Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vittétek ki először a...

Mikor vittétek ki először a pici babátokat a levegőre?

Figyelt kérdés
Én még csak a 8. hónapban vagyok. Anyukám engem és az öcsémet 2 hét után vitt ki az udvarra, 3. hét után az utcára (áprilisban, májusban születtünk). Ő azt tanácsolta, hogy várjam meg a 3 hetet, főleg, hogy Budapesten lakunk, nem olyan forgalmas részen, de azért lenne pár elég szennyezett úttest amin áttolnám. (Kispest- Üllői úton, Ady úton)
2013. júl. 12. 18:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Először mennyi időre vittétek ki? Ez az idő hogyan alakult?
2013. júl. 12. 18:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhelyen élünk, és május elején született a gyerekem. Kapásból levegőn volt kb. 10 percig, míg hazajöttünk a kórházból. :-D

Aztán a gyerekorvos a lelkünkre kötötte, hogy minél hamarabb szokassuk a levegőre, és vigyük ki, így történt:

1 hetes korában: kinyitottuk rá az ablakot (hőmérsékletnek megfelelően felöltöztetve) fél órára.

8 naposan 45 percet volt nyitott ablakú szobában

9 naposan 1 órát volt nyitott ablakú szobában.

10 naposan kivittük az erkélyre fél órára.

11 naposan kimentünk sétálni fél órát, majd minden nap. Egyedül a szél az indok arra, hogy ne menjünk ki, de szigorúan minden nap ki kell menni, hőmérsékletnek megfelelően felöltöztetve.

Így erősödik az immunrendszere.

2013. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy június elején született, 1. héten már kimentünk egy kisebb sétára, utána fokozatosan, 3 hetesen már simán közlekedtünk.

A kicsi decemberi, 3 hetesen mentünk ki levegőre (addig csak kocsival a lakás-kórház utat tettük meg).

2013. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken lakunk és tavaly július elején született a a nagy "afrikai hőség" - ben.

Hétfő éjjel született, csütörtökön jöttünk haza a kórházból és szombaton reggel 6-8-ig sétáltattuk.

2013. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktattam semmit. Február végén született, egy héttel később már babakocsiban, jól beöltöztetve kivittük sétálni.

Nekem a kórházban már mondták, mikor 3 naposan hazavittük, hogy talán megyünk még vele aznap sétálni.

2013. júl. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus végén született a lányom és már az első héten mikor haza jöttünk a kórházból kimentünk sétálni! Nagyon meleg volt a panelban
2013. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hetesen vittük ki először. Szeptember elején született akkor még jó idő volt, de a hónap végére már hideg lett. Max. fél órát voltunk kint.
2013. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Februàri Budapest v. kerület. 9 naposan tanàcsadásra kellett menni.Semmi baja nem volt :-)
2013. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Novemberi a kisfiam, és 2 hét után vittem ki sétálni először. Előtte való napokban beöltöztettem és picit kitártam rá az ablakot a szobájában, hogy szokja.
2013. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyilván ha tudtam is konklúziót levonni, még nem tudom, hogy mikor viszem ki, sok minden függ az időjárástól... de hiszem, hogy a jövő hónapban is meleg lesz még. :) Köszönöm Nektek, tudjátok, nem szeretnék ilyen paramami lenni, de az első gyerek, és néha olyan nagy falatnak érzem... :)
2013. júl. 13. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!