Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek lassan ment a hozzátápl...

Akinek lassan ment a hozzátáplálás, válaszolna?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos a babám, 5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, és úgy érzem, sehová sem haladunk.

Jobb napokon (ami hetente 2-3 alkalommal fordul elő) megeszik összesen 1-másfél bébiétel üvegnyi főzeléket/gyümölcsöt, a többi tápszer. De van, hogy csak 3-4 kiskanállal hajlandó enni, olyan is van, hogy egyáltalán nem akar kanalazni.

A jobb napjain 1-2 étkezést ki is váltunk, de az esetek többségében pár kanál után összezárja a száját és követeli a tápszert.


Akiknek ilyen nehezen ment a hozzátáplálás, azok mikor tudtak ténylegesen kiváltani étkezéseket, mikor fogadta el szívesen a babátok a kanalas ételt? Nem gond, hogy még a táplálékának a 90 %-a tápszer?


2013. júl. 15. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló volt a helyzet, azzal a különbséggel, hogy SOHA nem evett meg még 1 üvegnyi kaját sem. Nálunk akkor változott, amikor már tudott rágni és darabos ételt adtam neki.

Annyi idősen, mint a tiéd, már kapott banánt, almát, kekszet, kis falat kenyeret sonkával, ilyesmiket. Mondjuk neki akkor már volt 6 foga.

2013. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár tápszeresem nem volt, anyatejes babáim közül is az egyik 7,5 hónapos koráig összezárta a száját, ha kanállal közelítettem. (Mindegy mi volt benne).

Ő kb. 9 hónaposan már csak kézzel evett saját maga, amit fel tudott csippenteni, meg tudott fogni, azt ette.

Lehet hogy a Te babád sem szereti a kanalazást, a pépet.


Próbálj puhára főtt dolgokat elé tenni. Pl. sárgarépa, krumpli, vagy banán, vagy kenyérbél, bármi, amit már amúgy is adnál neki. Egy próbát megér.


És ami fontos, ne stresszelj ezen, mert a baba megérzi, és lehet hogy azért sincs kedve enni, mert tudja, hogy ha jön a kanalazás, anya gyomra görcsbe rándul.

Egy gyerek sem tápszeres már ovis korában, és hidd el, a tied sem lesz az!

Szépen lassan engedd, hogy a saját ütemében haladjon. Nem hinném, hogy bármiben is hiányt szenvedne. A babák ösztönlények, tudja és jelzi, mikor kell neki a szilárd, és akkor enni is fog!


Sok sikert!

2013. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is próbálkozok a darabossal, több-kevesebb sikerrel. Ugyanaz a helyzet, mint a pépessel, néha-néha jóízűen megeszik egy normális adagot belőle, és már nem kér utána tápszert, de általában ez is kimerül 3-4 falatkában.

Mondjuk annyira nem is az a gond, hogy nem eszik többet a szilárd ételből, mert szerencsére kéri utána a tápszert, csak azon aggódom, hogy elég-e neki a tápi, fog-e megfelelően hízni annak ellenére, hogy szinte csak azt eszik? Vagy ilyen korban még elég tápláló a tápszer is?

2013. júl. 15. 15:14
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok.

Én sem szeretném erőltetni az evést, megtömni meg ugyebár nem lehet, ha nem kér többet.

Csak a védőnő is nyaggat mindig, hogy már több szilárdat kellene ennie.

Igazad van, utolsó, én sem láttam még olyan óvodást, aki csak tápszeren él.

Egyszer csak megjön a kedve az evéshez, remélem.

2013. júl. 15. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Ami még motiválhatja:

Egyél vele együtt.

Főzz olyat magadnak is, amiből tudsz neki adni. Sok baba előszeretettel nyúlkál bele a szülők tányérjába, és ha egyszer bekattan neki, hogy ott jó dolgok vannak, akkor nincs megállás... :)

második

2013. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!