Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor csináltátok meg a...

Ti mikor csináltátok meg a tápszert, mert nekem csak szobahőmérsékleten hajlandó megenni a kisfiam?

Figyelt kérdés
2013. júl. 13. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Este az előző napi adagot, utána melegítettem. Jó ideig mikróban, most már meg tudja várni a gázon is. Mam cumisüvegünk van, extra lassan melegszik a szilikon tömítőgyűrű miatt...
2013. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én akkor mikor látom hogy nagyon sokat mocorog és már kéri a cumit. azt mire fel kell pont szoba hőmérsékletű lesz:)
2013. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tápszert babavízzel csináltam mindig,mikróban melegítettem kb fél percig mindig megfelelő hómérsékletű volt.
2013. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig van forralt víz a forralóban, pár másodperc alatt visszamelegítem és így keverem hozzá a port frissen mikor enne a babám.
2013. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindig frissen csinálom.

Víz a mikroba, ki tapasztaltam mennyit hány másodpercre kell tenni, pl.90 mili vizet 15 mp rakok be, majd hozzá a 3 kanál por, össze rázom, és kész is!

2013. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nekem nem jó melegítve. Már 9 hónaposok vagyunk, és mostanában kezdett rá arra,hogy langyosan nem eszi meg a tápszert. Én is mindig frissen csináltam neki a tápszert, de már csak úgy eszi meg, ha kihűlt. De kellett 1,5 hónap hogy erre rájöjjek. Viszont ha este elkészítem és nem rakom hűtőbe, akkor megromlik. Viszont reggel, ha éhesen kell, még melegen tudom csak neki adni, azt nem eszi meg... De ha meg hűtőbe rakom, akkor meg hideg lesz. Melegíteni meg nem akarom.
2013. júl. 13. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Készítsd el kevesebb vízzel a tápszert és hűtött forralt/baba vízzel öntsd fel, majd egy utolsó rázás és tökéletes hőmérsékletűt lehet így elérni!

pl 90ml víz - 3 kanál tápszert elkészíted úgy, hogy pl 40ml meleg vízbe feloldod a 3 kanál tápszert, rázod, és utána kiegészíted a maradék 50ml-vel hideg vízzel! Ki kell tapasztalni, hogy milyen arányokkal éred el a babád kedvenc hőmérsékletét, de még is frissen készíted, nem meleg, de nem is romlott! :)

10 hónapos anyukája

2013. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne a tápszert melegítsd, hanem a vizet. Nekem mindig volt a vízforralóba felforralt lehűtött víz. A vizet mikrózd langyosra és utána tedd bele a tápszert, így friss, de langyos lesz.
2013. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
avent iq cumisüvegmelegítővel felforralod a vizet. (Szerintem a többi zárt tetejű cumisüvegmelegítő is sterilen tart 24 órát) majd beállítod a megfelelő hőmérsékletre és ott hagyod a vizet. Majd mikor kell beleszórod a port, összerázod jól a cumisüvegben és kész :) A lényeg, hogy a cumisüvegmelegítő (legalább is az avent iq-ha még kapható) sterilen tart 24 óráig, ha nem nyitod fel! Másik verzió (Ezt én a teához használtam): A brendonban vettem anno egy nagy sárga tojás alakú ,,kütyüt" ami víz és teahűtő. Felforralod a vizet, majd a teahűtőhöz kapott tartályba öntöd. Ez után átfolyatod a rendszeren a vizet a cumisüvegbe. Ez kb 80 mp alatt megvan. Annyi, hogy a hűtőben kell tárolnod ezt a szerkezetet az alsó műanyag tartályt pedig sterilizálhatod mint egy cumisüveget. Attól függ, hogy a 100 fokról mennyire hűti, hogy kezdetben a szerkezetbe mennyi vizet raktál ami a hűtőben hidegen tartja. Mind a 2 megoldás tökéletes arra amit akarsz. Én ennél kifejezetten a melegítőt használtam, mert könnyebb volt néhány gombot megnyomni (minden etetés után már felforraltam a következőt egy újonnan sterilizált cumisüvegben és ott is hagytam a következő etetésig majd előtte néhány perccel ha nagyon kihűlt melegítettem, de ekkor már a víz steril volt). Azt még nagyon ajánlom, hogy mind a két szerkezethez babavizet használj, hogy ne vízkövesedjen (a babavizet is forralni kell, ha nem először bontod fel)
2013. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én babavizet, vagyis a szentkirályi ásványvizet használom nála. Egyáltalán nem forralom már neki. De semmi baja nincs tőle. 1 üveg max 2 nap alatt elfogy,mert rengeteget iszik is mellé.

Sajnos a langyos tápszert sem hajlandó meginni. Most próbálom nála kitapasztalni. Igazából napi 2szer van már a tápszerre csak szükség.(kb 1 hónapig meg nem is kapott,mert nem ette, helyette kanalas tejpép volt, de most meg az nem kell neki... de ez más dolog)

Valószínűleg eteteés előtt kb 1-1,5 órával megcsinálom, és akkor eszi amikor jólesik neki. Sajna másképp nem megy. Sokszor ezzel is 1 órát szórakozunk,míg végre hajlandó kiinni az üvegből...nem könnyű vele(Skorpió)

2013. júl. 14. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!