Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok hasonló helyzetben,...

Voltatok hasonló helyzetben, hogy kisbabátok még 13 hónaposan is alig-alig valamit fogadott el az anyatejen kívül, miközben súlya az alsó határon, és akkor egy vírusos betegség miatt szinte semmit sem evett anyatejen kívül? Hová vezetett ez?

Figyelt kérdés

Átlagos súllyal született, eddig is rossz evő volt, és nem evett meg olyanokat, amiket kéne és főleg nem olyan mennyiségben, és a súlya egyre lejjebb ereszkedett. Egyszerűen ellöki magától, bármit csinálsz, a hozzátáplálás kezdete óta. (Amúgy értelmileg szépen fejlődik.)

1 éves (késett) kontrollon a súlya az alsó határ, majd 1 hét múlva beteg lett, 3. napon jutottunk orvoshoz. Ekkorra a súlya 8360-ról 8200-ra visszaesett, az azóta eltellt egy hét alatt pedig még annyit sem evett, mint azelőtt, szinte csak anyatejet. Folyamatosan hasmenése van (napi egyszeri széklete ilyen), napi 2-3-szor csak kicsit nedves a pelenkája, gyakran 5-6 óra után semmi sincs a pelusban. Az orvos nem rendelt vissza minket. (Ettől eltekintve mozgékony, hangulata egyre jobb, ahogy kifelé van a betegségből, és korához képest sok mindenben előbbre van. Sajnos mintha a dackorszakban is...)

A dacról még annyot, hogy folyamatosan "harcolunk", nem akar a pelusasztalon lefeküdni sem, miután már minden mozdítható dologgal, "műsorral" próbáltuk lekötni, futva meg máshol is cserélünk közben. Ugyanígy zajlott eddig az etetőszékbe ültetés, az elmúlt hetekben emiatt sokszor bele se tesszük. És ugyanemiatt problémás az etetés is. Alvás is, nappal-éjszaka is. Úgy érzem, semmi sem működik úgy ahogy kellene.:(

Sokszor 11-kor jutok el addig, hogy én is reggelizzek. Órák hosszat foglalatoskodom az ebéddel, hogy hasonlóan nézzen ki az övé és a miénk is, a kukában landol éppúgy, mint az üveges.


2009. okt. 18. 21:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
13 hónaposan már mindent kellene ennie,és nem szopni.Legfeljebb este vagy reggel.6 hónap után már nem elég a baba fejlődéséhez,ha csak anyatejet kap.Vannak olyan,még nem teljesen megerősített adatok is,ami az egy éven túli anyatejben toxikus anyagokat mutatták,ami káros lehet a babákra.Ha pedig a pelenkázásnál és evésnél " műsort" csináltok,akkor még évek múlva sem fog enélkül elaludni vagy enni.Ez a legrosszabb,amit tehettek.
2009. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem egye azt amit ti. Nem kell neki üveges kaját adni,meg külön főzni,ebédeljen a családdal. Vagy elé ne rkajál ételt csak maagd elé hátha uyg megkivánja,utána adj neki
2009. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

a baj az, hogy már izgulsz az etetésekkor és ezt érzi. nem szabad feszültnek lenni, ha nem akar székben ülve enni, akkokínálgasd, ha legózik, ha akkor sem, akkor csak tedd az asztalra hagy csipegessen.


még egy észrevétel: miért próbálkozol neki mást adni, mint magatoknak???? elmúlt egy ésves gyakorlatilag minden alapélelmiszert ehet, és a gyerek nem buta észreveszi, ha nem ugyanazt adod. nálunk az elején soha nem azt ette, ami a tányérján volt, hanem azt ami a miénken, még ha ugyanazt is ettük, aztán cseréltünk :-)


játékosan fogd fel, hagy maszatoljon, ismerkedjen az ízekkel, ételekkel, azok állagával.


a súlya meg természetes, hogy lement, ha beteg vol, vissza fogja szedni, amint tökéletesen egészséges lesz! ez vízveszteség legnkább.


amikor az enyém nem akar enni két taktikám van: gyümölcsöt adok neki, ami savat csinál és étvágyat, és kiéheztetetem (nem tömni kell, ha nem eszik, mert csak ellenkezik), egyszer jól belakik és utána megint eszik mint a gép, de ha erőltetem, akkor csak hiszti van, minden a földön vagy a haján landol...


lényeg, hogy próbáljátok meg az étkezést minél kellemesebbé tenni számára, még akkor is ha ondjuk csak játék közben megy. ha folyadék bevitelt szeretnéd növelni kicsit készítsd sósabbak, nekünk ezt tanácsolta a doki amikor nagyon ment a hasa és azt akartuk, hogy többet igyon, bevált. az étvágyát meg legjobban az őszi savanykás alma hozta meg. eszik egy kis cikket és más egy óra múlva kéri is az ebédet!


a széklet még a vírustól lehet híg, normaflore bélápolót itass vele, szépen rendbeteszi a gyomrát, lehet, hogy ettől is nő majd az étvágya.

