Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor, ha az anyuka 0...

Mi van akkor, ha az anyuka 0 negativos es a baba is 0 negatívos lessz? Mért veszélyes ez a dolog?

Figyelt kérdés

Mi baja lehet a babànak?

Mért szoknak ilyen esetbe vét cserét adni?

Mi az a bilirubint? És ha z magas akkor mi történhet?

Az anyukának mi baja lehet ,ha nem kapja meg az injekciot amit ilyen esetbe adni szoknak szülés után?



2013. júl. 12. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha mindketten negatívosok vagytok nincs baj.Rh összeférhetetlenség akkor van ha az anya RH negatív a baba pedig RH pozitív.Én legalábbis azért kaptam injekciót mert 0Rh-vagyok a lányom pedig 0RH+ lett.
2013. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Èn is így tudom mint az 1! Èn abrh- a lányom + ès èn is csak egy szurit kaptam nehogy a következő babával gond legyen!
2013. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond...Anti d- t kaptam mert èn - vagyok a lànyom +
2013. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alap vércsoportok az A, B, AB, O.

Emellett van egy D-antigen, amit vagy tartalmaz a vérünk, vagy nem, eszerint lesz valaki + (ha van D-antigén), vagy - (ha nincs). Abban az esetben, ha az anya szervezete nem tartalmaz D-antigént, de hordott már a méhében egy D pozitív magzatot elkezd ellenanyagot termelni, és emiatt a következő terhességnél komplikációk adódhatnak. Így van ez még akkor is, ha a D pozitív magzatot nem is hordta ki az anya! Emiatt az Rh negatívos anyákat az 1 terhesség után un. anti-D-vel be kell oltani, és nem lesz gond.

A vércserét nem adják, hanem ha valamilyen okból szükség van rá, ilyen pl az előbb említett vércsoport összeférhetetlenség is, akkor a gyerek vérének egy részét lebocsájtják és azt megfelelő mennyiségű és vércsoportú vérrel pótolják. Persze ez sokkal bonyolultabb folyamat, de a lényege szó szerint a vér lecserélése.

A bilirubin az epefesték, ami normálisan is van a szervezetben, ha felszaporodik, akkor a baba besárgul. Ez lehet élettani, vagyis normális, és kóros, amit kezelni kell.

2013. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor van baj,ha az Anyuka Rh-,és a gyerek Rh +,mert akkor összeférhetetlenség van,és az anya vérének a baba vére ellenség lesz,és a vége a baba vagy a baba és az anya halála.Az első gyereknél nincs gond de a másodiknál kapnak injekciót az anyukák.
2013. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!