Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes babám miért alszik el...

Dorci88 kérdése:

7 hetes babám miért alszik el este nehezen?

Figyelt kérdés
7 hetes kislányunk már a kezdetektől fogva nehezen alszik el este, etetés, fürdés után villanyoltás, és letesszük a kiságyba. Ha előtte már elringattuk is (nem mindig ringatjuk), erre mindig kipattan a szeme, és elkezd nyüzsögni, legtöbbször persze a sok mocorgásnak hatalmas büfi a vége, vagy csuklás. A cumit mindig követeli, ha megkapja, akkor rövid ideig a szájában van, aztán kiköpi, de ha nem kapja vissza azonnal, akkor rögtön sír, hisztizik. Ilyenkor órákig kell ülni mellette, és adogatni vissza a cumit, mire nagy nehezen kifárasztja magát, és elalszik. Napközben sem sokat alszik, tehát nem lehet az, hogy esetleg túl kipihent.
2013. júl. 11. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Es ha nem ragaszkodnal ennyire görcsösen ahoz h magatol aludjon el?Az en fiam 6 hetes es en ringatom.Kb 10 perc,de volt mar h egy orat ringattam,de ha nagyon almos ha magamhoz ölelem is eleg,ha ugyanezt csinalnank mint ti tuti ő sem aludna,mert elvan ő a kiságyban,de el nem alszik.Egyébként a hosszú órak alatt meg az is lehet h ujra megehezik a fiad.
2013. júl. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ó bocsi a kislányod :)
2013. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mi ekkora korában még ringattuk, kb. 20 perc kellett hozzá, hogy elmélyüljön az alvás, utána áttettük a kiságyba, nem kelt fel rá.
2013. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk fürdés utáni evés jött be.Annyira elfáradt,hogy elaludt evés közbe,és hajnalig csend volt.Nálunk számitott az is,hogy este 8-ig elaludjon,mert ha késöbb fürdettem akkor hamarabb felébredt és nyügösebb volt.
2013. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mondjuk mi is előbb fürdetünk aztán vacsi.Igy nalunk is előfordul h már evés közben alszik.Akkor meg kicsit hagyom az ölemben es utanna be a kisagyba.
2013. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 7 hetes a kisbabám és hasonló a helyzet, mint nálatok, illetve most próbálom kitapasztalni, hogy mi lenne neki a legjobb. Ha fürcsi előtt nem eszik, csak utána, akkor nyűgös ennyire, de fordított esetben is nehezebben alszik el, mint pl. napközben. Akármennyire mondják, szerintem felzaklatja őket a fürcsi, sok az inger, öltöztetés, pelenkázás stb. Ha nagyon jól lakik és elégedett, akkor is van olyan, hogy még egy jó fél órát kell a babakocsiban tologatnom fel-alá a folyosón. Nem tudunk mit csinálni, majd csak beáll nekik ez idővel, még túl picik.
2013. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem igényelné az "altató" szopit, nagyon sok babánál van így. Nálunk a 3 hós kislányom a kezdetektől így alszik el este, és úgy tudom, ez az utolsó szopi, amit majd el fognak hagyni, valamikor. Szóval, mi úgy csináljuk, hogy pl legkésőbb este 7kor vacsi, fél 9-kor pedig fürcsi (illetve amikor már nyűgös, kezdjük a fürcsit), ekkor ugye nem fogja végigordítani a fürdést, még élvezi is, mert van valami a pocijában, ugyanakkor már elég idő eltelt ahhoz, hogy ne bukjon vagy ilyesmi. Utána öltözés és szopi, amibe szépen megnyugszik, akár bele is alszik, utána gond nélkül le tudom tenni és alvás. Nappal nem cicin alszik el, hanem "magától", csak az esti ilyen kis szertartásos. A fürcsi felpörgeti őket, a szopi meg kiváló lenyugtató. Próbáld ki 1-2-3 napig így, és ha nem jön be, próbálj valami mást. Majd írd meg, mire jutottál :)
2013. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

A ringatást már sokszor próbáltuk, és sajnos nem nagyon jött be. Ha sikerül elaltatni, akkor jót alszik Ő egészen addig, ameddig le nem tesszük a kiságyba, pedig nagyon óvatosak vagyunk, de mindig észre veszi, mert elkezd nagyokat nyújtózkodni, és ezzel felébreszti saját magát.

A másik pedig, amikor abszolút el sem alszik ringatás közben, vicces, mert apának már le-lebukik a feje közben, baba meg hatalmasra nyílt szemekkel bámulja :)

A fürdés-etetéssel is próbáltunk már variálni, cserélgetni, az sem jön be, pedig már direkt vettünk Johnson's nyugtató babafürdetőt is, plusz testápolót, amit mindig fürcsi után belemasszírozok a bőrébe, hátha ellazul tőle, de ezzel is csak annyit értünk el, hogy jó babaillata van :)

Babakocsit szintén próbáltuk, de nem lehet átverni. Ha megyünk valahova, akkor mire az utcaajtóba érünk, már alszik, de mihelyt hazaérünk, és betesszük a folyosóra a kocsit, 5 percen belül ébren van, és itthon ha tologatom a lakásban, akkor sem alszik el.

Ezt az esti szopit szerintem ki fogjuk próbálni, hátha bejön.

Azért is írtam ki a kérdést, mert azt hiszem, elég sok mindent kipróbáltunk, ami a magunkfajta kezdő szülőknek eszébe juthat, és kíváncsi vagyok, hogy kinek mi jött be, hátha van még olyan módszer, amit nem próbáltunk :)

2013. júl. 12. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!