2009. okt. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem azért nem kap (és kapott eddig) mást, többet, mert megtagadjuk tőle!! Hanem mert nem fogadja el, ellöki magától, repül minden!

Az orvos szerint nézzem a pozitív oldalát, hogy van saját akarata.

Nem azért csinálunk ám műsort, mert szeretünk bohóckodni! :)

Jó lenne, ha a megoldást irnátok, hogy hogyan kellene csinálni és nem azt, hogy hogyan nem kellene! Köszönöm!

2009. okt. 18. 21:52
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak, szinte csak ezt csináljuk 1 éves kora óta, ez sem működik, emiatt próbáljuk a bébiételeket is.
2009. okt. 18. 21:54
 6/18 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is nagyon válogatós. 16 hónapos és még 3x szopik. Ha a tányéron valaminek csak a kinézete nem olyan amilyennek ő elképzelte nem eszi meg, meg sem próbálja. Pl. a krumlipürét meg sem nézi, de darabosan az ugyanolyan krumplit megeszi. Én minden étkezéskor a tányérjába teszek többféle párolt zöldséget husival és ő ki szokta választani mit fog is enni (úgy kell elképzelni, hogy a tányérról majdnem mindig csak egy fajta étel tűnik el). A főzelékkel is így vagyunk. Ha főzelék van akkor mindig készenlétben van egy virsli meg paradicsom mert azt mindig megeszi. Nálunk is nagyon nehéz a pelenkacsere és az etetőszékben sem akar ülni. Ő a második gyerekem, az elsővel ilyen gondom nem volt. A gyermekorvosnak is elmondtam ezt és azt mondta, hogy jól csinálom és nem kell erőltetni.
2009. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 3. válaszolónak is.

Pont így csináljuk régóta, 7-8 hós korától, hogy előtte vannak darabok, és villával összetörten is ugyanaz, csak már egyen valamit. Mindenhol disznóól, de nem baj, utána összepucolom, csak jó lenne, ha enne. Ma este pl először próbáltam a tojásásrgáját, egy egészet szétkent, a második felét ledobálta, a kenyeret, sajtot is, amit 2-3 falatonként tettünk elé, és egy egész szeletet is. Már az én tányéramból is megpróbáltam, 1-1 kiskanállal elérjük, aztán vége. Felvágottat ehet, ami tele van adalékanyagokkal? Mert a miénkből a neki valót próbáltuk adni, ilyesmit kihagyunk. Nyers hagymát, paprikát sem aDhatok, mert csak 1 rágófoga van.

Azért próbálok mást is adni, mert egyrészt fokozatosan kéne hogy megszokja az ízeket, és mivel eddig is nehezen ment, még nem tartunk ott, ahol kéne. Nem adhatok egyszerre túl ecetes céklát, erős paprikás, borsos dolgokat, és gyakran csak kész pizzát van időm nekünk csinálni. Ugyanis sok idő elmegy a sok nem akarással, gondold el, ha csak napi 3szor 1 órát ül az asztalnál, peluscseréről már írtam...stb, és napi 8-9 órákat alszik éjjel+nappal együtt, ezzel se lehet mit kezdeni. (Mindig kevesebbet aludt.) Üveges ételt azért is kellene ennie, mert itt a városoktól távol, gyakran utazunk, és akkor étteremben vagy vendégségben eszünk, és ezek is sok időt vesznek el, ha mégis van idő itthon enni, akkor ilyen pizzafélét eszünk vsak.

Ettől függetlenül a teljesen ugyanazt is megpróbáltuk felaprítva, ha pl krumpli, nem eszi úgy se, sőt amikor krumplipüré, neki teljesen ugyanaz, azt se, de a leírtak, életkörülményeink miatt mást is kellene ennie.

Az almát 1 éves koráig egyáltalán nem fogadta el, és a gyümik közül is csak a banánt (abból max 2-3 cm-t), mást csak üvegeset tudtunk venni, azokból 1-1 kiskanállal. Mostanában rácsokat vágok az almára, hogy ahogy így beleharap, ahogy tőlünk látja, talán így eszik, és tényleg el is fogadná, de kiöklendezi, valószínűleg mert nem tudja elrágni! És még sosem kért ezután ebédet, mint a tiéd.

Ezekből a mennyiségekből azt sem lehet eldönteni, hogy egyáltalán meg tudja e emészteni, annyira keveset (1-2 kiskanál) evett eddig pl joghurtból.

