Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki olyat kérdez, hogy "nem...

Aki olyat kérdez, hogy "nem túl gyors a fejlődése" meg "nem túl korai ez", az tulajdonképpen milyen választ vár?

Figyelt kérdés

Elég sokszor bele lehet futni olyanba, hogy "már nyolc hónaposan felállt, nem korai ez" meg "két hónaposan beszél, nem túl gyors a fejlődése" (nyilván sarkítok). Aki ilyet kérdez, milyen választ vár? Hogy hogyan kötözze le a gyereket? :D

Értem én, hogy aggódnak, hogy "normálisan" fejlődik-e a baba, de nem működnek az anyukák kicsit túlságosan a könyv szerint, nem koncentrálva eléggé az egyéni jellemzőkre?


2013. júl. 9. 13:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
megnyugtatást.
2013. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 gabszem ***** válasza:
58%
tényleg túl aggódosak mostanában az anyukák , néha én is, de mondjuk amiatt nem aggódok , ha a gyerek a tankönyvnél hamarabb csinál valamit :) ennek inkább örülni kell szerintem, baja nem lesz tőle. Nekem nincs sok baba a környezetemben, nem tudok gyorsan tanácsot kérni, anyukám segít sokszor, de azért ők se emlékszenek mindenre pontosan.
2013. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem dicsekedni akar. A gyors fejlődéssel mit lehetne csinálni, lekötözni a gyereket?
2013. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%

nekem néha olyan érzésem van mintha,csak dicsekedni akarnának,-és csak azt várják,hogy:csodálkozzanak rajta,hogy miket tud már az ő gyerek..

(nyilván nem mindenkire értem)

2013. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
3-4. válaszolókkal értek egyet, nem hiszem, hogy aggódás lenne az oka. A lányom mindent nagyon korán csinált, kicsit fárasztó volt, de egy percig sem gondoltam, hogy bármi okot adna az aggodalomra. Fordított esetben el tudom képzelni, ha szegény anyuka mindenhol azt hallja, hogy mások gyereke ilyen, meg olyan szuper gyorsan mindent csinál. Pedig igaziból akkor se kellene. Meg kell végre érteni, hogy nem egyformák a babák, más a fejlődési ütemük. Ezt is minden könyvben leírják, nemcsak azt, hogy átlag(!) mit mikor csinálnak. :)
2013. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is csak dicsekedni akarnak.
2013. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

azt megértem ha valaki azért aggódik,mert még nem csinál meg valamit a gyereke,amit kéne,-de hogy azért aggódjon,mert gyorsabban fejlődik-azt nem tudom elhinni.

én inkább büszke voltam rá,hogy korán mászott/felült/járt

2013. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

3 és fél éves a Fiam most vagyunk szopó ágon a gyors fejlődés miatt... 8 hetesen forgott 4 hónaposan kúszott, 5 hónaposan állt akkor kezdett mászni is amiből 2 hét jutott nekünk. 8 hónaposan ment 9 hónaposan szaladt és 1 évesen motort kapott szülinapra.

Most ezer orvost végig jártunk mindenki szerint minden oké (70 szavas a szókincse alig beszél és azt se értelmesen) kórházból kórházba vittem mert tudtam, hogy valami nem jó ezt egy anya érzi. Mindenhol én voltam a h.lye neurológián konkrétan meg se vizsgálták csak mondták, hogy anyuka ne sokkoljon már hüly..égen...


Elmentünk bhrg alapítványhoz (úszásról küldtek át minket) és a gyerekemnek csecsemőreflexei visszamaradtak a gyors fejlődéstől...

pl négykézláb áll és nem bír úgy a plafonra felnézni hogy a karjai ne essenek össze. ugyanígy négykézláb áll és ha jobbra fordítja a fejét a bal keze összecsuklik és fordítva is...

Elküldtek minket magánklinikára hallásdiagnosztikára és kiderült, hogy a Fiam túlhallásos (google jó barát akit érdekel, hogy mi az :) ) és emiatt hogy nem mászott ennyi nyűgje van... Menni kell hallásébresztő terápiára (google) és folyamatosan tsmt-tornáznia kell...

Úgyhogy nem olyan jó ha szuper gyorsan fejlődik...

2013. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Aggógnak, mert biztos hallották hogy a túl gyors mozgásfejlődés hátterében, akár izomfeszesség is állhat, vagy amit egy korábbi válaszoló írt. Én ilyen kérdést még csak a korai mozgásfejlődéssel kapcsolatban olvastam, pl. beszéddel kapcsolatban nem.
2013. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
56%

Tuti hogy csak dicsekedni akarnak!

Elnézést az offért, de én meg azt nem értem, miért kell "közvélemény-kutatást" tartani arról, milyen eredményei voltak más gyerekeknek az egy éves státuszvizsgálatkor. Mit számít ez? A gyerekek testileg, szellemileg másként fejlődnek. Közhely, de igaz, hogy nincs két ugyanolyan. Nem értem miért kell stresszelnie saját magát azzal, ha esetleg kiderül, hogy a hozzászólók gyermekei magasabbak, vékonyabbak stb. voltak ennyi idősen. Ha a védőnő és az orvos egészségesnek találja azt a gyereket, mit számít a többi millió...

2013. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!