Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pelenkát használ el...

Mennyi pelenkát használ el egy újszülött hetente? és az kb mennyibe kerül minimum?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 11. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekünk napi 5-6 fogyott. Az ára attól függ, hogy milyet veszek 36-70 forintig találsz bármilyet:)
2013. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nem miattam, csak egy 20 éves barátnőm nem képes felfogni, hogyha esküvőre nincs pénze (nem lagzira), akkor a babára sem lenne és nem képes védekezni... ezért kérek infókat :)
2013. júl. 11. 17:36
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok. Akkor védekezz te. Ha meg nem akkor ne szexeljetek:)
2013. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi heti 50db-ot hasznaltunk el. De en surun csereltem neki, nehogy kicsipje a kis boret. Ez 2000ft-ba kerul
2013. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1-es szntem félreolvastad amit írt. Szerintem nem a csajáról van szó hanem haverról azért írt bnőt. :D

Kérdésedre válaszolva mi havi szinten 10ezer körül fizetünk pelusért. És nem csak újszülöttre kell hanem még 1 éves kor után is. Nekem 5 hónapos a lányom de fogy bőven...

2013. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A pelenkán kívül azért még kell 1-2 dolog a babának, pl ha nem lenne teje akkor tápszer, na és annak is van ám ára és azon még spórolni se nagyon lehet, mert éhen nem halhat a gyerek.
2013. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na igen, egy újszülöttnek nem csak pelenka kell. Mi most várjuk a kislányunkat, augusztusra. Most tapasztalom, hogy horribilis árak mozognak a babaholmiknál. Pl. Textilpelus darabja felénk kb. 500 Ft. Ebből nem árt egy olyan 15-20 db-ot beszerezni. Popsitörlőt ugyan kapsz olcsón is, meg pelust is, de ha a baba bőre allergiás rá, kiütéses lesz, kénytelen lesz megvenni a drágábbat. Pl. Egy csomag popsitörlő mifelénk alsóhangon 300 Ft/csomag, és ez egy olcsóbb kivitel. A drágább 5-600 Ft/csomag, és van benne 56 db. A pelenka szintén széles skálán mozog, egy kis csomag 27 db-ot tartalmaz és egyéntől függően, tudtommal 5-10 pelenka is elfogyhat naponta. Pelenka csomagjával úgy számolj, hogy egy Pempers Mini, 72 db-os, 2-2200 Ft. Ezen kívül a gyereknek ruha kell, amit ha nem örököl, be kell szereznie. Valahol aludnia kell. És ez még csak a jéghegy csúcsának egy aprócska szelete.

Ha ezt nem tudja állni, olcsóbb az óvszer, mint hogy nyomorogjon és éhezzen egy gyerekkel.

Ha még az észérvekre sem hat, én kinyomtatnék neki egy babakelengye listát a netről és mellé feltüntetném jelzésértékkel az árakat.

2013. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

a babavállalás nagyon nem csak pénzkérdés, és pénzbe nemcsak a pelenka kerül! az csak csepp a tengerben, de ahogy más is írta, havi 10.000 körül van. Ha bevállalja a moshatót, akkor egyszerre 40-100.000, aztán kb havi 1000 a plusz víz, energia, mosószer, de kevesebb popsitörlő, és nem kell popsikrém.

aztán a másik nagy tétel lehet a tápszer, nagyságrendileg havi 10.000

ha szoptat az anyukának vitamin, szoptatós tea, stb az is elmehet eddig

5-6 hónapos korától az egyéb ételek, ha üvegest vesz átlag 300 / nap, vagyis havi 10.000

ja és mindezek előtt a terhesség, szülés, sok vitamin, kívánósság, magánorvos, kórházi csomag

babakelengyéről már írtak mások is, felső határ a csillagos ég


szóval ha nem telik rá, védekezzen, vagy ne szexeljen!!

ja és az abortusz is drága!!!

2013. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is lány vagyok!

2 éves kapcsolata van, anyósékkal élnek. Tudom, hogy nem csak pelenkára kell, csak erre akartam hivatkozni, amikor jön legközelebb hozzám. Helyettük nem védekezhetek, csak ezt akarom nekik elmondani, hogy milyen árak vannak. Nincs is munkájuk...

2013. júl. 11. 21:41
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak a pelenkàt nèzzük , nekünk a 42 db az pont 3 napot bìrt.Szòval 15-20 ezret csak pelusra költöttünk.Màr jobb egy kicsit 56 db- al 5 napig bìrja. De egy baba mindig sokba van az elejên talàn fedezi a gyes + csalàdi ha pl van tej....De soha nem lehet tudni mire kell nagyobb kiadàs.
2013. júl. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!