Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akik használt, de...

Anyukák! Akik használt, de mondjuk jó minőségű dolgokat is vásároltok a babátoknak, Nincs emiatt bűntudatotok?

Figyelt kérdés
Nekem mostanában egyre többször van,és nem tudok szabadulni a gondolattól.Persze sok új dolgot is vettünk neki,de játékból sok a használt.A kiságyat is kaptuk,csak a matrac új benne,meg persze az ágyneműk.De mostanában sokat gondolkodom ezen.Tudom,hogy jó minőségűt veszek,de akkor is.
2013. júl. 17. 09:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs bűntudatom. Nagyon sok jó cuccot vettem már használt ruha boltban vagy baba börzéken. Kevesebbe kerül és nem mindegy mennyi pénzt adok ki ruhákra,mert 3 fiam van. Kicsit könnyebb így,mert a jókat felveheti még a nagy után a középső és ha viselhető, akkor legfeljebb otthonra majd a legkisebb is.Persze veszek újakat is,hogy legyen olyan amiben pl dokihoz,vagy ide-oda elviszem.

Ne legyen bűntudatod,mert nagyon gyorsan kinövik a ruhákat és ha csak nem vagy nagyon gazdag akkor vedd meg nyugodtan a használtat. Elrakod és jó lesz a következőnek is:-))

2013. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nincs... bár a mi babánk még nem született meg, de már kaptunk egy csomó mindent kölcsön, meg turiztunk is neki ezt-azt, és bababörzéken is voltunk.


Nagyon jó dolgokat lehet ott kifogni, mind tiszták, és jó minőségűek, és nem hiszem, hogy az számítana, hogy csak csupa új ruhája, meg egyebei vannak.


A mérleget és légzésfigyelőt is kölcsön kaptuk pl.

2013. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs, pedig ha nagyon akarnam, vehetnek vadi uj dolgokat is. Nalam az eszszeruseg a fontos. Ha ugyis csak par honapig lesz hasznalatban ez vagy az, akkor nem fogok kiadni ra annyit, amennyit szamomra nem er meg. Raadasul azokat a holmikat, amiket hasznaltan vettem, ugyis tovabb adom vagy eladom, ahogy alakul. En meg buszke is vagyok arra, ha sikerult valami jo cuccot olcson levadasznom. A gyereknek teljesen jo lesz, en is ugyanugy fogom tudni hasznalni, akkor minek koltsek tripla annyit vmire?

Persze azert van, amit ujan veszek, es ha megszuletett is fog majd kapni uj holmikat, de vannak dolgok, amiknek tok fogok orulni ha hasznaltan es jo allapotban megkapom. Es nem hiszem, hogy rosszul fogom erezni magam miatta. Nem az a lenyeg, hogy uj legyen. Eromon felul meg plane nem akarok teljesiteni, ha epp nem is ferne bele uj

2013. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs. Ruhák többsége használt. Vettem neki én is új dolgokat,ha jó áron volt. Egyedül a téli overálból kapott újat mindig meg sapka sál keszty. Nem költök több ezreket ruhákra pl egy kínaiban,ha jobbat veszek egy turiban. Kiságy,járóka használt. Kiságyban egyszer se aludt pedig 18 hónapos,a járokának kiharapta a puha szivacsos részt és szét szedte az ujjaival a hálót :) A babakádat is kaptuk,bár nem egy nagy összeg,de hibátlan. A cipő az egyetlen olyan dolog ami csak új lehet,abból használtat nem vennék,mivel mindenkinek más a járása. A fiamnak amúgy is kacsa lába van és befordul a bokája. Játékból a fele öcsém által örökölt a fele új,de nem több ezres tételben vásárolt. A cumi,cumisüvegből mindig újat veszek. Egyszer volt az,hogy egy szomszéd hozta a fiának a régi tanulópoharát hogy nekünk adja. Elfogadtam,megköszöntem becsuktam az ajtót és repült a kukába. Babakocsi még az amiből többet nem veszek használtat. 18 hónap alatt a 6-ból 1 volt használt és tartott 1 hónapig pedig már csak a hosszabb út miatt használjuk,vagy ha sietünk. Később ha majd nem fog gyorsan nőni akkor kap új ruhákat,de addig marad a turi,mert olcsóbban jövünk így ki :)
2013. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg használt cuccot vettem neki, a ruhái többnyire azok, interneten/turiban vásároltam őket.

Nincs bűntudatom, mert mind olyan, mintha új lenne, szépek, nem kopottak.. Rossz minőségűt nem veszek neki.

2013. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nincs...
2013. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Több okból. Csak azt adom neki, ami valóban jó minőségű, nem látszik rajta a használat. Nem szeretem a pazarlást, sokkal jobb dolog, ha már valaki nem használ valamit, más még tudja. Rosszul lennék, ha egy szinte láthatatlan karcolás miatt 2-3-szor drágábban venném meg az újat, ami gyakorlatilag teljesen ugyanolyan. A különbözetből annyi mindent vehetsz. Nekem is sok olyan holmim van, amit nem használtak a gyerekek, vagy rövid ideig, szinte új. Később majd eladom, vagy elajándékozom, más gyerek meg ki tudja használni. És örül neki, hisz neki tökmindegy, hogy új, vagy nem.

Vannak olyan holmik, amikből semmiképp nem vettem volna használtat, ahogy Te is, de nincs ezzel szerintem semmi probléma. Nem károsítod meg vele, ne aggódj! Játszik valamivel 2 hónapig 5-10000 Ft-ért? Honnan lehet tudni előre, hogy egyáltalán tetszik neki? Aki megteheti, annak tök jó, szerencse, de én nem veszem meg pl. a FP-játékot újan, hacsak nem akciós, mert szerintem irreálisan drága. Ha majdnem új, akkor jó a használt is.

2013. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs!

Mivel itt a fél lakótelep a tescoba vásárol, már lassan egyen ruhát hord minden kislány! Én imádom, hogy legalább különbözik a többiektől! :D


Sokkal csinosabb, és jobb minőségű ruhák vannak a turikba (Hada-ba járok), mint a boltokba! Azok a ruhák amiket ott vettem most szedtem elő a tesónak és nagyon szép állapotúak most is!


A kiságyunk pl Ikea-s új kiságy, de összvissz 7000 ft-volt! A célnak pont megfelel! :D

Babakocsit vaterán vettem 8000-ért és még a kicsinek is azt fogom használni!

Nem érdemes ebből lelki problémát csinálni! Élvezd az anyaságot! Hamar felnőnek! :D

2013. júl. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűntudatom? Nem ócska, kopott-szakadt dolgokat veszünk neki hanem jó állapotú használt dolgokat. Ha csak a ruhákat nézem... a Tescoban a szép rucik 2000-5000 ft között vannak, ennyi pénzből múltkor a Hádában több nacit, bodyt, pulcsit vettem, nagyon szépen.

Az ágy használt, de nagyon jó állapotban van, a matrac nincs kifeküdve, akkor meg miért ne lenne jó a babának? Babakocsinál ragaszkodtam az újhoz, de amit lehetett használtan vettünk.

2013. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A játékot földhöz vágja 3-szor, és már pont ugyanúgy fog kinézni, mint amit eleve használtan veszel meg, csak feleannyiért. Ruhából én nem szeretek használtat venni, ugyanis remélhetőleg a következő is hordja majd. De az ágyneműt kaptuk mi is. Meg van egy csomó játszóterezős ruci is használt. Az nem zavar, ha azokban hempereg a sárban.

Emiatt felesleges, hogy bűntudatod legyen.

2013. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!