Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen érzés mikor van gyermeked?

Milyen érzés mikor van gyermeked?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék már egy babát :-D , boldog vagy? Fiú v lány? Neve,kora?

2013. júl. 14. 13:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

a kisfiam 3 éves és Bilal a neve- egy kétnyelvű család vagyunk.

Nagyon közhelyesnek hangzik, de komolyan mondom, hogy időnként rácsodálkozom, hogy előtte mitől tudott kerek lenni az életem és miért nem hiányzott (mert nem tudtam, hogy ilyen jó dolog. :)


Az egész gyereknevelésben az a legjobb, hogy nincs semmi olyan negatív dolog, ami ne válna gyorsan megbocsáthatóvá. Persze, van néha idegeskedés (dackorszak), de egy-egy vicces kis mondat, mosolygás, bújás és már megy is minden tovább.


Korábban nagyon szerettem sokat és jókat aludni- mára megelégszem kevesebbel, mégis munkabíróbb, rendszeresebb vagyok. Sokkal jobb szervező vált belőlem, egyszerre több dologra is könnyebben figyelek.

Nem azt mondom, hogy a nap minden pillanatában ő jár az eszembe (dolgozom is)- de ha van 1-2 üres percem, akkor jó érzés rá gondolni és tervezgetni azt, hogy mivel tudok örömet szerezni neki.

Nincs ehhez fogható szeretet: feltétlen, állandó. Egy párkapcsolatnak teljesen más a dinamikája, még akkor is, ha nagyon jól működik.

Teljesebb embernek érzem magam a kisfiamtól, igazán elégedetté, büszkébbé és nyugodtabbá tette az életemet, mint előtte volt.

Azt is megfigyeltem, hogy sokkal gyorsabban telik az idő- pörögnek a napok, telnek a hetek és azt veszem észre, hogy hopp, ismét eltelt egy év.

Jó érzés, hogy tényleg van célja az életemnek (eddig is volt, de valahogy ez számomra magasabb rendű cél). Felnevelni, segíteni, tanítgatni őt egy olyan cél, ami által valahogy én is beteljesülök.

Szuper dolog szülőnek lenni- a mindennapi nyűgök meg elmúlnak.

Mindig van min agyalni (szobatisztaság, cumi, dackorszak, óvodaválasztás stb.)- de ezek mind elmúlnak, megoldódnak és jön a következő szakasz.

Unatkozni tényleg nem lehet, de pont ez a jó benne.

Nem változtam meg gyökeresen, de igenis változtam: kiegyensúlyozottabb, megfontoltabb lettem, erősödött bennem a jövő tervezése még akár a pénzügyi szokásaimra is kihatott (inkább vagyok hajlamos hosszabb távú célokat kitűzni és azokért tenni, mint korábban).


Összességében úgy érzem, jobb, megértőbb, türelmesebb emberré váltam általa.

2013. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen kedves utolsó milyen nemzetiségű név nagyon tetszik? :-D Nagyon szépet írtál ezt is köszönöm
2013. júl. 15. 18:59
 13/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok!


az utolsó válaszoló tökéletesen megfogalmazott mindent, amit tudnod kell! PONTOSAN ilyen! :)

Csak valaki le is tudja írni, ezt én csak érzem, de mikor olvastam... én is köszönöm soraid! :)

2013. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos én nem tudok ilyen magasztos dolgokat írni.Volt célja és teljes volt az életem a gyerek előtt is,most is van más célom is nem csak a gyereknevelése.Úgy érzem bővült kis családunk egy új taggal,akit nevelünk,akiről gondoskodunk,akit szeretünk,akit megismertetünk az élettel, a társadalmi elvárásokkal,normákkal stb. Már 3an vagyunk,de 3 külön személyiség,annyiban változott igazán,hogy már egy kicsi gyerekért is felelős vagyok,jobban meg kell szervezni a dolgokat,de ettől az élet megy tovább,és dolgozom hogy elérjem álmaim,céljaim.Anya is vagyok de emellett feleség,nő,barátnő.Szeretem a fiam akkor is ha abszolút nem terveztem még gyereket nevelni,és tényleg nagyon izgalmas látni,hogy egy magatehetetlen újszülött napról napra hogy változik,nő,fejlődik,de nálam sosem volt rózsaszín köd,és nem látom éleztem egyetlen értelmének a gyereknevelést :) Szerintem ember függő.
2013. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

*életem

ja lemaradt 2 éves a fiam

2013. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszi aranyosak vagytok :-D
2013. júl. 15. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!