Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt nálatok hasonló betegség?

Volt nálatok hasonló betegség?

Figyelt kérdés

A 20hónapos kislányom kiütéses lett és agyon furcsállom. Úgy érzem van összefüggés a betegségével.

Szerdán kezdődött hogy 40fokos láza volt és nagyon nehezen (csak kúp és hűtőfürdő együttesével) tudtuk levinni 38.5ig. Aztán aludt és 40fok felett ébredt újra, meg újra. Elvittem az orvoshoz. Azt monda piros a torka (akkor még csak kicsit köhögőt) és egy picit folyt az orra, olyan levesesen. Kapott antibiotikumot. Másnapra láz eltűnt maradt a köhögés egyre jobban és nagyon betaknyosodott. Adtam neki köptetőt. Éjszakára pedig sinecodot (köhögés csillapító), mert már nagyon köhögött főleg éjjel. Párnap alatt egész jól felszakadt neki. Már nem is nagyon köhög. Az orr váladék viszont még sok és sűrű. Ami a furcsa hogy tegnap reggelre az egész teste tiszta kiütés lett. Mára pedig nagyon bevörösödött neki. Nem vettem észre hogy viszketne neki és más tünet nincs már mellette csak az orr folyás. Tegnap azért vissza vittem az orvoshoz megmutatni a kiütést azt mondta valami allergia lehet. Hintő porozzam neki. A torka már nem vörös és nincs bedagadva nyirok csomó. A szájába sincs semmi. A gyógyszert pedig hétfőn már abba hagyta. A kiütés előtti estén vendégségben voltunk és mogyorót evett ezért gondoltam allergiára és a doktornő is azt mondta az lehet. Viszont nagyon furcsállom hogy pont most így a betegség vége felé. Evett már mogyorót és akkor nem vettem észre ilyen kiütéseket. Most tényleg elég vörös neki. Hasonló mint a 3napos láz utáni. Volt olyanunk pár hónapja, de akkor tényleg 3napig magas láz, aztán eltűnt és jöttek a kiütések 2-3napig. Ha valakinél volt hasonló vagy felismer valami összefüggést akkor kérem írjon. Köszönöm


2010. júl. 8. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hááááát...nehéz lenne ezt most innen kitalálni de talán mégis a gyógyszerre gondolok. Szedett már ilyen antibiotikumot mint amit most? Talán arra van allergiája. Csalán kiütése van vagy más? Azért az orvos helyében én biztos adtam volna neki valami antihisztamint pl: Fenistil csepp, de ha van otthon adj neki Calciumot. Először én is 3 napos lázra gondoltam de akkor ez nem az.

Remélem kiderül.Szerintem nem a mogyoró ha már máskor is evett.

Üdv

2010. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy bizonyos fajta betegség okoz a torokgyulladáshoz hasonló tüneteket, ugyanúgy magas láz, torokpirosság....penicillines antibiotikumot nem szabad írni rá, mert kiütést okoz, amik az egész testen megjelennek.

Csak azt nem tudom, hogy 1. Ez lehet -e a baj ?(van-e ilyen kisgyerekeknél??) 2. Az antibiotikum penicillines volt-e?

2010. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja és hasmenés. Az antibiotikum mellé vettem neki protexin restore-t (bélflóra-helyreállító). és egy nappal tovább adtam mint a gyógyszert. Viszont még mindig megy a hasa. Nem nagyon, de amikor kakil, akkor nagyon híg. Eleinte a kúpra gondoltam, amit a lázra kapott 2napig. Aztán a nem maradt abba, de mivel elkezdte a gyógyszert gondoltam az Hiába kapott bélflóra-helyreállítót, még nem kapott antibiotikumot máskor. Viszont annak már 3napja hogy nem szedi és még mindig nem tudott szilárdat produkálni. Lehet a vírus miatt? Tanácstalan vagyok. Volt már beteg néhányszor be hogy így összejött neki fura. Ráadásul a dokink szabin van és helyettesítőnél voltunk. Nem ismerem milyen orvos.
2010. júl. 8. 13:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A hasmenés is lehet az antibiotikumtól. Mit szedett?
2010. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem is az antibiotikum a ludas... Vannak olyan kisgyerekek, akik érzékenyek rá.
2010. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amoxicillin-B-t szedett, de szerdán kezdte és hétfőn kapta utoljára. A kiütés tegnap jöttek, Ezért nem gondoltam a gyógyszerre. Érzékenység esetnén eltelhet ennyi idő? Az apja penicillin érzékeny!
2010. júl. 8. 13:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem a gyógyszertől vannak a kiütések, mert akkor azonnal kiverte volna.

De hogy mitől lehetett? A kisfiam volt 3 napig lázas, a dokinéni mondta, hogy mivel ez vírusfertőzés nem ír rá antibiotikumot sem, de készüljek fel arra is, hogy a végén kipöttyösödik. Bejött, a 4. nap reggelre tiszta kiütés lett, ami magától elmúlt 2-3 nap alatt.

2010. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy csak a vírus hozta ki, mert már kifelé jön belőle?
2010. júl. 8. 13:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak írom, hogy nem igaz hogy a gyógyszertől nem lehet.

Nem biztos hogy azonnal jelentkezik az allergia. Hallottam már olyat is aki 10 napig szedett antibiotikumot és a 10. napon lett tőle kiütése mert addigra lett "túladagolva" a szervezetében. Szerintem az Amoxicillin igenis allergizálhat és ettől lett kiütéses a gyerkőcöd a hasmenés meg pláne lehet tőle. Az én lányom is nehezen tolerálja az amoxicillint. Adj neki Calcimusc-ot teába. 1-2 nap alatt el kell hogy múljon.

2010. júl. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mondtam a doktornőnek hogy van itthon fenistil cseppem, de azt mondta csak akkor adjam hogy ha viszket neki. Próbáljam meg mégis? Tudtommal baj nem lehet belőle és kapott máskor is.
2010. júl. 8. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!