Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már 4 hósan elkezdtem a...

Már 4 hósan elkezdtem a főziket a picinek, az almától kipirosodott. Most 5 hós múlt 1 hete. Mit ehet ilyen idősen?

Figyelt kérdés

Eddig kapott mát, tököt, répát, spenótot, persze krumplival. Az alma nem jött be, allergizál, pedig ízlett neki. Borsót akarnék megpróbálni adni neki, azt is paszírozva gondoltam. Mit adhatok még? Ti mit adtok?

Pl gyümit mit lehetne?

Kétszer kap egy nap 12-13 között és 19-körül. A többi szopi. Lehet mást máskor adni neki? Vagy elég ez?


2008. jún. 25. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nézzd meg ezt az oldalt, itt találsz hozzátáplási táblázatot!

[link]


Jó babázást!

2008. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen korú babáknak kizárólagos szopit javasolnak még. 6 hótól javasolják a hozzátáplálást, mert akkor már nem fedezi az igényeit az anyatej. Lehet, hogy túl korai volt, azért allergizált, nem?
2008. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor ne adj neki almát ha ilyen adódik, de adhatsz neki pl. őszibarackot, krumplit, sárgarépát illetve egy kis banánt is. Azért csak egy kicsit, mert az egy picit hasfogós. Nekem most lesz 6 hónapos a bébim. Ő pl. nem szereti az almát. Ja, és még sütőtököt is. Az őszibarackot pedig imádja. Irattam még ki a gyermekorvossal tejpépet is. Még nem próbáltuk, de remélem ízleni fog.

Sok sikert. Minden jót és jó egészséget kívánok a családnak. Puszi: Mónika

2008. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi csajok! Azért kezdtem el, mert fél óránként szopizott, nem táplálta tejem. És egész nap a cicimen lógott, azért sztem ez már túlzás volt. Mióta eszik, alszik éjszaka és kb 1-2 óránként kéri a szopit napközben, kivéve mikor alszik.

Sztem az alma elég savas, még nekem is, így érthető ha őt kicsapja.

Csak szopiztatni akartam fél évig, de nem állandóan. :) Egészséges kiegyensújozott és szeret kanalazni, várja mindig.

Várom még a tanácsokat. :)

Mindenkinek köszi és puszi.

2008. jún. 25. 13:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Atyaég! LY -nal szerettem volna írni. Bocsi
2008. jún. 25. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!