Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám nem áll...

9 hónapos babám nem áll négykézlábra, nem kúszik, nem mászik, nem tud felülni magától. Nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy az ekkora babák már réges régen tudják ezeket, az orvos nem mond semmit.
2013. júl. 16. 15:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónaps koráig volt lemaradva a fiam. Nem tartotta a fejét és addig csak egyszer fordult állt. Mindenki mondta,hogy baj van,meg lusta és hogy kövér. 4,20-al született és havonta fél és 1 kiló között hízott,tápszeres baba. Mondták vigyem gyógytornára. Időközben anyukámhoz költöztünk ahol kutya közelébe került. Érdekelte őt nagyon,de ugye mindig háton feküdt (hason utált születése óta) és nem látott belőle semmit. Rá 1 hónapra felemelte a fejét,tartotta. 9 hónaposan kúszni kezdett,11 hónaposan mászni és fel is állt,12 hónaposan lépegetett,15 hónaposan egyedül ment. Nem tudom,hogy merre fele laksz,de Budapesten a Heim Pálban van ingyenes gyógytorna és a 18.kerületben egy Nyúlcipő nevű alapítvány,minket is ide küldtek,itt ha jól tudom pár ezer forint 1 alkalom (max 5000) Nem tudok véleményt mondani mivel egyik helyen se voltunk,de a hallottak alapján jó hely mind a kettő,főleg a Nyúlcipő
2013. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Győrben lakunk. Ő is nagy baba, olvastam hogy ők általában később kezdik el ezeket a dolgokat. 7 hónapos korában kezdett csak forgolódni is, pont a határon volt még, legalábbis a védőnő ezt mondta. Olvasgattam is mindenféle könyvet, azokban az van, hogy akár 10 hónapos koráig ráér kúszni. De minden ismerősöm mondja, hogy az övé már ekkor és ekkor ezt meg azt csinálja, és ezekhez képest tényleg le van maradva. Az az igazság, hogy nem szeretném feleslegesen gyógytornára járatni, ha van még ideje, de már tényleg tanácstalan vagyok. Megvárom mit mondd most az orvos, hátha ezt már ő is nagy lemaradásnak véli. Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 17. 09:30
 13/14 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Ne azt nézd,hogy mások mit mondanak,minden baba más ütembe fejlődik. Nekem is van olyan ismerősöm,akinek a fia (fél nap különbség van közte és a fiam között) elöbb ült,kúszott,mászott. Mi elöbb kezdtünk szavakat mondani,és elöbb indultunk el. Ha meg ő is nagy súllyal született és még mindig nehezebb,mint a vele egykoruak,akkor benne van a pakliban,hogy ezért van lemaradva. Engem is volt,hogy zavart,de én többet pihizzem más anyukákkal szemben :) 1 hónapja motorozunk és a fiam sétáltatja a kutyát pórázon (egyébként 18 hónapos) Pedig 1 évvel ezelött már sírtam,hogy semmit nem csinál. Én adtam neki időt. Én is és a férjem is 12-13 hónapos korunkba mentünk. Nálunk a dédi az,aki azzal jön hogy már bilizni kéne egyedül,mert öcsém is fél évesen bilizet és 10 hónaposan ő ment már oda. A fiam,ha meglátja sírni kezd,pedig mutatja azt ha pisilnie kell,ha nincs rajta pelus. Tudom ez nem a témához kapcsolódik,csak lásd hogy mindenki más. Befogja hozni ezeket. Egyébként mi úgy vettük észre,hogy forog,amikor fürdés után megcsinálta oda vissza. Elötte én hülyének néztem magamat,hogy nem emlékeztem arra,hogy hogy tettem le az ágyra,mert mindig máshogy volt mikor bementem hozzá :) Ő egyébként mindig este produkálta az új dolgokat :)
2013. júl. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ha itt vagy meg

Mi lett a babával?

2022. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!