Már kifelé van a betegségből, 3 napja nincs láza és mozgékonyabb is, de azt nem tudom, hogy mitől jönne vissza a súlya, ha nem eszik többet??

Köszönöm a javaslatot, holnap körülnézünk a patikában. A sós vizet nem egészen értettem, mert a só vizet von el a szervezetből, emiatt bár többet iszik, de annyival több lesz a folyadékvesztesége is, vagy? Amúgy sajnos vizet se nagyon iszik, kamillateát és hippes alma-banánlét is próbáltam, utóbbiból kortyokat ivott egy egy alkalommal.

Az egyedüli, amiért most is sír az ölemben, a cici. Ami jó lenne, ha maradna, de a normál étkezés kiegészítéseképpen.

2009. okt. 18. 22:38
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 22.27-esnek is, kicsit megnyugtatott, de az, hogy a súlya nagyon alul van, és amiért most szinte csak anyatejet eszik, azért nyugtalanít, jó lenne, ha mielőbb jó irányba változna! Szerintem az is közrejátszhatott ebben a vírusos betegségben, hogy az anyatej már csak másodlagos védelem, szüksége van vitaminokra, emiatt kellene, hogy többet egyen mást.
2009. okt. 18. 22:44
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudok sajnos jobb tanácsot adni, mint az előzőek, de abszolút átérzem és átélem a helyzeteteket, az én babám 11 hónapos, ő megeszi az adagját szerencsére, ha eljutunk az első falatig! Sokszor meg sem akarja kóstolni a kaját, azt se tudja mi az, de nem kell. Azt szoktam csinálni, hogy teljesen lekötöm kaja közben, illetve kaja előtt. Bármivel. Amit még nem látott. Ma a digitális lázmérőt "szerelte", és közben szinte reflex-szerűen nyitotta a száját. Ha megunja a játékot, akkor nem kér többet, mindegy, hogy mennyit evett. Ja, és nálunk ráadásul csak a pépek mennek.

Szóval ez sem jobb.

De a betegségtől sztem nincs is étvágya, ha már teljesen meggyógyul, hátha jobb lesz! Van valami kedvenc kajája?

2009. okt. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia sorstárs!teljesen átérzem a helyzeted és tudom,hogy mit élsz át.Az én fiam 16 hónapos,de csak szopik.Semmit nem fogad el,főleg kanalas ételt.Amit mi eszünk azt megnyalja(nem mindent),néha egy-egy falatot lenyel,de ez is 1-1,5 hónapja van így.Én 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,de ahányszor próbálkoztam vagy kiöklendezte vagy sírt és kiverte a kanalat a kezemből,aztán olyan 10 hónapos kora körül kb. fél doboznyi gyümölcspürét megevett,majd jött egy lázas betegség sok gyógyszerrel(1 éves kora körül) és onnan idáig semmi,csak sírás,röpül a kanál,öklendezés és nálunk idegbaj.Szóval azóta szinte csak a cici.Mostanában kezdtem el érezni(és remélem,hogy ő is),hogy már nem elég neki a tej,mert max. 2 órát bír ki két szopi között és éjjel is min. 3-4-szer felkel.Mi már nagyon el vagyunk keseredve és már elég depis vagyok ez miatt,mint egy kis majom lóg rajtam éjjel-nappal és irigylem azokat akik már ennyi idős baba mellett azért el-el tudnak menni pár órára.A vitaminhiány miatt én is aggódtam/aggódok,mert itt ezen a fórumon sokan beleültették a bogarat a fülembe,hogy súlyos vitamin és vashiány és a tej már nem tápláló és éhen fog halni és...,persze az lenne az ideális,ha vegyesen táplálkozna és mi anyukák is azt szeretnénk,de megtömni nem szabad.szóval(mondjuk az ő súlya a korához ideális) 12 kg,de én több orvosnak is mondtam a dolgot és nálunk sem aggódtak annyira ezen,csak azt mondták,hogy majd enni fog.Hát ennyi.Én nemrég itt egy anyukától kaptam egy szoptatási szakértő elérhetőséget,ahol leírtam a problémánkat.A vitaminhiányt ő is kizárta és azt tanácsolta,hogy ugye mindig ültessük oda ha eszünk,de ha ő nem akarja akkor nem erőltessük bele a kaját.Hát ha a súlya menne lefelé és nem felfelé,akkor azért ki kellene találni valamit,de tudom,hogy nehéz és a drasztikus módszerek szerintem nem viszik az embert előbbre.Hát segíteni nem nagyon tudtam,de sorstársra találtál.na,most biztos sokan lepontoznak megint,mert nem eszik a gyerkőcöm...
2009. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!