Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és hányszor eszik a 6...

Mennyit és hányszor eszik a 6 hónapos tápszeres babátok egy nap hozzátáplálás mellett?

Figyelt kérdés
A doktornő szerint (már tápszeres, sajna elfogyott a tejci) naponta kb. 6x kéne ennie olyan 200-250 miliket. Mi kb. olyan 10-12szer eszünk kb. 60-80miliket és mellette csak most kóstolgatjuk a gyümiket, zöldségeket szóval nem nagy mennyiség a hozzátáplálás. A doki szerint ez így nagyon nem jó...kevés, de egyszerűen nem lehet vele bírni. Hadonászik rugdalózik játszik hasra fordul és abbahagyja az evést aztán nem sokára megint kéri. De jól gyarapodik a súlya,sőt,nem duci,nem sovány jókedvű,élénk kisfiú.
2013. júl. 6. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém kétszer eszik szilárdat: reggel 8-9 között gyümi, délben főzelék. Aztán 4-5 körül 150 milit, este 1/28-8 körül 180 ml, este 11-12 körül 210, hajnali 4-5 körül 210-et csinálok neki, vagy megissza az egészet, vagy csak 180-at, és ennyi. Tehát 4x eszik tápit, ami összesen legalább 720 mili 24 óra alatt.

Esetleg cseréld nagyobb lyukúra a cumisüveg cumiját, lehet hogy azért nem kér többet, mert lassan jön és elfárad. Nekünk is volt olyan időszak, hogy nem evett rendesen, és többször megéhezett, aztán nagyobb lyukúra váltottunk és beállt 4-5 órás időközönkénti evésre. Bárbha tízszer eszik 60 milit a babád, az is 600 mili, szerintem az nem kevés, kb ennyi kell neki minimum. Ha 12szer eszik 60-at, az meg már annyi, mint amennyit az enyém eszik 7 hónaposan. A kislányom 10,3 kg, 75 cm, szóval nem kövér de nem is sovány, pont jó. Próbáld meg amit mondtam!

2013. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
SZia! Nem baj hogy ennyit eszik a kicsi, mert annyit eszik amennyi neki megfelelő és ő érzi mikor lakik jól, egyébként ez a mennyiség elegendő neki.
2013. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. megpróbáljuk azért a nagy lyukú üveget. Eszembe se jutott b.....us. :) Vizet abból adtam neki,kaját meg nem. XD
2013. júl. 6. 19:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is ilyen rosszul eszik, én is volt, hogy 8-9szer etettem, tápszer ki, kezdjük újra, mert csak kicsit evett, de ez nem vált be. Valóban jó a puhább, nagyobb lyukú cumi, abból gyorsabban , ügyesebben eszik, de nálunk az vált be, hogy kivárom, amíg tényeg éhes lesz. Ez sok időnek tűnik, de így legalább eszik szépen, és ami fontos, hogy este és éjszaka eszik többet. Leírom:1óra-200ml

5 óra 180 ml

10 óra pár kanál babános sinlac(még kóstolgat)

14 óra 160 ml

19 előtt 200ml majd 20-kor még 100ml. Ez volt a mai menü, szerintem éjfél után lesz éhes újra, de van, hogy már 23-kor. 4-5 étkezés bőven elég neki ebben az életkorban.

2013. júl. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Reggelire evett 20-40mili tápszert és utána 190g gyümit,ebédre 200g főzeléket,du evett 160mili tápszert,majd du még 150g gyümit,vacsi tápszert 240milit.De kb rá két hétre már reggelre meg sem kináltam a tápszerrel,mert amig nem kapta a gyümit meg,inkább nem evett.Aztán pont ekkor volt beteg is,igy nem evett egy hetet és alig hizott.Ekkor kitalálta a védőnő,hogy keveset eszik a gyerek.Tehát 7hós korától,mivel a tápszert nem fogadta el,reggeli 200g tejpép,tizorai 130g krémturo vagy 170g joghurt,ebédre 200-300mili leves,rá 2órára 150-200g főzelék,du 150g gyümi,vacsi az tápszer,de elég változó ( 150-300mili között).Lányom 6hósan volt 8420gramm,most 9hós és kb 9300gramm.
2013. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5.vagyok. Lányom hamar elutasitotta az anyatejet és a tápszert is.6hósan nem kellett neki már,csodálom hogy vacsira még elfogadja.
2013. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kisfiam és ő is kétszer eszik szilárdat.

Reggel tápszer, tízóraira HIPP műzlit (ezt azért tápszerrel keverem) vagy gyümölcs keksszel, ebédre főzelék (én még csak üvegeset adok neki), délután tápszer. És néha kap a vacsi előtt egy kis gyümölcsöt, ha igényli. Vacsi megint tápszer.

Mi inkább kevesebbszer eszünk,de sokat.

A fiam a felső határokat súrolja (néha át is lépte), de megvan hozzá a hossza :D Jó étvágyú, de nem duci, szerencsére.

2013. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!