni. :) 5,5 hónaposan fordult hátról hasra, 6,5 hónaposan vissza, egyenlőre a mászásnál tartunk - amit 7,5 hós kora óta űz. Amióta megtanult hasra vágódni, egész nap úgy van, sőt néha úgy is alszik el. Az elején sosem hittem volna, hogy így megszereti.(8 hónapos)
2013. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4,5 hónaposan már visszafordult a hátára, ha hasra raktam, magától majd csak 7 hónaposan fordult hasra. 8 hónaposan kezdett kutyázni, 9 hónaposan kúszni és ülni tanult meg. Most 10 hónapos, már mászik, feláll, próbál lépegetni is a bútorok mellett.
2013. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!