Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám nem áll...

9 hónapos babám nem áll négykézlábra, nem kúszik, nem mászik, nem tud felülni magától. Nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy az ekkora babák már réges régen tudják ezeket, az orvos nem mond semmit.
2013. júl. 16. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Azért kúsznia már kellene, a többi még nem baj, bár általában szokták csinálni a babák. A mi lányunk sem ült és mászott még 9 hónaposan, de már kúszott. Szerintem ezt ne hagyd annyiban. Semmi jele annak, hogy legalább próbálkozna a kúszással?
2013. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a kúszás, amit már tudnia kellene ebben a korban, a többivel még nincs elkésve.
2013. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Semmi jelét nem mutatja sajnos. Úgy forog körbe-körbe, de előre nem indul meg. Már mindenfélével próbáltam ösztönözni, de nem, inkább elkezd sírni, vagy visszafordul hátra.
2013. júl. 16. 15:54
 4/14 anonim ***** válasza:

Érdemes szakemberhez vinni.

A sima háziorvosok gyakran elodázzák azzal, hogy 'lusta, majd elkezdi' stb.


Tesómék is így jártak, hiába mondogatta nekik mindenki, hogy ez már nem csak lustaság, meg egyéni eltérés.


3 hónapja szenzomotoros tornával 'kezelik' a kisfiút, ami napi 25-30 perc otthon (gyógytornász megtanította őket).


Ez alatt a kicsi elkezdett kúszni, majd mászni, aztán mászásból kiült, és a múlt héten fel is állt.


Én elvinném magánúton szakemberhez.

2013. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kondor Judit ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval.Mert ha kimaradnak a baba fejlődéséből a fejlődési periódusok az "bajra"utalhat.
2013. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Vidd el egy szakemberhez.Azért ezeket már tudnia kellene.

Legalábbis kúszni,ülni,mászni,négykézlábazni.

Valami gond lehet,sajnos...

Az én lányom is 9 hós,de ő ezeket már rég tudja,sőt már lépeget is a bútorok mellett.

2013. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is 10,5 hónaposan kezdett négykézlábazni. Pedig fél éves korátol jártunk dévény tornára.
2013. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért ne essünk már túlzásba! Csak és kizárólag a kúszással van elmaradva. Mászni 11 hónapos korig kell, az ülésre meg nincs is kifejeztetten meghatározva hatáidő, de a legtöbb baba mászásból ül fel. A felállással és lépegetéssel meg még nagyon ráér.
2013. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problémám, és egyszer meguntam, hogy hisztizik, hogy visszavigyem neki a labdát. Hagytam had hisztizzen kicsit... egy hét múlva már kijött utánam a konyhába :-) Kellett neki egy kis ösztönzés :-) jövő héten lesz 10 hónapos és már próbál négykézlábra állni és megtanult felülni is. Hagyd hadd erölködjön egy kicsit az nem árt neki ha egy kicsit nyafizik.
2013. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 9 hónapos kora körül kezdett kúszni, 11 hónaposan mászni és felállni, 12-13 hónaposan kapaszkodva lépegetni, és 16 hónapos volt, amikor elindult.

Ettől függetlenül vidd el dokihoz, nézesd meg, pusztán azért írtam le mert, imádom, amikor valaki leírja,hogy ilyenkor már másznia kellene.

Még jó, hogy a babák nem ismerik a nagykönyvet, bár aszerint sem kell még másznia!

2013. júl. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!